Okładka wydania

Oko Boga

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Oko Boga | Autor: James Rollins

Wybierz opinię:

Jaśmina

Imię i nazwisko autora książki Oko boga to jeden z dwóch pseudonimów artystycznych amerykańskiego pisarza o polskich korzeniach - Jamesa Paula Czajkowskiego. Jako James Rollins stworzył on kilkanaście książek, między innymi cykl powieści o tajnej grupie SIGMA, która jest częścią agencji DARPA, czyli Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Obrony Stanów Zjednoczonych. Członkowie tej grupy to żołnierze najlepsi z najlepszych, a misje jakie są im powierzane, wydają się być niewykonalne.

 

Na cykl książek o SIGMA Force składa się dziewięć książek, ostatnia z nich to Oko Boga, wydana w czerwcu tego roku. Licząca ponad czterysta stron książka, wciąga już po kilku pierwszych kilku zdaniach i trzyma w napięciu aż do samego końca.

 

Po lekturze książek Dana Browna sądziłam, że tematy związane z próbą ratowania świata przed zagładą w ciągu kilku dni, zagadkowymi napisami, najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami i innymi zdobyczami nauk ścisłych w tle zostały już wykorzystane i nic nowego oraz zaskakującego w tym temacie nie można wymyślić. Oko boga pokazało, że jest zupełnie inaczej niż myślałam.

 

W Watykanie, dzięki tajemniczej przesyłce od przyjaciela, który uznany został za zmarłego, pewien profesor razem z siostrzenicą odkrywają makabryczną przepowiednię. W Stanach Zjednoczonych satelita przesyła obraz zrównanych z ziemią największych miast tego kraju. Oba te odkrycia wskazują na to, że za cztery dni nastąpi koniec świata. W tym samym czasie,w Chinach, najlepsi żołnierze SIGMY próbują rozwiązać zagadkę przeszłości jednej z członkiń tajnej agencji oraz bronią się przed atakami szefa mafii, który rządzi ciemnymi interesami całego kraju. Rozpoczyna się walka z czasem, która ma ocalić świat przed zagładą.

 

Rollins tworzy pełne napięcia i akcji opisy, w ciekawy sposób łączy ze sobą historie z przeszłości z wydarzeniami, które dzieją się tu i teraz. Próba uratowania świata nie jest jedynym wątkiem w tej książce. Walka o uratowanie najlepszej z agentek, miłość, porachunki mafijne to tylko kilka historii, z którą będziemy mieli do czynienia czytając Oko boga. Towarzysząca lekturze świadomość tego jak mało czasu na znalezienie sposobu na ratunek mają bohaterowie sprawia, że nie można oderwać się od tej książki a przeczytanie, a raczej pochłonięcie następuje nie wiadomo kiedy.
Oko boga to idealna pozycja na lato oraz rozpoczęcie przygody z twórczością Jamesa Czajkowskiego. Fani tajemniczych ksiąg, znaków, alfabetów i innych tajemnic przeszłości z pewnością będą zadowoleni z najnowszej książki o agencji SIGMA Force.

 

Serdecznie dziękuje wydawnictwu Albatros za otrzymany egzemplarz recenzencki książki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial