Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Krwawa Kampania

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Krwawa Kampania | Autor: Brian McClellan

Wybierz opinię:

Pani M

Kilka miesięcy temu miałam okazję przeczytać Obietnicę krwi, I tom serii Trylogia Magów Prochowych. To była powieść fantasy inna niż wszystkie, z jakimi mogłam się spotkać. Autor dokonał rzeczy niemożliwej. Wymyślił coś nowego, choć wydawać by się mogło, że w kwestii magii wszystko już zostało powiedziane. Poprzednio wspominałam o tym, że nieco przytłoczył mnie natłok bohaterów i napisałam, że chciałabym, żeby Brian McClellan poświęcił nieco więcej miejsca Ka-poel, najciekawszej moim zdaniem postaci, którą potraktowano nieco po macoszemu. Jak wyglądają moje wrażenia po lekturze Krwawej kampanii?
Autor kontynuuje rozpoczęte w poprzednim tomie wątki. Wojna nadal wisi w powietrzu. Przeprowadzenie udanego zamachu stanu nie zapewniło Adro spokoju. Sytuację wykorzystują Kezanie. Bitwa z nimi kończy się katastrofą. Tamas i garstka jego żołnierzy zostają odcięci od reszty armii. Nie mogą liczyć na niczyją pomoc, na dodatek nieprzyjaciel postanawia wykorzystać przewag liczebną i wykończyć niedobitków. Tamas musi więc doprowadzić ludzi do domu niebezpiecznymi szlakami. To jego jedyna szansa, by obronić ojczyznę przed rozeźlonym Kresimirem. Inspektor Adamat chce ocalić swoją żonę. Musi więc stanąć oko w oko ze złem wcielonym, czyli z lordem Vetasem. Generałowie Tamasa kłócą się między sobą. Zdziesiątkowane oddziały z trudem odpierają najazd Kezan. Kresimir jest żądny zemsty. Ostatnią linią obrony jest Taniel Dwa Strzały. Czy uda mu się ocalić ojczyznę przed zagładą?
Brian McClellan wyciągnął wnioski z wcześniejszych niedociągnięć i zdecydowanie podniósł poprzeczkę. Nie wprowadził nieistotnych dla akcji bohaterów. Wspomniał tylko o nich, lecz nie podawał ich imion. To było akurat dobre. Nie zrobiło się niepotrzebne zamieszanie, z którym miałam problem w poprzedniej części. Autor skupił się też na opisaniu postaci, które wcześniej potraktował po macoszemu. Doczekałam się opisów losów Ka-poel, co bardzo mnie ucieszyło. Czekałam na to i czuję się w pełni usatysfakcjonowana. Czarne charaktery nie utraciły swojego pazura. Lord Vetas nadal budził we mnie demony. Ile ja bym dała, żeby cisnąć w niego prochem...
Nie mogłam narzekać na nudę. Działo się bowiem sporo. Udany zamach stanu wprowadzić więcej zamieszania niż ładu. Nieprzyjaciel umiejętnie wykorzystywał problemy w Adro i chciał zdobyć te tereny. Opisy zbrojnych starć jak zwykle były na mistrzowskim poziomie. Niemal słyszałam odgłosy bitew. Za to należy się autorowi ogromne uznanie. Czekałam na emocje i dostałam ich sporą dawkę. Zdrady, spiski, krew, pot i łzy. Takiej książki mi było trzeba. Już nie mogę doczekać się kolejnej części. Mam nadzieję, że Fabryka Słów nie każe mi długo czekać na zamknięcie trylogii. Żałuję jedynie tego, że czytałam wyłącznie egzemplarz recenzencki, czyli taki, który jeszcze nie przeszedł korekty i w paru miejscach pojawiły się białe plamy, przez co musiałam domyślać się, jakie słowa powinny się tam znaleźć.
To pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki. Brian McClellan wymyślił coś nowego i warto się z tym zapoznać. Gwarantuję, że nie będziecie zawiedzeni, choć pierwsza część ma troszkę mankamentów. Jednak trzeba na to przymknąć oko. Po jakimś czasie to przestaje przeszkadzać i przykuwać uwagę. Przed sięgnięciem po opisaną przeze mnie książkę radzę jednak zapoznać się z Obietnicą krwi. Bez znajomości poprzedniego tomu fabuła Krwawej kampanii będzie zupełnie niezrozumiała. Jej czytanie nie będzie miało najmniejszego sensu. Za dużo jest tu odwołań do tego, co działo się wcześniej, by traktować tę książkę jako osobną opowieść.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial