Okładka wydania

Lwica

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Lwica | Autor: Katherine Scholes

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Afryka.. - nie ma chyba drugiego takiego miejsca na Ziemi, które poprzypominałoby zarazem raj i piekło. Raj stworzony ręką natury, i piekło zrodzone do życia przez ludzi.. O tej ciemnej stronie Czarnego Lądu słyszymy wciąż w wiadomościach, po których tracimy wiarę w człowieczeństwo.. Dlatego też wolę i chcę mówić o tej pięknej, dzikiej, tajemniczej twarzy Afryki, w której to po prostu nie sposób się nie zakochać.. Doskonałą okazją ku temu niechaj będzie lektura powieści pt. "Lwica", autorstwa Katherine Scholes, która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Zatem.., zapraszam do niezwykłej podróży po Afryce Naszych marzeń..:)

 

Fabuła książki opowiada o losach trzydziestodwuletniej australijski - Emmy Lindberg, która to przybywa do Tanzanii w celu odwiedzenia medycznego ośrodka badawczego, w którym to przed laty pracowała jej matka, i w którym to poniosła śmierć na wskutek zarażenia śmiertelną chorobą. To, co miało być spokojnym i emocjonalnym rozliczeniem się z przeszłością, zamienia się w niebezpieczną i pełną przygód wyprawę po najodleglejszych zakątkach Tanzanii, gdy oto Emma wraz z towarzyszącym jej tanzańskim lekarzem - Danielem, udaje się w pogoń za zaginioną małą dziewczynką - Angel. Trop wiedzie ich do tajemniczego miejsca, jakim to jest ośrodek leczniczy dla lwów.., zaś jego charyzmatyczny właściciel - George, nazywany jest "człowiekiem lwem".. Ów spotkanie stanie się początkiem największej przygody w życiu Emmy, jak i również na zawsze odmieni jej sposób postrzegania świata i życia..

 

Powieść Katherine Scholes to niezwykle wzruszająca, poruszająca, ciepła, mądra i barwna historia o Afryce, jej tajemnicach, sekretach, pięknie i wpływie na człowieka, który odważy się mu poddać. Historia opowiedziana w niemalże poetycki sposób, a przy tym zachowująca wszelkie cechy doskonałej powieści przygodowej, której lektura stanowi niesamowitą zabawę przez długie godziny.. I co najważniejsze, jest to powieść przeznaczona zarówno dla dorosłego czytelnika jak i również dla najmłodszych miłośników literatury, co nie zdarza się nazbyt często. I chyba mogę stwierdzić z pełnym przekonaniem to, iż książka ta niesie sobą niezwykłą porcję pozytywnej energii i wiary w to, że życie jest i może być piękne..:)

 

"Lwica" to klasyczna opowieść przygodowa z gatunku literatury drogi, w której to podróż, poznawanie nowych miejsc i zamieszkujących ich ludzi oraz zachwycanie się naturą i przyrodą, są najważniejsze. Oczywiście nie zabrakło tutaj także wielkiej przygody, tajemnicy i mrożących krew w żyłach wydarzeń z udziałem głównych bohaterów tej historii. Niemniej to właśnie ta niezwykła sposobność na rozkoszowanie się dzikością, pięknem i wyjątkowością Afryki sprawia, że lektura tej książki jest czyś więcej aniżeli tylko przyjemną rozrywką.. Dla Mnie było to jedno z najwspanialszych spotkań z przyrodą i naturą, którego to nie zapomnę do końca życia.. I choć literatura to tylko słowa na kartce papieru.., to dzięki wyobraźni przeobraziły się one w fantastyczne i wręcz nieziemskie widoki..:) A przyznać tutaj muszę, iż Katherine Scholes potrafi opowiadać o przyrodzie jak nikt inny..

 

Powieść ta była z góra skazana na sukces, co zresztą okazało się faktem tuż po jej premierze. Trudno bowiem by było inaczej, skoro główny motyw tej historii opiera się na przyjaźni małej dziewczynki z groźnym lwem.. To niezwykle wzruszająca opowieść o tym, iż nigdy nie możemy być pewni tego, co kryje się za siłą i mocą natury.. Czytając tę książkę nie mogłam oprzeć się wrażeniu, iż świat wciąż ma przed Nami bardzo wiele tajemnic, których to tak naprawdę nie dostrzegamy i nie rozumiemy, zaś odpowiedzi na nurtujące Nas pytania poszukujemy tam, gdzie o nie najtrudniej, a prawda jest tuż obok Nas.. Zwierzęta to Nasi partnerzy w ziemskim żywocie, którzy mogą stać się także Naszymi przyjaciółmi, jeśli tylko im na to pozwolimy.. Myślę, że to przesłanie jest szczególnie widoczne w tej historii, i być może dzięki niej niektórzy z Nas zrozumieją wreszcie to, iż ten świat nie należy wcale tylko i wyłączne do Nas - ludzi..

 

Książka Katherine Scholes porusza również niezwykle trudną kwestię odnalezienia swojego miejsca w życiu i pogodzenia się z bolesną i trudną przeszłością. Na przykładzie głównej bohaterki - Emmy, uczymy się tej oto prawdy, iż czasami trzeba udać się do najdalszego zakątka globu właśnie po to, by móc zrozumieć siebie, swoje życie i powód, dla którego przyszliśmy na ten świat.. Emma wszystko to odnajduje i pojmuje w przepięknej Tanzanii, w której to czas zdaje się płynąć zgoła inaczej, aniżeli w każdym innym miejscu.. Oczywiście każdy z Nas może odnaleźć takie swoje miejsce o wiele bliżej, wystarczy bowiem że będzie czuł się w nim wolny, szczęśliwy, potrzebny.. Po lekturze tej powieści powinno to być o wiele łatwiejszym zadaniem..:)

 

"Lwica" to wyjątkowa książka, którą polecam każdemu czytelnikowi bez wyjątku. Przede wszystkim ze względu na piękno jej języka, mądrego przesłania, fascynującej fabuły i oczywiście niesamowitych opisów Afryki.. Czas spędzony przy tej lekturze będzie czasem zainwestowanym w najlepszy z możliwych sposobów, a zysk jaki wyniesiemy po jej lekturze - bezcenny:)!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial