Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szczęśliwy Dom

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krystyna Mirek
 • Tytuł Oryginału: Szczęśliwy Dom
 • Seria: Jabłoniowy Sad (Tom 2)
 • Gatunek: ObyczajowePowieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 360
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135 x 195 mm
 • ISBN: 9788380750241
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6

  5.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szczęśliwy Dom | Autor: Krystyna Mirek

Wybierz opinię:

JoKo

Po przeczytaniu „Francuskiej opowieści" oraz „Podarunku", z ogromną przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę pani Krystyny Mirek, po pierwszą część sagi rodzinnej „Jabłonowy sad. Szczęśliwy dom". Oczywiście nie żałuję czasu spędzonego przy tej powieści. Autorka po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią słowa i potrafi stworzyć niepowtarzalny, ciepły klimat w swoich książkach.

 

„Miłość jest przereklamowana."

 

To pierwsze słowa najnowszej powieści Krystyny Mirek, włożone w usta jednej z bohaterek, ciotki Marty i już te pierwsze słowa sugerują, że będzie to powieść niepowtarzalna. I tak jest faktyczne. Zagłębiając się w nią, z każdą stroną, z każdym kolejnym rozdziałem coraz trudniej się od niej oderwać.
Państwo Zagórscy przygotowują się do wielkiego rodzinnego święta – Jan i Helena będą obchodzić czterdziestą rocznicę ślubu. Helena jest cudowną, ciepłą kobietą, oddaną rodzinie i zamartwiającą się o szczęście swoich czterech córek. Z kolei Jan jest opiekuńczym mężczyzną, ciągle zakochanym w swojej pięknej żonie i ojcem, pragnącym chronić swoje dzieci. Twierdzi jednak, że się nie sprawdza w tej roli.

"– Ciągle się zastanawiam, co zrobiliśmy źle. Zbudowałem dla was dom, miałyście szczęśliwe dzieciństwo. Dlaczego wciąż nie jesteście bezpieczne? Ciągle coś się dzieje. Nie zawsze dobrego."

 

Państwo Zagórscy mają się o co martwić, gdyż każda z ich czterech córek ma swoje kłopoty i problemy. Można rzec nawet, że wszystkie stoją na rozdrożu i muszą podjąć swoje najważniejsze życiowe decyzje.

Julia, młoda lekarka weterynarii, prowadząca własną klinikę, zastanawia się, czy powinna uszczęśliwić rodziców i w trakcie rocznicowego przyjęcia przyjąć oświadczyny Kornela. Jaką podejmie decyzję, kiedy spotka swoją pierwszą młodzieńczą miłość? Poślubi przystojnego, doskonale zorganizowanego weterynarza, czy górę wezmą dawne uczucia?

 

Gabrysia, kolejna z córek państwa Zagórskich, od wielu lat stara się zostać matką. Pragnie tego wręcz obsesyjnie i podporządkowała temu całe swoje życie – wysłała męża do pracy w Niemczech, a ona wydaje ogromne kwoty na leczenie, lekarzy i czeka na dzień, w którym zobaczy upragnione dwie kreski na teście ciążowym. Jak przyjmie kolejną porażkę? W jaki sposób postąpi, kiedy zorientuje się, że nie tylko znów nie zostanie matką, a jej małżeństwo jest zagrożone?

 

Marylka, najstarsze dziecko Heleny i Jana, czterdziestoletnia rozwódka i matka dwóch chłopców, z trudem znosi samotność, więc ciągle szuka mężczyzny, który pokochałby ją i jej dzieci. Mężczyznę, który zdecydowałby się zostać męskim autorytetem dla jej synów, który pomógłby w ich wychowaniu. Mężczyznę, dzięki któremu czułaby się szczęśliwa i spełniona. Znajdzie w końcu takiego człowieka, czy zdecyduje się dzielnie stawić czoła samotnemu macierzyństwu?

 

Anielka, najmłodsza pociecha Zagórskich, wydaje się mieć najbardziej poukładane życie ze wszystkich córek. Samotnie wychowuje małą Anię i na nic się nie skarży. Razem z Janem, prowadzi małą księgarnię, walcząc o przetrwanie, gdyż naprzeciwko sąsiad Zagórskich wybudował duże centrum handlowe. Aniela nigdy nikomu nie zdradziła, kto jest ojcem jej córeczki, nie rozgląda się również za nową miłością. Jako jedyna z dzieci Zagórskich wydaje się szczęśliwa, ale czy tak jest na pewno?
„Szczęśliwy dom" to kolejna ciepła powieść pełna życiowych prawd, która wyszła spod pióra Krystyny Mirek. Piękne, plastyczne opisy, przenoszą czytelnika do przydomowego sadu Zagórskich i pobudzają wyobraźnię. Aż ma się chęć przechadzać boso po soczystej, zielonej trawie i poczuć wilgotną rosę; przysiąść na werandzie, wypić herbatę z Janem i Heleną, posłuchać ich rad oraz upajać się widokiem drzew, uginających się pod ciężarem dojrzewających owoców.
„Szczęśliwy dom" to kolejna powieść, w której autorka postawiła na miłość i pokazała nam jej różne oblicza – miłość rodziców do własnych dzieci, miłość dzieci do rodziców oraz to najpiękniejsze uczucie jakie może łączyć dwoje ludzi, chcących dzielić wspólne życie. Autorka jest mistrzynią słowa. Potrafi stworzyć interesującą historię o zwykłych ludziach. Historię, która bawi czytelnika, ale również i uczy – uczy cieszyć się z tego, co mamy, doceniać to, co podarował nam los, nawet jeśli pragnęlibyśmy więcej:

 

„Kazanie na górze powinno mieć jeszcze jedno zdanie uzupełnienia. Błogosławieni, którzy umieją docenić to, co mają, zanim to stracą. Którzy potrafią zachować na co dzień otwarte oczy, żeby widzieć, jak bardzo są obdarowani, choć nie mają wszystkiego."

 

Krystyna Mirek po raz kolejny pokazała wspaniały kunszt pisarski – piękną polszczyznę i prosty język, doskonale skonstruowanych bohaterów, plastyczność opisów oraz wspaniale dozowane napięcie, wzbudzające ciekawość czytelnika, a niezwykle tajemnicze zakończenie pozostawia niedosyt tak ogromy, że nie pozostaje nic innego, tylko czekać z utęsknieniem na kolejny tom sagi.

 

„Szczęśliwy dom" jest kolejną, wartościową lekturą, przynoszącą ukojenie i dającą nadzieję na lepsze jutro. Lekkość pióra pani Krystyny Mirek sprawia, że czuję do autorki ogromny szacunek.
Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak tylko szczerze polecić tę najnowszą powieść, a autorce podziękować za tak cudowną i ciepłą rodzinę, jaką jest rodzina Zagórskich!
Moim zdaniem „Szczęśliwy dom" zasługuje na najwyższą ocenę za piękno języka polskiego, za wzruszającą historię oraz za wiarygodnych bohaterów, z którymi może się utożsamiać każdy czytelnik. Polecam!

Ksiazkanonstop

W ostatnim miesiącu wakacji 2015 r. na półki księgarń trafiło najnowsze dzieło popularnej polskiej autorki powieści obyczajowych. Krystyna Mirek, bo to o niej mowa, już nie raz podbiła serca czytelniczek. Świadczą o tym chociażby liczne wirtualne spotkania, które organizuje na FB – zawsze cieszące się powodzeniem. Sądzę, iż nie jedna czytająca te słowa kobieta trzymała w ręku przynajmniej jedną książkę Mirek. Czy pisarka czymś się wyróżnia? Owszem. Snuje opowieści nieśpiesznie, przesadnie nie koloryzuje, przedstawia rzeczywistość taką jaką widzimy na co dzień. W swoich książkach ukazuje całą gamę uczuć, z którymi bez problemu możemy się utożsamiać. Kobiety przewijające się przez powieści są do bólu prawdziwe. Równie dobrze bohaterką powieści Krysi Mirek mogłabyś być Ty i Ty. Gwarantuję, że krótka wymiana zdań rozbudziłaby w pisarce wenę i powstałaby książka o Tobie. Takie właśnie odnoszę wrażenie, iż wszystko co kiedykolwiek napisze Mirek, będzie dobre.

 

„Jabłoniowy sad. Szczęśliwy dom" to moje czwarte spotkanie z twórczością tejże autorki. Można pokusić się o stwierdzenie, iż piąte aczkolwiek opowiadanie w „Cichej 5" nie pozwoliło Mirek rozwinąć skrzydeł a co za tym idzie, na jego podstawie nie mogłabym ocenić jak pisze autorka. Tym razem jest to pierwszy tom współczesnej sagi o rodzinie Zagórskich. Krystyna Mirek po raz pierwszy stanęła przed tak trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, ponieważ wcześniej pisała powieści jedno tomowe (wyłączając „Szczęście all inclusive", gdyż ma swoją kontynuację o tytule „Francuska opowieść").

 

Przenieśmy się więc do podkrakowskiej miejscowości, w której mieszka Helena i Jan. Nikt, kto poznał początki znajomości tych dwoje, nie zaryzykował stwierdzenia, iż to będzie miało jakiś ciąg dalszy. Ciężko jest zbudować związek nie zakończywszy tak jak należy wcześniejszych spraw. Im dopisywało szczęście. Miłość, przeogromna siła, połączyła Helenę i Jana na dobre. Owocem tego uczucia są córki: Aniela, Maryla, Gabriela oraz Julia. Wiedzą, że zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców a dom otoczony sadem, od pierwszego wejrzenia wzbudzającym uczucie spokoju, będzie czekał. Jednak są już dorosłe. Czas więc rozpocząć życie na własny rachunek. Jednak nic nie jest takie, jakie być powinno. Siostry nie mogą trafić na odpowiednie drogi, wciąż błądzą jak we mgle. Czy to możliwe, iż niepowodzenia mają swój początek w rodzinnym domu? Kiedy siostrom udaje się uwierzyć, że to co złe już za nimi, że teraz będzie lepiej, los daje pstryczka w nos.

 

Zbliża się czterdziesta rocznica ślubu Zagórskich. Powinien być to dzień piękny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Helena robi wszystko, aby tak właśnie się stało rzucając się w wir przygotowań. Niestety nie wszyscy czują, że to będzie wyśmienity czas spędzony w rodzinnym gronie. Czy podejrzenia domowników okażą się słuszne?

 

Która z sióstr Zagórskich będzie musiała posłuchać głosu serca? Która coś odpuścić aby ratować małżeństwo?

 

Słuchajcie. Ta książka to kawałek naprawdę dobrej literatury kobiecej. Przyznam, że początkowo mnie nie pociągała, wydawała się nijaka, lecz z biegiem stron było coraz lepiej a w końcu przepadłam. Ba, później to dopiero było. Moje emocje sięgnęły niemal zenitu i na głos wyrażałam opinię na temat zachowań bohaterów. Lubię książki Mirek bo nie są takie proste. Jest w nich nutka zawahania. Nie wiem jak autorka to robi, ale w pewnym momencie skrada moje serce i nie puszcza aż do końca! Sięgnijcie po najnowszą powieść Krystyny Mirek, zaparzcie sobie herbatę (najlepiej jabłkową, a jak!) i dajcie się wciągnąć w piękny świat, w którym miłość jest ponad wszystko!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial