Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Redecz Krukowy I Okolice… Kraina Prastara Tom XLVII W Pewnym Zoo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Janusz Borkowski
 • Pod Redakcją: Janusz Borkowski
 • Tytuł Oryginału: W Pewnym Zoo
 • Seria: Redecz Krukowy I Okolice… Kraina Prastara Tom XLVII
 • Gatunek: Powieści i OpowiadaniaDziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 18
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 205 x 292 mm
 • ISBN: 9788364217258
 • Wydawca: Krukowiak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brześć Kujawski
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Redecz Krukowy I Okolice… Kraina Prastara Tom XLVII W Pewnym Zoo | Autor: Janusz Borkowski

Wybierz opinię:

Pani M

Na lekturę tej bajki zdecydowałam się ze względu na moją małą czytelniczkę, która uwielbia kolorować. Kiedy usłyszała, że ciocia ma możliwość zamówienia takiej książeczki, poprosiła mnie o nią. Nie umiem jej odmawiać i w taki sposób W pewnym zoo znalazło się w moim posiadaniu. O czym jest ta krótka historia?

 

W pewnym zoo mieszkają zwierzęta. Są szczęśliwe, spędzają wspólnie czas i nie narzekają na swój los. Pewnego dnia jeden z mieszkańców, goryl, orientuje się, że zniknęły jego banany, które miał zamiar zjeść. Jest zrozpaczony. Stara się je za wszelką cenę odnaleźć. Pyta o to współmieszkańców, jednak żadne ze zwierząt nie jest w stanie mu pomóc. Goryl robi się coraz smutniejszy. Czy uda mu się wpaść na trop zguby?

 

W pewnym zoo to 48. tom cyklu „Redecz Krukowy i Okolice... Kraina Prastara". Przyznam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o tych książeczkach. Miałam styczność tylko z tą, o której piszę, nad czym ubolewa moja mała czytelniczka, która po lekturze historii o zwierzętach, nabrała ochoty na kolejne tego typu opowieści.

 

Zapoznanie się z historią gorylka nie zajęło nam dużo czasu. Publikacja liczy sobie zaledwie 39 stron, z czego sporą część stanowi wkładka z rysunkami do kolorowania. Muszę jednak przyznać, że ta opowieść jest bardzo mądra i dużo wnosi do życia dziecka. Widzę to po mojej małej czytelniczce, która od razu zrozumiała morał z tej bajki. Jak on brzmi? Tego nie mogę wam powiedzieć. Musicie na to wpaść sami. Autor jednak w bardzo jasny sposób przekazał najmłodszym czytelnikom pewne życiowe prawdy. Jestem pod wrażeniem.

 

Nie miałam okazji, by pokolorować chociaż kilka rysunków. Moja mała czytelniczka doszła do wniosku, że ona to zrobi, bo ja jestem już na takie rzeczy za stara. Nie ma to jak szczerość. Chciałam trochę pokolorować, ale przecież nie odbiorę dziecku zabawy. Ona doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Na początku patrzyła na to, w jakich kolorach są zwierzęta i otaczające je otoczenie, lecz szybko doszła do wniosku, że pokoloruje wszystko według swojego uznania.

 

Ta książeczka to dobry prezent dla najmłodszych czytelników. Rymowana bajka na pewno im się spodoba i wyciągną z niej ważne wnioski. Można dać to do ręki nawet dzieciom, które nie potrafią jeszcze same czytać. Patrzenie na obrazki na pewno wyjaśni im, o czym jest ta bajka. Może im to wyjaśnić też starsze rodzeństwo, jeśli je mają. Dzieci wspólnie spędzą dobrze czas przy tej książeczce. Mogą później wyżyć się artystycznie na dołączonych do niej kolorowankach. Plusem jest to, że nikt nie narzuca im kolorów, jakimi mają się posługiwać. To na pewno pobudzi ich kreatywność. Tak było w przypadku mojej małej czytelniczki. Ona nie lubi, gdy twórcy kolorowanki narzucają jej kolory. Koloruje wtedy byle jak i przeważnie porzuca książeczkę przed dokończeniem obrazka. Mówi, że się nudzi. W tym przypadku dzielnie pokolorowała wszystkie obrazki i była smutna, gdy już nie miała czego malować. Pytała, czy przyniosę jej jeszcze jedną taką książeczkę, bo jej się spodobała. Mam nadzieję, że uda mi się gdzieś ją znaleźć.

 

Polecam tę publikację rodzicom małych dzieci. Nie kosztuje ona dużo i jest naprawdę warta swojej ceny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial