Okładka wydania

Podręcznik Uzdrawiania Z Aniołami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Podręcznik Uzdrawiania Z Aniołami | Autor: Patricia Papps

Wybierz opinię:

Thalita

Książka o roli aniołów w naszym życiu. Można się sprzeczać co do skuteczności porad w niej zawartych, jednak jedno daje na pewno - spokój i odprężenie w jakiś magiczny sposób płynące z samej lektury.

 

"Podręcznik uzdrawiania z aniołami" to prawdziwe kompendium wiedzy na temat tych boskich stworzeń. Poznajemy dzięki niemu anielskie hierarchie, znajdujących się ponad nimi archaniołów oraz naszego Anioła Stróża. Dowiadujemy się za jakie dziedziny życia odpowiedzialne są poszczególne anielskie grupy i na których aniołów powoływać się w razie konkretnych problemów. Uczymy się także tworzenia nastroju sprzyjającego łączeniu się z aniołami, kierowanych do nich modlitw, technik medytacyjnych oraz relaksacyjnych. Dzięki kontaktom z wybranymi aniołami możemy wpłynąć nie tylko na poprawę naszego życia, ale też życia naszej rodziny, znajomych, współpracowników, posiadanych zwierząt, a nawet całych narodów, grup etnicznych czy też świata przyrody. Według autorki wystarczy poświęcić tylko kilka minut dziennie na rozmowę z aniołami by pozytywnie wpłynąć na swój lub czyjś los.

 

Przyznam że choć jestem raczej sceptycznie nastawiona do tego typu książek (jakoś trudno mi uwierzyć, że wszelkie pozytywne zdarzenia z mojego życia mogą być rezultatem nie moich czynów, lecz modlitw i medytacji) to podręcznik Patricii Papps czytałam z dużym zainteresowaniem, a kilka medytacji nawet wprowadziłam w życie. Czy przyniosą one efekty - zobaczymy, jednak mi robiło się przyjemniej już od samego czytania. Treść, dobór słownictwa, tworzą nastrój sprzyjający odprężeniu się, pogrążeniu w marzeniach i wizualizacji swojego lepszego życia. Podczas lektury zdarzyło mi się nawet kilka razy przysnąć, co w przypadku tej publikacji świadczy tylko na jej korzyść - wywarła na mnie pożądany efekt. Co ciekawe, po przeczytaniu "Podręcznika..." po raz pierwszy od wielu, wielu lat poczułam potrzebę modlitwy, rozmowy z Bogiem czy tez właśnie z jego wysłannikami. Nie jestem osobą głęboko wierzącą, często wręcz ocierałam się o ateizm, jednak mądre i spokojne słowa Patricii Papps sprawiły, iż pomyślałam że może popełniam błąd wątpiąc we wszystko czego nie da się udowodnić naukowo i że warto byłoby pozwolić pomóc sobie istotom niebiańskim. W końcu nic nie tracę, a zyskać mogę sporo. Nie mówiłabym tu jeszcze o swoim nawróceniu, jednak "Podręcznik..." sprawił, że w swym jakże materialistycznym myśleniu znalazłam miejsce na anioły i chęć by zapoznać się z nimi bliżej. Choć wciąż wątpię, że sama medytacja spowoduje głębokie zmiany w moim życiu, to chciałabym jednak jak najdłużej cieszyć się spokojem, który ogarnia mnie gdy czytam słowa skierowane di i od aniołów.

 

Natomiast nie mogę zgodzić się z autorką co do tego, że wiara w anioły nie jest przypisana do żadnej religii i wierzyć w nie mogą nawet ateiści. Patricia Paps przeczy w tym miejscu sama sobie, bo w swej książce wielokrotnie nazywa anioły "wysłannikami Boga", twierdzi że czerpią od Niego moc, działają z Jego polecenia i tak dalej. Dlatego też nie można wierzyć w anioły będąc ateistą! Być może istnieją jakieś odłamy religijne w których najważniejszymi bóstwami są właśnie aniołowie lub byty im podobne, ale nie będą to już ci sami aniołowie o których pisze Patricia Papps, bowiem ona stosuje ich podział wprowadzony przez Świętego Tomasza z Akwinu, a więc wywodzący się z chrześcijaństwa, zatem jakby na to nie patrzeć książka ta adresowana jest głównie do chrześcijan.

 

W istnienie aniołów, w ich wpływ na życie ludzkości, wreszcie w moc płynącą z medytacji można wierzyć lub nie, jednak bez względu na swoje przekonania warto tę książkę chociaż przeczytać, nawet bez stosowania opisanych w niej medytacji i wizualizacji. Chociażby po to by choć przez chwilę poczuć anielski spokój w naszym zabieganym świecie.

 

***
Dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologiczne za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial