Zabij Mnie, Tato

Autor: Stefan Darda

Okładka wydania

Zabij Mnie, Tato


Dodatkowe informacje

 • Autor: Stefan Darda
 • Tytuł Oryginału: Zabij Mnie, Tato
 • Gatunek: SensacjaKryminałThriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210mm
 • ISBN: 978837835-405-5
 • Wydawca: Videograf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Chorzów
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Lucca

Książka Stefana Dardy- Zabij mnie, tato zrobiła na mnie takie wrażenie, że nadal jestem w szoku i po jej lekturze nie mogę dojść do siebie. Jest to znakomity thriller, pełen grozy, trzymający w napięciu od pierwszych stron i nie pozwalający czytelnikowi na chwilę wytchnienia.

 

Osią akcji rozgrywającej się w powieści jest tajemnicze zaginięcie dwóch dziewczynek- Julki i Oli. Całość wydarzeń poznajemy z punktu widzenia byłego policjanta, przyjaciela rodziny, który nie ustaje w poszukiwaniu zaginionych i robi wszystko, aby jak najszybciej je odnaleźć. Po drodze na światło dzienne wychodzą różne sprawy, które z kwestią ewentualnego porwania, początkowo niewiele mają wspólnego.

 

Na samym początku uważałam, że ta wielość wątków jest niepotrzebna. Sądziłam, że przyćmiewa niejako najważniejszą kwestię. Jednakże autor bardzo przebiegle odciągnął Czytelnika od sprawy zaginięcia dziewczynek, pokazał mu inne wątki, by za chwilę z ogromną siłą za pomocą małoznaczącego szczegółu połączyć te wszystkie wątki w jedną logicznie układającą się całość.

 

Akcja wydarzeń rozgrywa się w spokojnym mieście- Rykowie. Jest to małe miasteczko, spokojne, w którym życie toczy się swoim rytmem. W Rykowie wszyscy się znają i nawzajem wspierają. Dlatego też tak wielkim szokiem dla tego miasta jest wiadomość o zniknięciu dwóch dziewczynek w niewyjaśnionych okolicznościach.

 

Kiedy poszukiwania nie dają rezultatu i wydaje się, że wszystkie środki, by odnaleźć dziewczynki wyczerpują się, okazuje się, że w sprawę może być zamieszany zwolniony niedawno z więzienia psychopatyczny zabójca. Sprawa zaczyna robić się coraz bardziej tajemnicza i zagmatwana.

 

Wydaje mi się, ż są trzy rzeczy, które w tej książce zasługują na szczególne wyróżnienie. Otóż, pierwszą z nich (jeżeli oczywiście tak można napisać o człowieku, nawet o postaci fikcyjnej) jest główny bohater- Zdzisław Mokryna. To właśnie z jego punku widzenia możemy obserwować rozgrywające się wydarzenia. Cechuje się twardymi zasadami i dąży do wyznaczonego celu. W pewien sposób to właśnie on nadaje poszukiwaniom dziewczynek kierunek. Jest to postać niezwykle złożona. Przybył on do Rykowa z myślą uwolnienia się od własnych problemów i wydarzeń z przeszłości, które w pewien sposób go naznaczyły. Jednak w nowym otoczeniu również musi coś udowodnić. Tym razem chodzi o życie dziewczynek, które stanowią jego swoistą rodzinę.

 

Kolejną sprawą jest bardzo realistyczna rzeczywistość. Bardzo często podczas czytania musiałam przypominać sobie, że na szczęście jest to tylko fikcja literacka, że takie wydarzenia nie mogły zdarzyć się w rzeczywistości. Również realistyczni są bohaterowie. Tak naprawdę mamy podanych ich niemal na talerzu. Z obserwacji Mokryny możemy bardzo wiele wywnioskować. Nie ukrywa on swoich przemyśleń na ich temat. Jest bardzo badawczy i krytyczny.

 

Ostatnią rzeczą, która zasługuje na szczególne wyróżnienie jest to napięcie towarzyszące Czytelnikowi niemal przez cały czas. Nie pozwoliło mi ono odłożyć chociaż na moment książki. Przeczytałam ją niemal jednym tchem.

 

Książki Stefana Dardy się nie czyta, ją się pochłania, a po jej lekturze nie tak łatwo od razu się otrząsnąć i żyć dalej. Pozostawia ona ślad po sobie. Po lekturze książki Zabij mnie, tato zastanawiałam się przez chwilę, jak ja zachowałabym się w podobnej sytuacji. Nie znalazłam jednak rozwiązania i mam nadzieję, że nigdy w życiu nie będę musiała go szukać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!