Okładka wydania

Na Krawędzi Śmierci. Podróż, Która Odmieni Twoje Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Krawędzi Śmierci. Podróż, Która Odmieni Twoje Życie | Autor: Karen Henson Jones

Wybierz opinię:

Anena

W swej autobiograficznej opowieści Karen Henson Jones przedstawia zmagania związane z poszukiwaniem duchowości w świecie nastawionym na materializm. Poprzez zgłębianie aspektów duchowości Dalekiego Wschodu ukazuje własną drogę poszukiwania istoty duchowego odrodzenia, które ostatecznie przybliża ją do Jezusa i Jego nauk. Karen wskazuje na dobroczynne działanie medytacji, wegetariańskiej diety i sztuki właściwego oddychania, które codziennie wdrażane pozwalają na otwarcie ku sprawom odnowy duchowości. Poprzez to namawia do dbania nie tylko o ciało, ale również o oczyszczanie duszy, która jest ważnym aspektem ludzkiej egzystencji. Pisarka zwraca uwagę, że osoba pozbawiona wiary w sens wyższy, jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, które mogą ujawniać się w postaci chorób ciała.

 

Karen Henson Jones dzieli się z czytelnikami z całego świata swoimi przemyśleniami i niemalże traumatycznymi wydarzeniami życia. Będąc kobietą sukcesu, w sile wieku, dowiedziała się, że zachorowała na niebezpieczną chorobę serca. Z tego powodu w bardzo krótkim czasie przeszła kilka skomplikowanych operacji, które zagrażały jej życiu. Stale słabła, była wychudzona i zmęczona. Z tego marazmu wyszła dzięki medytacji i jodze, na którą namówiła ją siostra. Pewnego dnia usłyszała głos Jezusa i od tamtej pory zaczęła poszukiwać sensu życia. Udała się w podróż do Indii, Bhutanu i Izraela. W każdym z tych miejsc zaznała różnych aspektów wiary, które stopniowo umacniały jej, dotąd puste, życie duchowe. Widziała ogrom ludzkiego cierpienia oraz niezwykłe świadectwa wiary u ludzi, którzy nieraz tracili nadzieję.

 

W Indiach przebywała w aśramie, gdzie pod okiem specjalistów modliła się i medytowała. Zawarła również przyjaźnie, ale także była świadkiem cierpienia ludzi ulicy. W Bhutanie zapoznała się z gnostyckimi ewangeliami o życiu i naukach Jezusa Chrystusa. Tam zrozumiała, że Jezus pomaga w odnalezieniu sensu życia, co utwierdziło ją w przekonaniu, że powinna udać się do Ziemi Świętej. Zwiedzając najważniejsze miejsca związane z kultem Chrystusa zdała sobie sprawę, że powinna zostać nauczycielką i duchową przewodniczką. Od tamtej pory wraz z siostrą i bratem Karen prowadzi ośrodek Malibu Beach, w którym naucza jogi, medytacji i namawia do zbliżenia się do Boga.

 

Książka Na krawędzi śmierci jest zapisem podróży Karen Henson Jones w poszukiwaniu utraconej duchowości, do której można się zbliżyć poprzez studiowanie nauk duchowych mistrzów. W autobiograficznej opowieści udowadnia, że pełnię szczęścia i życiowej satysfakcji można osiągnąć poprzez otwarcie na wiarę, bo tylko ona stanowi istotę ludzkiego życia. Karen powołuje się na Biblię i znanych przewodników duchowych. W ten sposób przedstawia, że systemy wartości zawarte w różnych religiach można połączyć i uznać je za drogowskazy wskazujące drogę ku wierze. Jej niezachwiana wiara w pozwala na namówienie czytelnika do metamorfozy i zmiany nastawienia do życia. Henson wskazuje, że życie pozbawione wiary jest niepełne i daje tylko pozór szczęścia. Skupienie na aspekcie materialnym jest ułudą, ale gdy zdajemy sobie z tego sprawę, to może być już za późno.

 

Słowa autorki nastawiają czytelnika pozytywnie ku życiu i skłaniają go do refleksji dotyczącej dotychczasowego życia. Pozwala odpowiedzieć na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie każdy – kim jestem i dokąd zmierzam? Jaki jest sens mojego życia? Polecam Na krawędzi śmierci każdemu kto nieraz zastanawiał się nad radykalnymi zmianami w życiu, ale nigdy nie był na nie gotowy. Karen z dnia na dzień musiała zrezygnować ze stabilizacji z powodu choroby, ale zyskała wiarę w lepsze jutro. Tą wiarą postanowiła podzielić się z ludźmi, którym brakowało odwagi do otwarcia się na cuda duchowości.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto