Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Skok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Skok | Autor: Janet EvanovichLee Goldberg

Wybierz opinię:

Agraaafka

Kate O'Hare jest młodą, atrakcyjną funkcjonariuszką FBI. Nie wyobraża sobie innego życia - adrenalina, wyzwania, nowe przygody, zwariowani i niebezpieczni przestępy to jej żywioł. Nie potrafi długo usiedzieć w jednej pozycji, w jednym pomieszczeniu. W jej świecie nie ma miejsca na nudę, na spokojne wylegiwanie się brzuchem na piasku. Niestety, ale pełne zaangażowanie w pracę zawodową, ciągłe wyruszanie w pościg za złodziejami, włamywaczami i większego kalibru przestępcami, przyczynia się do tego, że Kate nie ma życia osobistego. Z nikim nie umawia się i nie jest związana.Żadnego mężczyzny też nie ma na oku. Jej ojciec, również były agent FBI szczerze zatroskany jest losem swojej córki. Wspiera ją jak tylko potrafi, udziela rad, dzieli się doświadczeniem, ale jako ojciec obawia się o jej życie. Nie wiadomo, czy ktoś obcy i niebezpieczny nie czai się za rogiem..

 

Kate od wielu lat z niepowodzeniem depcze po piętach Nicka. Nie może go złapać. Za każdym razem „coś" wypada i cała misja kończy się fiaskiem. To denerwuje funkcjonariuszkę, która chciałaby zakończyć z sukcesem zadanie. Niestety, przystojny i urzekający Nick nie wpadnie tak łatwo w sidła agentki. Jest za sprytny. Jeszcze ten urok i powalający wygląd. Kate wie, że z jednej strony musi wykonać pilnie swoje zadanie, a później zamknąć w więzieniu wiecznego zbiega, zaś z drugiej, ma świadomość tego, że jak usidli Nicka nie będzie odczuwała tego dreszczyku emocji, adrenaliny i zawodowego podniecenia.

 

Kiedy kolejny raz Kate zamyka Nicka w czterech ścianach aresztu, okazuje się, że ten dawno jest na wolności. Funkcjonariuszka nie rozumie, dlaczego strażnicy dali się mu oszukać. Za gładko mu to poszło. Nick zbiega i skrywa się w dobrze przemyślanej kryjówce. Wie też, że Kate mu nie odpuści. Najwidoczniej za dobrze go poznała - jego nawyki i sposób myślenia. Ona za nim pójdzie. Wie o tym on sam, a także jej.. szefowie.

 

Spotkanie z Nickiem oraz przedstawicielami Departamentu Sprawiedliwości jest dla agentki zupełnym zaskoczeniem. Nie ma wyjścia. Taka praca. Początkowo myśli, że szefostwo jest przeciwko niej, knuje jakiś złożony spisek, z którego nie wyjdzie cało. Myli się. Czeka ją niezła przygoda, na zupełnie nowych i niezgodnych z przypisami prawa, zasadami. Nick i Kate stają, więc na celowniku. Co gorsza, to Nick dzięki swoim nielegalnym wpływom może poprowadzić z powodzeniem zlecenie. To zaś nie podoba się samej Kate, ale nie ma innego wyjścia. Inaczej jej Departament nie schwyta oszusta, który ot tak, z milionowymi udziałami i akcjami zniknął z dnia na dzień i słuch o nim zaginął..

 

Nick i Kate wyruszają do akcji. Jedno drugiemu nie ufa. Muszą jednak współpracować, a jest to tym bardziej trudne, kiedy oboje przez lata spotykają się po dwóch stronach barykady. Kate nie może znieść faktu, że musi działać o wspólnych siłach z przestępcą (na dodatek zabójczo przystojnym), który ciągle wyślizguje jej się z potrzasku. Zaciska zęby.. Czas zacząć wielkie przedstawienie.

 

Nick zbiera ekipę na własnych zasadach. Jednoczy ze sobą ludzi, którzy wobec niego mają długi do spłacenia. Są to ludzie cywilni, ale doskonale znający się na swoim fachu. Do swojej grupy zgarnia aktora, który całym sercem wczuwa się w odkrywaną rolę bezlitosnego mafiosa. Dołącza również charakteryzator – mężczyzna znudzony swoją pracą. Nie może znieść, że technologia idzie na przód, a on za nią nie nadąża, nie wyprzedzi jej i nie stanie się dzięki temu lepszy. Nie ma nic do stracenia, a zawsze dodatkowy grosz wpadnie do kieszeni. Ważnym elementem w strategii techniczno – komunikacyjnej okazuje się Willie, która po prostu zna się na wszystkich sprzętach. Wystarczy jej rzut na pojazd, krótka instrukcja obsługi i może wyruszać w trasę. Nie boi się ryzyka. Świadoma jest swoich atutów, dzięki którym może wiele zyskać i wycisnąć od wroga informacje. Ekipę zwieńcza osoba Tom'a, mężczyzny, który zadłużył się przez oszustwa i nakładane procentyprzez przedstawiciela instytucji bankowej. Dzięki pomocy Nicka ma szansę na to, aby się podnieść, uregulować piętrzące się długi, a także dodatkowo dorobić. Dzięki jego osobie, a raczej doświadczeniu architekta potrafi stworzyć pozory, nadać pomieszczeniom zupełnie nowy wygląd, wprowadzając obserwatora w czystą iluzję.

 

Ekipa gotowa jest do akcji. Przygotowuje się sumiennie i intensywnie przez wiele tygodni. Wszystko dopracowane jest na ostatni guzik. Pozostaje tylko działać.

 

Czy wszystko zostanie zrealizowane i odbędzie się zgodnie z planem Nicka? Jak skończy się ta cała przygoda? Czy wszyscy wyjdą z niej cało? Czy ścigany zostanie pojmany?

 

Powieść krótka, akcja wartka, zaskakująco wprowadzająca w wesoły, humorystyczny nastrój. Tutaj nie mamy do czynienia z trudnym, psychologicznym thrillerem. Można się przy niej pośmiać. KateO'Hare przypomina nieco "odlotową agentkę" z osobistymi słabościami, które są wręcz ujmujące, ponieważ pokazują wrażliwość i delikatność kobiety, która buduje wokół siebie ciężki i twardy pancerz, a w środku jest sobą.Złakniona jest uczucia, męskiegoramienia, jakim również by nie wzgardziła.

 

Lekka, przyjemna na wieczór powieść. Relaksująca, z niemałą domieszką przygody, której czasem aż samemu chciałoby się doświadczyć zwłaszcza, kiedy za oknem tak smutno, szaroburo. A przy Kate O'Harze i jej „partnerze" Nicku po prostu nie można się nudzić.

 

Z całą pewnością polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial