Okładka wydania

Bezcenna Miłość

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bezcenna Miłość | Autor: Lisa Kleypas

Wybierz opinię:

Bacha85

Lubię powieści historyczne, nie przeszkadza mi również pewna dawna erotyki w nich zawarta, dlatego też z chęcią sięgnęłam po książkę Lisy Kleypas „Bezcenna miłość". Miałam pewne obawy, czy lektura trzeciej części cyklu o detektywach z Bow Street to dobry pomysł, czy nie będzie mi brakowało znajomości wcześniejszych tomów. Na szczęście te obawy okazały się nieuzasadnione i w zasadzie nie odczułam, że jest to kolejna część serii. Liczyłam na niezobowiązującą, lekką i przyjemną lekturę i taka poniekąd była.

 

Tłem opowiadanych wydarzeń jest śledztwo jakiego podjął się jeden z detektywów z Bow Street, którzy w latach, w jakich autorka umieściła swą powieść, w połowie dziewiętnastego wieku pełnili rolę nieoficjalnej policji. Nick Gentry, najzdolniejszy ze śledczych w pogoni za zbiegłą narzeczoną lorda Randora trafia do Hempshire. Tam odnajduję ukrywającą się dziewczynę, jednak ich spotkanie przynosi mu coś, czego absolutnie się nie spodziewał. Od samego początku wyczuł w niej potencjał, który postanowił wykorzystać, zaskakując tym zarówno Charlotte, jak i samego siebie.

 

Charlotte Howard oraz Nick Gentry to dwoje najważniejszych bohaterów tej opowieści. Połączyła ich namiętność, jakiej żadne z nich się nie spodziewało. Dziewczyna, z początku niewinna panna, która ukończyła dobrą szkołę, bez żadnego skrępowania oddaje się w ręce nieznajomego mężczyzny, płonąc z nieokiełznanego pożądania. Detektyw natomiast, jak dotąd zawsze skuteczny i bezwzględny, nagle ulega nienazwanemu czarowi swej ofiary. Odniosłam pewne wrażenie niespójności w kreacji tych dwóch postaci. Obojgu nadano dość konkretne cechy charakteru, które całkowicie przyćmiła łącząca ich fizyczna więź. Można oczywiście założyć, że siła ich namiętności jest na tyle ogromna, że tracą nad sobą panowanie, ale oboje zostali przedstawieni jako osoby o silnym charakterze, nie ulegające zbyt łatwo emocjom.

 

Fabuła powieści jest strasznie przewidywalna i infantylna. Niektóre wydarzenia aż rażą banalnymi okolicznościami a sceny zaczynają przypominać kiczowate obrazki. Mnogość erotycznych opisów również nie robi zbyt dobrego wrażenia, tym bardziej, że często sprawiają wrażenie ich bohaterowie ulegają seksualnemu napięciu w każdej chwili nie bacząc na okoliczności. Taki sposób przedstawienia historii sprawił, że męczyłam się przy lekturze.

 

Językowo książka jest dość przeciętna, a sposób narracji budzi niewiele emocji, z których większość jest raczej negatywna. Znudzenie i irytacja, te uczucia towarzyszyły mi najczęściej, gdy w dość szybkim tempie obracałam kolejne strony powieści. Ponadto, o ile dziewiętnastowieczne realia i okoliczności został oddane w miarę poprawnie, o tyle postacie sprawiają wrażenie całkowicie współczesnych, co najwyżej poprzebieranych w stroje z epoki. Obyczajowość oraz konwenanse epoki zostały zepchnięte gdzieś na bardzo odległy plan i trudno było na nie natrafić.

 

Nie wątpię, że tak skonstruowane opowieści mają swoich zwolenników, mnie jednak tego typu koncepcja absolutnie nie przekonała. Brak spójności między przedstawionym światem, a umieszczonymi w nim postaciami oraz prostota fabuły z pewnym nadęciem wykonani nie działa na korzyść książki. Ciężko doszukać się tu jakiejkolwiek głębi, czy to patrząc na kreację bohaterów, czy też biorąc pod uwagę kulisy zaprezentowanych realiów. Zdecydowanie jest to lektura przeznaczona dla miłośników pisanych w taki sposób romansów historycznych. Tym, którzy nie przepadają za banalnymi opowieściami o namiętności silniejszej niż wszystko inne odradzam sięgnięcie po tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial