Mabon Rytuały, Przepisy I Zaklęcia Na Równonoc Jesienną

Autor: Diana Rajchel

Okładka wydania

Mabon Rytuały, Przepisy I Zaklęcia Na Równonoc Jesienną


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 8 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 7 votes
Okładka: 100% - 6 votes
Polecam: 100% - 7 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Artemis

Miałam już okazję recenzować "Lammas" z serii sabaty. Książka przypadła mi do gustu. Zawierała bardzo cenne informacje przydatne początkującym. Z przyjemnością więc sięgnęłam po kolejny tomik, tym razem dotyczący święta MABON.

 

Diana Rajchel jest autorką książki "Divorcing a Real Witch: For Pagans and the People That Used to Love Them". Pracuje jako dziennikarka, pisarka, blogerka. Skłania się bardziej ku czarnoksiętswu niż wiccanizmu. Jest wiccańską kapłankę trzeciego stopnia u Amerykańskich Wiccan Eklektycznych.

 

Mabon to równonoc jesienna. Jest to szczególny czas w roku, przynoszący zmianę sezonu oraz drugie zbiory. Równonoc, targowanie się światła z ciemnością, wywołują silne poczucie straty wraz z odchodzącym latem. W czasie Mabon powinniśmy zastanowić się nad doświadczeniem zdobytym w ostatnim roku oraz przemyśleć nasze błędy i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość. To wszystko co już przeminęło musi odejść, by zrobić miejsce nowemu. To również czas, w którym warto już zadbać o pomyślną zimę.

 

Podobnie jak w "Lammas" znajdziemy bardzo dobrze uporządkowany spis treści:
Wstęp do serii Sabaty - krótka charakterystyka poszczególnych sabatów.
Rozdział I: Stare praktyki - mitologia, astrologia równonocy jesiennej, historia, sposoby jego obchodzenia przez przodków.
Rozdział II: Nowe praktyki - między innymi o współczesnych motywach przewodnich, druidach, hitenach, o historii święta dziękczynienia i uroczystościach.
Rozdział III: Zaklęcia i wróżby - idealne na sabat Mabon.
Rozdział IV: Receptury i rękodzieło - ciekawe i przede wszystkim proste przepisy i instrukcje, m.in. na chleb i stracha na wróble.
Rozdział V: Modlitwy i inwokacje - gotowe i praktyczne formułki, które można zastosować - szczególnie przydatne początkującym.
Rozdział VI: Rytuały świąteczne - trzy rytuały zarówno dla tych praktykujących grupowo, indywidualnie lub w parach.
Dodatek: Pojęcia związane z sabatem Lammas ułożone w tematyczne grupy, np. zioła, kolory, metale, zwierzęta, itp.

 

W tym tomie nie zabrakło również polskiego akcentu Lammas. Autorka wspomina o polskich dożynkach, o polskiej wróżbie - wino, piwo i woda, mającej na celu dowiedzenie się czegoś o przyszłej żonie lub mężu oraz o polskich ogórkach w miodzie.

 

Również tym razem Illuminatio nie zawiodło z wydaniem. Okładka jest bardzo podobne do innych z serii, co moim zdaniem wpływa na jej jednolitość. Po prostu, widząc taką okładkę już wiesz, że to Illuminatio i seria sebaty.

 

Mabon Diany Rajchel, podobnie jak "Lammas" Melanie Marquis, to zbiór najważniejszych informacji, które pomogą początkujących. Interesujący będzie również dla tych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę o dawnych i aktualnych rytuałach na sabat Mabon. Myślę, że to równie udana pozycja.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!