Okładka wydania

Krew Na Śniegu Tom 2 Więcej Krwi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Krew Na Śniegu Tom 2 Więcej Krwi | Autor: Jo Nesbø

Wybierz opinię:

Lucca

O książce, która urzekła mnie tajemnicą, czyli polowanie nigdy się nie kończy

 

Bardzo lubię czytać kryminały, z tego powodu, ponieważ bardzo lubię być zaskakiwana, a czasami nawet wyprowadzana w pole. Często to właśnie dla tych emocji sięgam po konkretną książkę z tego gatunku.

 

Więcej krwi to powieść autorstwa mistrza kryminału Jo Nesbo. Przyznam, że ta książka to dla mnie pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, ale już mogę stwierdzić, że nie jest to spotkanie ostatnie. Jest to norweski pisarz, który za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród. Jego powieści tłumaczone są na wiele języków. Sam autor zyskał rzesze fanów.

 

Książka utrzymana jest w niezwykle tajemniczej konwencji, co bardzo mi odpowiadało podczas czytania. Zresztą czytało się ją bardzo przyjemnie. Historia przedstawiona w książce jest historią Jona Hansena, który zdradził narkotykowego króla Oslo- Rybaka. Od tego czasu ukrywa się przed jego zemstą. Ciekawe jest to, że autor najpierw wprowadza pewien element życiorysu Jona, by dopiero za chwilę do niego powrócić. Dzięki czemu dociekliwy Czytelnik- dokładnie taki jak ja- może domyślać się różnych wersji i snuć domysły.

 

Więcej krwi to także wartka akcja. Mimo tego iż rzecz dzieje się w sennej mieścinie, która żyje własnym życiem, to akcja jest niezwykle dynamiczna. Nie ma to większego wpływu na kreowaną przez autora rzeczywistość. Dzięki temu książka zyskuje bardzo wiele.

 

Jon to bohater, który wiele przeszedł w życiu i z wieloma rzeczami w nim się zmaga. Jest narratorem całej opowieści. Czytelnik widzi całą rzeczywistość z perspektywy jego doświadczeń i przemyśleń. Przemyślenia te są niezwykle głębokie i pełne krytycyzmu wobec własnej osoby. Nie owija tutaj niczego w bawełnę. Taką postawę bardzo się ceni. Bohater wzbudza sympatię, mimo iż do końca nie pokazuje swojego oblicza. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy Jon poznaje Leę, kobietę również doświadczoną przez los. Wprowadza ona swoistą rewolucję w życiu Jona i nawet w decydującej chwili jest razem z nim. Lea to niezwykle tajemnicza kobieta, która posiada sekrety. I to właśnie ona pomoże mu, kiedy tego będzie najbardziej potrzebował.

 

Wziąłem głęboki oddech i zacząłem naciskać cyngiel. Szum w uszach powoli zmieniał się w delikatny, przejmujący ton. Ale chwileczkę. Ten ton nie płynął z mojej głowy, tylko z zewnątrz. Dzwony. Wiatr musiał się odwrócić. Nie mogłem powiedzieć inaczej, niż że te dzwony biją w bardzo odpowiednim momencie. Pchnąłem cyngiel jeszcze odrobinę, ale ciągle brakowało milimetra. Ugiąłem kolana, musiałem wsadzić sobie lufę jeszcze głębiej. Uda paliły.

 

Prawdę powiedziawszy ta książka jest niezwykła w swoim rodzaju. Nie dość, że czyta się świetnie, to wciąga już niemal od pierwszej strony. Najbardziej pociągająca jest w niej tajemnica i wszystko, co dzieje się wokół niej. Na uniwersalny charakter powieści wpływ mają również nieszablonowi bohaterowie. Są to ludzie o złożonej osobowości, mający własne sprawy i tajemnice. Są niezwykli i wyjątkowi. Ma się niesamowitą ochotę czytać ją niemal bez przerwy i ja sama ze zdziwieniem przyjęłam do wiadomości, że nagle następuje koniec całej historii. Chociaż nie, akcja kończy się w takim miejscu, w którym można wiele domniemywać. Autor zostawił furtkę dla wyobraźni Czytelnika, która przecież jest nieograniczona.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial