Okładka wydania

Pewnej Nocy We Włoszech

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pewnej Nocy We Włoszech | Autor: Lucy Diamond

Wybierz opinię:

JoKo

Chciałabym Wam dzisiaj napisać kilka słów o moim pierwszym spotkaniu z prozą Lucy Diamond. Autorka wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Wielkiej Brytanii, w Bath. Poza powieściami dla kobiet, napisała kilka książek dla dzieci – serię o przygodach czarodzieja Olivera Moona (12 tomów), sześcioczęściową serię o przygodach syrenki Molly, sześcioczęściową serię o przygodach księcia Jake'a, ośmioczęściową serię „Koszmarna rodzinka" (tłum. tytułu mojego autorstwa). Jej książeczki dla dzieci zostały wydane pod nazwiskiem Sue Mongredien, a w Polsce nasze dzieciaki mogą zaczytywać się w dwóch seriach – „Oliver Moon" oraz „Klub kociaków słodziaków".

 

Dlaczego wspominam o Sue Mongredien? Ponieważ Lucy Diamond i Sue Mongredien to jedna i ta sama osoba. Skoro w naszych księgarniach można nabyć jej książeczki dla dzieci, nie jest więc dla nas całkiem nową autorką – to taka ciekawostka, gdyż nie wszyscy mogą być w tym zorientowani.

 

„Pewnej nocy we Włoszech" to pierwsza z książek dla kobiet Lucy Diamond dostępna w Polsce. Nie jest to jednak debiut Lucy w dziedzinie literatury kobiecej. Napisała też kilka innych – m.in. „The Beach Cafe" („Kawiarnia na plaży"), „Sweet Temptation" („Słodka pokusa"), „The Year Of Taking Chances" („Rok (nowych?) możliwości")* i kilka innych.

 

„Pewnej nocy na plaży" to powieść pełna ciepła, nowych wyzwań oraz nowych przyjaźni. Bohaterkami są trzy kobiety, Anna, Catherine oraz Sophie. Każda z nich ma swoje życie, własne, zupełnie odmienne problemy, ale łączy je jedno – wspólne spotkania na kursie języka włoskiego i powoli rodząca się przyjaźń, mimo różnic wiekowych i sytuacji życiowej. Dziennikarka Anna przypadkowo dowiaduje, że jej ojciec jest Włochem. Wychowana tylko przez matkę postanawia przeprowadzić małe, prywatne śledztwo, aby go odnaleźć. Fascynuje ją ojczysty kraj tajemniczego Gina, dlatego postanawia lepiej go poznać i zapisuje się na kurs włoskiej kuchni oraz postanawia nauczyć się języka włoskiego. Catherine, matka rozpoczynających studia bliźniąt, przyłapuje męża w łóżku z inną kobietą i dowiaduje się, że mąż nigdy jej nie kochał, ożenił się z nią ze względu na ciążę, a skoro dzieci już wydoroślały, chce się z nią rozwieść. I trzecia bohaterka, Sophie, obrażona na rodziców (na ich ingerencję w jej studenckie plany) uciekinierka, która przez kilka lat podróżuje po całym świecie, zatrzymując się co jakiś czas w większych turystycznych miastach, aby zarobić pieniądze na dalsze podróże.

 

Trzy kobiety, każda z nich inna, ale łączy je jedno – wszystkie trzy mieszkają w Shefield. Nawet Sophie, która po otrzymaniu wiadomości o poważnej chorobie ojca, wraca do domu. Właśnie w tym mieście drogi tych trzech kobiet krzyżują się w trakcie kursu języka włoskiego, a Sophie będzie wykładowczynią. Początkowo wszystkie są zdystansowane, każda zamknięta we własnym świecie, jednak z czasem poznają się bliżej, zaprzyjaźniają oraz wzajemnie się wspierają.

 

Lucy Diamond kreuje doskonałe portrety psychologiczne bohaterek, prowadzi trzecio osobową narrację, która zabiera czytelnika w niezwykłą literacką podróż poszukiwania własnej tożsamości, walki o to, aby w każdej sytuacji być sobą. Autorka tworzy niezwykle ciepły klimat pomiędzy postaciami oraz przekonuje czytelnika, że czasem warto skupić się na samym sobie i dążyć do spełnienia własnych pragnień oraz nadać sens własnemu życiu. Dodatkowo na kartach powieści przekazuje, iż nie wystarczy udowodnić komuś złego postępowania, tylko tak jak w przypadku Catherine, należy zrobić wszystko, aby winny „naprawił" swoje złe czyny.

 

Czy Anna odnajdzie swojego włoskiego ojca? Czy Catherine odnajdzie szczęście i nowy cel w życiu po rozstaniu z mężem, a Sophie pogodzi się z rodzicami i spełni swoje marzenia o aktorstwie? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, koniecznie sięgnijcie po pełną ciepła powieść Lucy Diamond „Pewnej nocy we Włoszech". I choć samych Włoch jest w niej jak na lekarstwo, choć brakuje w niej opisów wspaniałości włoskich krajobrazów, książkę tę polecam kobietom, szukającym wytchnienia po ciężkim dniu pracy i zajmowania się domem i dziećmi. „Pewnej nocy we Włoszech" jest niezwykle przyjemną i odprężającą lekturą. Polecam!

 

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję portalowi szukater.pl.

 

*tłumaczenie niedostępnych do tej pory w Polsce powieści Lucy Diamond jest mojego autorstwa

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto