Milioner Z Gdańska

Autor: Katarzyna Majgier

Okładka wydania

Milioner Z Gdańska


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Jaśmina

Książki przygodowe to chyba ulubiony gatunek młodych ludzi, przynajmniej tak było ze mną dobrych kilkanaście lat temu.

 

Powieść Milioner z Gdańska Katarzyny Majgier to drugi tom przygód Magdy i Wiktora. Tym razem dzieci mają za zadanie ochronę tajemnic pałacu w Niewiadomicach.

 

Autorka na początku zabiera nas w przeszłość, poznajemy Różę Niewiadomską, która mieszka w pięknym pałacu, lecz żyje w trudnych czasach, kiedy do władzy starał się dojść Adolf Hitler. Róża skrywa pewną tajemnicę. W swojej piwnicy ma laboratorium, a w nim wehikuł czasu.

 

Dwójka nastolatków, Magda i Wiktor kilkadziesiąt lat później, mieszkają w tym samym pałacu, w którym nadal znajduje się wehikuł czasu. Dziewczyna odbyła podróż w przeszłość. Po powrocie Magdzie nieustannie towarzyszy poczucie tego, że jej działania miały ogromny wpływ na to, jak wygląda jej obecne życie.

 

Nastolatkowie postanawiają bronić wehikułu przed innymi ludźmi. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ przeszkadza im wiele osób, które nie zawsze mają dobre zamiary.

 

Jak potoczą się losy wehikułu czasu? Czy Magdzie i Wiktorowi uda się ograniczyć dostęp do tego wynalazku innym osobom? Kim jest tytułowy Gdańszczanin? O tym każdy musi dowiedzieć się sam, podczas lektury książki Milioner z Gdańska Katarzyny Magier.

 

Przed rozpoczęciem lektury tej książki warto zapoznać się z pierwszą częścią przygód dwójki nastolatków, pt. Duch z Niewiadomic. Dzięki temu można uniknąć lekkiego zagubienia podczas czytania Milionera z Gdańska. To w pierwszym tomie serii opisane są zdarzenia, które sprawiły, że Magda i Wiktor poznali się, odkryli istnienie wehikułu. W pierwszym tomie opisana jest również podróż dziewczyny. Brak znajomości jej przebiegu znacząco wpływa na lekturę drugiej części serii.

 

Powieść Katarzyny Majgier to ciekawie skonstruowana, wielowątkowa historia. Przygody Magdy i Wiktora z pewnością zainteresują sporą grupę młodych czytelników. Jedynym minusem może dla niektórych być fakt, że znaczące wydarzenia, wokół których toczy się akcja Milionera z Gdańska zostały opisane tylko w pierwszym tomie serii.

 

W drugiej części przygód nastolatków zabrakło krótkiego przypomnienia tego, co wydarzyło się do tej pory. Taki zabieg z pewnością ułatwiłby lekturę czytelnikom, którzy z Magdą i Wiktorem spotkali się po raz pierwszy dopiero w książce Milioner z Gdańska.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.