Okładka wydania

Dziewczyny, Na Start!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna KarpaKatarzyna Karpa
 • Tytuł Oryginału: Dziewczyny, Na Start!
 • Gatunek: SportPoradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 151x210mm
 • ISBN: 9788328304727
 • Wydawca: SeptemHelion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziewczyny, Na Start! | Autor: Anna KarpaKatarzyna Karpa

Wybierz opinię:

Jaśmina

Nie ma dnia, żebym idąc lub wracając z pracy nie minęła biegacza. Za każdym razem, niezależnie od tego jakim tempem przemieszcza się dana osoba jestem pod wrażeniem tego, że zdecydowała się na taką aktywność oraz, że nie skończyło się tylko na postanowieniu. Jeśli widzę osobę, która biega zimą w kilkustopniowe mrozy, sama nie wiem czy ją podziwiam, czy może jednak uważam za szaleńca.

 

Jestem raczej typem domatora i zmarzlucha. Uwielbiam spędzać czas pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty i ciekawą książką w rękach. Uczciwie przyznaję się, że aktywność fizyczna to coś co obecnie jest mi raczej obce. Kiedyś byłam osobą, która czynnie uprawiała sport, jednak kilka lat temu to się zmieniło, a ja nie potrafię zmobilizować się do zmiany tego stanu.

 

Bieganie od zawsze kojarzyło mi się z czymś nudnym i ogromnie trudnym. Kiedy w moje ręce trafiła książka Pań Katarzyny i Anny Karpa Dziewczyny, na start! , byłam pewna, że o tej dziedzinie sportu nie można napisać nic ciekawego, a co dopiero zachęcić mnie do tego rodzaju aktywności.

 

Pomyślałam, że książka będzie poradnikiem, który przeczytam, pokiwam głową z uznaniem, powiem sobie, że też bym tak chciała i odłożę na półkę.

 

Jednak bardzo się myliłam. Dziewczyny, na start! zdecydowanie nie jest poradnikiem, chociaż znajduje się w niej wiele cennych i praktycznych rad, jak zabrać się za bieganie, w czym biegać oraz co jeść, żeby nie opaść z sił po kilku kilometrach.

 

Fajne zdjęcia, anegdoty oraz to, że autorki dzielą się swoimi przemyśleniami i uczuciami jakie towarzyszyły im na początkach oraz w kolejnych etapach ich przygody z bieganiem sprawia, że książka bardzo różni się od wszystkich bezosobowych i powtarzających te same slogany poradników.

 

Warto zwrócić też uwagę na to, że poznajemy bieganie z dwóch, zupełnie różnych perspektyw. Z jednej strony o swojej pasji opowiada nam Katarzyna Karpa, która jest dziennikarką, właścicielką sklepu z pelerynami rowerowymi, blogerką, ale przede wszystkim biegaczką, i to nie byle jaką! Pani Katarzyna jest m.in. Wicemistrzynią Polski w pieszych maratonach na orientację na dystansie 50 km z 2014 roku. Z drugiej strony o bieganiu, które stało się pasją opowiada pani Anna Karpa, która zaczęła uprawiać tę aktywność po pięćdziesiątce i udowadnia, że bieganie jest nie tylko dla młodych ludzi.

 

Zbieżność nazwisk nie jest tutaj przypadkowa. Pani Anna, która jest mamą pani Katarzyny rozpoczęła biegać właśnie dzięki namowom i wsparciu swojej córki.

 

Panie Katarzyna i Anna zarażają, ale w zdecydowanie pozytywnym tego słowa znaczeniu. Czytając kolejne strony ich książki przekonywałam się, że bardzo myliłam się w mojej ocenie tej dziedziny sportu. Dowiedziałam się również wielu ciekawych rzeczy na temat biegania i wszystkiego co jest z nim związane.

 

Może właśnie książka jest sposobem na to, żeby takich domatorów jak ja wyciągnąć spod koca i zachęcić do aktywności? Mam nadzieję, że moja chęć i energia do tego, żeby tak właśnie się stało w końcu przyniosą efekty. Wiem, że nie będzie to łatwe, bo autorki ani przez chwilę tego nie ukrywały, ale nie mogę się już doczekać kiedy na mojej szyi zawiśnie pierwszy medal za ukończony bieg.

 

Serdecznie dziękuję wydawnictwu HELION za możliwość przeczytania książki oraz za otrzymany egzemplarz recenzencki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial