Okładka wydania

Dom Pełen Harmonii Oczyść Mieszkanie, Oczyść Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dom Pełen Harmonii Oczyść Mieszkanie, Oczyść Życie | Autor: Christa O’Leary

Wybierz opinię:

Sonrisa

O harmonijnym życiu, szukaniu prawdziwego szczęścia i spokoju mówi się ostatnio bardzo dużo. Na rynku pojawiło się mnóstwo różnego rodzaju publikacji, w tym przede wszystkim poradników, które pomagają wprowadzić w swoje życie harmonię, a przez nią także prawdziwą radość. Książki te dotyczyć mogą poszczególnych aspektów naszego życia, począwszy od zdrowego stylu życia, na stworzeniu wokół siebie toczenia, które sprzyjać będzie uzyskaniu duchowego spokoju. Kiedy sięgałam po książkę Christy O'Leary „Dom pełen harmonii", byłam przekonana, że to pozycja właśnie z tych ostatnich. Okazało się jednak, że autorka nie porusza tu jedynie tematu dekorowania wnętrz, ale przede wszystkim mówi o tym, jak osiągnąć harmonijne życie, jak wprowadzić w swój styl życia radość i spokój, a kwestia odpowiedniego, harmonijnie urządzonego mieszkania jest tutaj tylko jednym z aspektów.

 

Zanim zaczniemy się zgłębiać w treść książki, wart przeczytać wstęp, jakim opatrzyła tę pozycję sama autorka. Christa O'Leary dzieli się tutaj z czytelnikami swoją historią. Poznajemy kobietę, która dosłownie otarła się o śmierć. To wydarzenie sprawiło, że postanowiła zmienić nieco swój styl życia. A zmiany, które stopniowo wprowadzała w swoim otoczeniu, ale także na swoim talerzu czy w swoim planie dnia, sprawiły, że stała się osobą niezwykle szczęśliwą i po prostu spełnioną. Swoimi doświadczeniami postanowiła więc podzielić się z innymi. Książka „Dom pełen harmonii" jest swego rodzaju podręcznikiem dotyczącym tego, jak wprowadzać poszczególne aspekty Stylu Życia w Harmonii, jak swój sposób na życie nazywa sama autorka, w swoją codzienność.

 

Autorka podzieliła swoją książkę na kilka rozdziałów. W pierwszym porusza problem szkodliwych często nawyków naszego życia. Mówi o tym, jak często nie zdajemy sobie nawet sprawy z faktu, że nasze codzienne postępowanie może mieć tak bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. Gdy jednak sobie t uświadomimy, jesteśmy na jak najlepszej drodze do tego, by to po prostu zmienić.

 

Kolejne rozdziały poświęcone są poszczególnym filarom harmonijnego życia. Według Christy O'Leary są to: inspirujący dom, czyli po prostu odpowiednio zorganizowana, inspirująca przestrzeń; zdrowe ciało; spokojny umysł oraz wewnętrzna radość. W każdym z tych rozdziałów autorka zwraca uwagę na to, co w naszym, a dokładniej w każdym z tych wcześniej wymienionych obszarów, może być niekorzystne, by później podpowiedzieć, w jaki sposób wprowadzać korzystne dla nas zmiany.

 

Ostatnia część książki to już całkiem praktyczne porady dotyczące tego, jak krok po kroku zmienić swoje życie, by osiągnąć stan prawdziwej harmonii. Dzięki tym radom można stworzyć wokół siebie przestrzeń, która sprzyjać będzie naszemu dobremu zdrowiu i samopoczuciu. Oczywiście, by jeszcze bardziej pomóc czytelnikom w osiągnięciu harmonii, autorka proponuje różnego rodzaju praktyczne ćwiczenia. Dzięki temu wprowadzanie poszczególnych zmian staje się coraz prostsze, a ich efekty są bardzo szybko widoczne. Oczywiście pod warunkiem, że decyzja o zmianie stylu życia jest uczciwa, a my sami przyłożymy się do tego, by cel ten rzeczywiście zrealizować.

 

Przyznam, że kiedy sięgałam po tę książkę, spodziewałam się czegoś innego: praktycznych porad na temat tego, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w zgodzie z zasadami Feng Shui czy innej starożytnej dalekowschodniej filozofii. Tymczasem otrzymałam wspaniały poradnik o tym, jak nie tylko zmienić wystrój mieszkania, ale także, w jaki sposób zmienić całe swoje życie. Co ważne, książka ta i porady w niej się znajdujące, są oparte na doświadczeniach samej autorki. Dla mnie jest więc to książka niezwykle wiarygodna. Polecam jej przeczytanie wszystkim, którzy wciąż czują się zmęczeni lub po prostu niezadowoleni z życia. To pozycja, po którą warto sięgnąć, gdy chce się zmienić jakość swojego życia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto