Okładka wydania

Kurs Astrologii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kurs Astrologii | Autor: Balbina Pędziwiatr

Wybierz opinię:

Kot Borys

Astrologia. Tajemnicza dziedzina, aż do XVIII wieku, kiedy to oficjalnie wycofano ją z uniwersytetów, nauka, umożliwiająca przewidywanie przyszłości, wyczytywanie jej z układów gwiazd i planet, budzi wiele sprzecznych uczuć. Niektórych fascynuje i wciąga do granic możliwości, skutkując chorobliwą wiarą w każde, opisane w horoskopie wydarzenie. Inni traktują ją jako okazjonalną rozrywkę. Czytając krótkie horoskopy zamieszczane w tygodnikach lub kolorowych czasopismach, nie traktują zawartych tam informacji poważnie. Są też zupełni przeciwnicy tego typu praktyk. Niektórzy wierzący, odżegnujący się od pogańskich praktyk wróżbiarskich, niektórzy wątpiący w jakiekolwiek oddziaływania planet i gwiazd na człowieka.

 

Początkowo astrologów znaleźć można było jedynie na dworach królewskich. Astronomia była wtedy zaledwie nauką pomocniczą astrologii, a całość pomagała w ustalaniu szczęśliwych dni czy prognozowaniu zjawisk przyrodniczych. Ich zdanie liczyło się na równi ze zdaniem doświadczonych doradców. Jeśli astrolog się sprawdził, jego życie opływało w dostatek. Aż do momentu, kiedy znów był wzywany, bowiem każda błędna interpretacja układu niebiańskich znaków mogła go kosztować życie.

 

Nie istnieje jeden, uniwersalny system, zawierający w sobie astronomiczną wiedzę przeszłości i teraźniejszości, czy też łączący w sobie systemy z różnych zakątków świata. To co pozostaje stałe, to 12 znaków zodiaku i nasza ciekawość.
Dzięki autorce książki „Kurs astrologii", każdy kto choć trochę wierzy we wpływ ciał niebieskich na życie człowieka, może sporządzić własny, profesjonalny horoskop. Tekst podzielony został na ponad 30 rozdziałów, dzięki czemu, zawarta w nim wiedza staje się usystematyzowana i łatwo odnaleźć interesujący nas akurat fragment. Dzięki podrozdziałom bez problemu zlokalizujemy w książce np. własny znak zodiaku i szybko przeprowadzimy analizę.

 

„Kurs astrologii" przygotowany został w bardzo profesjonalny sposób. Znajdziemy tu zatem opisy wszystkich podstawowych pojęć, stosownych i branych pod uwagę przy tworzeniu indywidualnego horoskopu. Zaczyna się więc dość standardowo, od opisu poszczególnych planet. Następnie przechodzimy do charakterystyki poszczególnych znaków i przypisanych im ciał niebieskich, a także bardzo ciekawą, krótką wstawkę odnoszącą się bezpośrednio do przedmiotów czy zwierząt, od których znaki zodiaku wzięły swoje nazwy. Następnie dowiadujemy się o instytucji domów oraz możliwości ich interpretacji, żywiołach i ich przewadze w danych znakach oraz wszystkich dalszych komplikacjach, które jednak systematycznie dopełniając obraz, zaczynają tworzyć spójną całość. Okazuje się, że istnieje o wiele więcej delikatnych, ale jednocześnie niezwykle istotnych powiązań, które mogą przyciągać lub odpychać, utrudniać, ułatwiać, czy niemalże wykluczać niektóre związki lub zaistnienie konkretnych potrzeb czy cech u danej osoby. Każdy rozdział kończy zadanie domowe, które ma ułatwić stworzenie własnego horoskopu, krok po kroku.

 

Oczywiście nawet tak przejrzysta i szczegółowa pozycja nie zastąpi lat praktyki i doświadczenia profesjonalnego astrologa, ale zapewne jest to ciekawa alternatywa, dla wymyślanych przez przypadkowe redaktorki kolumny ezoterycznej, pseudohoroskopów i doskonały sposób na weryfikację prawdziwości wyczytanych informacji, na własnym przykładzie.

 

Na koniec musze jeszcze wspomnieć, że książka jest bardzo dopracowana graficznie. Każdy rozdział rozpoczyna się od swojego rodzaju strony tytułowej, podkreślonej delikatnym, czarnobiałym rysunkiem tła, który przewija się na kolejnych stronach w jeszcze delikatniejszej wersji. Takie detale sprawiają, że po książkę sięga się z prawdziwą przyjemnością i może ona stanowić intrygujący prezent, za równo dla osoby, która z astronomią nie miała jeszcze styczności, jak i tej, która nieco się już w tej materii rozeznaje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial