Okładka wydania

Wodny Świat

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 6 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 9 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 92.59% - 12 votes

Polecam:


Podziel się!

Wodny Świat | Autor: Andros Kupiszta

Wybierz opinię:

Pani M

Bardzo rzadko zdarza mi się, żebym już w trakcie lektury nie wiedziała, co mam o niej myśleć. Do sięgnięcia po Wodny świat zachęcił mnie opis z tyłu książki, w którym autor obiecuje odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, czy biblijny potop mógł być faktem historycznym? W jaki sposób Noemu udało się zmieścić na arce wszystkie gatunki zwierząt? Skąd pod powierzchnią mórz wzięły się możliwe do odwiedzania miasta? Gdzie jest tajemnicza Atlantyda? Kiedy miała miejsce epoka lodowcowa? To wszystko bardzo mnie interesuje, więc chciałam się dowiedzieć czegoś nowego i powiem szczerze, że jestem skołowana.

 

Nie będę streszczać książki. Nie ma to najmniejszego sensu. Andros Kupiszta postanowił skupić się na życiodajnym płynie, czyli na wodzie. Jest ona „głównym bohaterem" tej publikacji, co zresztą autor wyraźnie zaznacza już na początku. Sygnalizuje też, że będzie pisał o mitologii, o czym łatwo można zapomnieć w trakcie lektury. Podejście do Wodnego świata w racjonalny sposób sprawia, że wiele rzeczy staje się niezrozumiałych. Tak właśnie było w moim przypadku, dlatego też pozwolę sobie zacytować autora, byście mogli zrozumieć czym właściwie była ta książka.

 

„Tak oto dotarliśmy do końca naszej opowieści. Zgodnie z obietnicą była to szalona i zarazem absurdalna eskapada. Nikomu, kto zechciał się do niej przyłączyć, chwały nie przyniesie, co najwyżej wiązankę kpin i dozgonną opinię ignoranta, opisującego na poziomie nieprzyzwoitej wręcz głupoty. Przytoczone w książce opinie starożytnych mędrców albo wyrwane zostały z kontekstu, albo niewłaściwie zrozumiałe, albo tak naprawdę nic nie znaczą. Współczesna nauka obaliła bowiem sens ich przekazu. Trudno też opierać swoje przekonania na dziwnych wędrówkach węgorzy czy rozmieszczeniu słonych zbiorników śródlądowych (...).

 

Tak więc, podsumowując, zupełnie bez potrzeby zaprzątnąłem uwagę czytelników. Wszystko bowiem, co sugerowano w niniejszej książce, po prostu nie miało miejsca. Ot, ludzka tęsknota za niezwykłymi wyjaśnieniami banalnej jednak rzeczywistości. Doszukiwanie się drugiego dna, którego tak naprawdę nie ma, i nigdy nie było.

 

Podnoszona tematyka okazała się więc nad wyraz grząska. Tak to jednak bywa, gdy Wielka Woda już opadnie..."

 

Czytając tę książkę, miałam wrażenie, że panuje tu jeden wielki chaos. Nie umiałam się odnaleźć. Jestem osobą, która do wielu rzeczy podchodzi z dużym dystansem, lecz nie potrafiłam tak podejść do Wodnego świata. Publikacja zupełnie nie przypadła mi do gustu i strasznie się nad nią męczyłam. Gdyby nie to, że wzięłam ją ze sobą w długą podróż, pewnie nie doczytałabym jej do końca. W moich oczach nie ratują jej nawet zdjęcia, na które zawsze zwracam uwagę. Chcę jak najszybciej zapomnieć o tym, że miałam tę publikację w rękach.

 

Nie umiem jej polecić nikomu. Podejrzewam, że spora część czytelników podziękuje za lekturę już po paru stronach. Nie zrozumiałam zamysłu autora, do czego szczerze się przyznaję. Podziwiam go za czas, jaki poświęcił na zebranie materiałów, bo sporo się nad tym napracował, lecz wiem, że nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z jego twórczością. To po prostu nie jest dla mnie. Nie lubię być przytłaczana absurdem. Jeśli ktoś postanowi przeczytać Wodny świat, nie będę mu tego zabraniać. Ostrzegam tylko, że może dostać do ręki coś zupełnie innego, niż mu się wydawało. Jestem tą publikacją rozczarowana.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial