Okładka wydania

Wakacje Kajtka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wakacje Kajtka | Autor: Monika Madejek

Wybierz opinię:

Anena

W zawrotnej ilości książeczek dla dzieci trudno jest znaleźć taką, która oprócz rysunków wzbudziłaby zainteresowanie małego czytelnika. Perełką wśród książeczek dla dzieci w wieku 8-13 lat wydaje się najnowsza pozycja Wakacje Kajtka autorstwa Moniki Madejek. Jest ona kontynuacją książki Zeszyt z aniołami.

 

Ponownie autorka zabiera czytelnika w pełen przygód świat małego i rezolutnego Kajtka. Kajtek to sprytny i pomysłowy chłopiec, który chce zostać pisarzem. Mama chłopca prowadzi rubrykę kulinarną w gazecie, a tata jest listonoszem. Chłopiec ma jeszcze dwójkę rodzeństwa - 6- letniego braciszka Ediego i 2-letnią siostrzyczkę Kasię. Po zakończeniu roku szkolnego chłopiec zastanawia się, jakie będą wakacje. Chociaż cieszy się z końca szkoły, to obawia się, że dopadnie go nuda. Bez potrzeby, bo jego przyjaciele i rodzina sprawią, ze chłopiec przeżyje niezapomniane wakacje.

 

Wszystkie przygody znów opisał w dzienniku, którego prowadzenie było zadaniem z języka polskiego. Po otrzymaniu oceny celującej za doskonałe wykonanie zadania chłopiec postanowił kontynuować zapiski. Bardzo spodobało mu się opisywanie zdarzeń z życia codziennego. Przemyślenia chłopca są czasami zabawne, ale jego uwagi zaskakują trafnością. Tym razem opowiada o swoich wakacjach i wielu ciekawych wydarzeniach, które przeżył wraz z kolegami- lubiącym rysować Adasiem i Sławkiem, który notabene jest dziewczynką, ale nie znosi wszystkiego, co ,,dziewczyńskie".

 

Krótkie podzielone na dni zapiski stanowią doskonałą alternatywę, która nie przemęcza młodego czytelnika i pozwala na codzienne spędzanie czasu z książką. Niezwykłe przygody z udziałem chłopca, jego rodziny i przyjaciół zainteresują każdego, a wesoły nastrój spowodowany wakacjami poprawi humor.

 

W formie krótkich relacji Kajtek przedstawia interesujące zdarzenia, w których uczestniczył wraz z przyjaciółmi i rodzicami. Opowiada o budowie domku na drzewie, którego podjął się jego tata. W ostateczności budowlę wznosił pan Zygmunt, bo tata Kajtka nie ma zdolności do prac ręcznych. Utrudnieniem był również brak drzewa znajdującego się wokół domu. Wiele śmiesznych sytuacji zdarzyło się podczas obozu przetrwania. Kajtek nauczył się tam wielu przydatnych i zupełnie niepotrzebnych umiejętności. Wtedy chłopiec poznał uczucie zmęczenia, wynikającego z dobrej zabawy połączonej z nauką.

 

Z książeczki czytelnik dowie się, czy Kajtek jest zakochany i ma dziewczynę. Pozna ciotkę Matyldę i jej stado kotów, które nieźle namiesza. Znajdzie odpowiedź na pytanie, dlaczego chłopcy boją się Beti.

 

Dzięki perypetiom Kajtka dziecko uczy się uniwersalnych wartości, takich jak przyjaźń. Jest to idealna książka dla starszego dziecka, która pobudza wyobraźnię i uczy samodzielnego myślenia. Chłopiec ma bardzo dobre realcje z rodzicami i rodzeństwem, które są warte naśladowania. Również charakter Kajtka jest dobrym modelem dla dorastającego dziecka. Chłopiec jest kreatywny, a jego pomysły są bardzo ciekawe. Poza tym jest odważny, niczego się nie boi, a jeśli czegoś nie potrafi, to bardzo się stara i ćwiczy dopóki nie osiągnie rezultatu.

 

Pełną przygód opowieść dopełniają proste w przygotowaniu przepisy kulinarne, które są doskonałą okazją do przygotowania smacznych potraw wraz z dzieckiem.

 

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Zapiski są krótkie, więc nie zmęczą młodego czytelnika. Zainteresowane przygodami dziecko może w międzyczasie tworzyć rysunki ilustrujące perypetie Kajtka. W przedmowie autorka namawia do przesyłania rysunków, które mają szansę znaleźć się na jej stronie internetowej.

 

Książeczka o perypetiach Kajtka jest doskonałą okazją do wyrobieniu w dziecku nawyku czytania dla przyjemności. Jest również doskonałą alternatywą na spędzanie wolnego czasu. Pozwala na oderwanie dziecka od komputera i zagłębienie się w świat marzeń i przygód Kajtka. Kto wie, może Twoje dziecko zainspirowane zabawami chłopca z kolegami na świeżym powietrzu również zacznie więcej czasu spędzać na dworze?

  

Polecam Wakacje Kajtka jako książeczkę bardzo interesującą i doskonale przedstawiającą dziecięcy sposób patrzenia na otaczający go świat. Jest to doskonały pomysł na prezent ze strony rodziców lub krewnych, którzy zastanawiają się nad wyborem rzeczy kształcących i interesujących.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial