Jedz I Bądź Piękna!

Autor: Dorota Augustyniak MadejskaBożena Biernot

Okładka wydania

Jedz I Bądź Piękna!


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sonrisa

Zdrowym żywieniem interesuję się już od dłuższego czasu. Od momentu, gdy okazało się, że moje dziecko ma alergię wciąż szukam nowych pozycji, które pomogą mi we właściwy sposób układać codzienny jadłospis dla całej rodziny. W gotowaniu zdrowych potraw znajduję prawdziwą przyjemność. Wciąż jednak czuję pewien niedosyt wiedzy. Dlatego chętnie przeglądam każdą pozycję dotyczącą zasad zdrowego, racjonalnego żywienia. Po książkę „Jedz i bądź piękna" też sięgnęłam z zainteresowaniem. Przejrzałam, później zagłębiłam się w lekturze i... nie zawiodłam się! Choć przyznam, że na początku spodziewałam się zupełnie czego innego po tej pozycji...

 

Kiedy zobaczyłam tytuł i okładkę książki myślałam, że znajdę w niej przede wszystkim przepisy, dzięki którym włosy będą bardziej bujne i lśniące, skóra gładsza, sylwetka smuklejsza. Myślałam, że autorki skoncentrują się właśnie na tym: podpowiedzą, jakich produktów używać, by poprawić na przykład wygląd skóry. Tymczasem okazało się, że książka „Jedz i bądź piękna!" jest prawdziwym poradnikiem dietetycznym, napisanym jednak językiem przystępnym. Zaczęłam czytać i nawet nie zauważyłam, że już skończyłam wstęp, przy okazji przyswajając sobie wiele cennych informacji.

 

Autorki do współpracy zaprosiły cenionych dietetyków i psychologów. Wszystko po to, by pomóc zrozumieć czytelnikowi mechanizmy, jakie zachodzą w naszym organizmie i przede wszystkim, by podkreślić, jak ważny jest odpowiedni dobór składników, odpowiednie i racjonalne żywienie dla naszego zdrowia. Już na pierwszych stronach podkreślone zostało tutaj, że to zdrowie jest najważniejsze i to na nim należy się skoncentrować, komponując zdrową dietę. Zdrowie jednak objawia się właśnie w pięknym wyglądzie. Stad tytuł książki. Może też takie sformułowanie tytułu, odwołujące się do naszej kobiecej próżności jest troszkę chwytem marketingowym, ale w sytuacji tej pozycji jak najbardziej akceptowalnym. Bo książki, tak dobre merytorycznie, tak rewelacyjnie napisane i tak przydatne po prostu każdy powinien przeczytać.

 

We wstępie, a właściwie pierwszej części książki, autorki poruszają wiele ciekawych zagadnień: rozprawiają się z mitem produktów light i chrupkiego pieczywa, opisują, na czym polega słynna dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i piszą, dlaczego dieta bogata w tłuszcze (te dobre!) jest tak ważna dla naszego dobrego samopoczucia. Ta część książki już sama w sobie jest bardzo wartościowa. Ale to nie koniec pozytywnych niespodzianek, jakie przygotowały autorki.

 

Druga część książki „Jedz i bądź piękna!" zawiera zestawy wielu tygodniowych jadłospisów. Dlaczego wielu? Ponieważ znajdziemy tu jadłospisy dla całej rodziny, które uwzględniają potrzeby osób z wszystkimi grupami krwi. Są tu też siedmiodniowe jadłospisy przygotowane tak, by zapewnić dostarczenie właściwych składników osobom o poszczególnych grupach krwi, a także ludziom borykającym się z nietolerancjami pokarmowymi na gluten, mleko, jaja i inne. Jadłospisy są też podzielone na poszczególne pory roku. Zdaniem autorek każdej pory roku pojawiają się inne potrzeby organizmu, którym trzeba sprostać. Oczywiście natura dostarcza wszystkich niezbędnych w tym czasie produktów. Ważne jest też to, że komponując posiłki z produktów dostępnych na przykład jesienią czy zimą mamy pewność, że jemy zdrowo. Oczywiście można pokusić się o zakup w hipermarkecie pomidorów z Turcji czy Hiszpanii, ale po pierwsze muszą one być mocno pryskane środkami konserwującymi, by przetrwały długą podróż, a po drugie nie są tak smaczne, jak te nasze, polskie, hodowane na słońcu.

 

Podsumowując, książkę „Jedz i bądź piękna" polecam wszystkim. To idealny przewodnik po zdrowej diecie zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się tematyką zdrowego odżywiania, jak i dla tych, którzy już od dawna wprowadzają zdrowe zmiany do swojej diety.
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Helion i portalowi Sztukater.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!