Okładka wydania

C.I.S.Z.A. Pięć Kroków Do Życia W Zgodzie Ze Sobą I Światem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agata Sosnowska
 • Tytuł Oryginału: Cisza. Pięć Kroków Do Życia W Zgodzie Ze Sobą I Światem
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 204
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788364645563
 • Wydawca: Illuminatio
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

C.I.S.Z.A. Pięć Kroków Do Życia W Zgodzie Ze Sobą I Światem | Autor: Agata Sosnowska

Wybierz opinię:

Na Widelcu

Każdy z Nas chciałby umieć żyć lepiej, mądrzej, piękniej.., tak by móc powiedzieć o sobie, iż jest szczęśliwym człowiekiem. Niestety ów stan osiągają tylko nieliczni, zaś pozostała większość ludzkości wciąż poszukuje recepty i sposobu na to, by zamienić swoją szarą codzienność w najbardziej kolorową bajkę.. Na szczęście w ów poszukiwaniach nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, gdyż oto z pomocą przychodzi Nam literatura i autorzy, którzy pomagają Nam osiągnąć Nasze wyjątkowe, indywidualne i niepowtarzalne szczęście..:) Takim autorem jest Pani Agata Sosnowska - autorka poradnika pt. "C.I.S.Z.A. Pięć kroków do życia w zgodzie ze sobą i światem", który to ukazał się nakładem Wydawnictwa Illuminatio.

 

Książka ta stanowi swoisty program do pracy nad sobą i własnym życiem, który pomoże Nam ów życie uczynić lepszym:) Aktorka - doświadczona, wieloletnia trenerka personalna, dzieli się tutaj z Nami swoim doświadczeniem zawodowym oraz wnioskami i przemyśleniami ze swojej pracy, które przekłada następnie na zestaw praktycznych ćwiczeń, służących czytelnikowi do wprowadzania zmian we własne życie. Tematyka tej pracy skupia się na pięciu głównych krokach, które to musi pokonać każdy człowiek, by "polepszyć" swoje życie. I tak oto poznajemy znaczenie takich pojęć jak "Cierpliwość, Inspiracja, Spokój, Zrozumienie, Asertywność", których to pierwsze litery tworzą tytuł książki, czyli Ciszę:). Przypadek..? Chyba nie do końca.. Oto bowiem tych pięć kluczowych pojęć jest niezbędnych do tego, by osiągnąć wewnętrzną harmonię, spokój, zgodę ze światem i radość z życia..

 

Układ został podzielony na kilka kluczowych rozdziałów, z których to każdy odnosi się do jednego z tych pięciu głównych pojęć definiujących szczęście człowieka. Przeczytania każdego z nich jest równoznaczne z przebrnięciem i zaakceptowaniem wszystkich założeń i wytycznych proponowanych przez autorkę, tak by móc przejść następnie do kolejnej części tej pracy. I tak oto rozpoczynamy od "Cierpliwości", czyli cechy wyraźnie zamierającej w Polskim społeczeństwie, a przecież tak bardzo cenionej i poszukiwanej u każdego z Nas, głównie przez Naszych najbliższych.. Następnym etapem tej "uzdrawiającej" zabawy jest "Inspiracja", czyli motywator wszelkich działań, chęci i zaangażowania w to, by Nasze życie było aktywną przyjemnością, nie zaś jedynie wymuszonym obowiązkiem.."Spokój", to bez wątpienia najważniejszy z kroków, które musimy wykonać, odnaleźć, osiągnąć w Naszym życiu. Bez poczucie wewnętrznego spokoju nie uda Nam się bowiem odmienić Naszego życia, w którym to stres, nerwy i strach są jak najgorsza i najniebezpieczniejsza trucizna.. Kolejnym krokiem jest "Zrozumienie", czyli otwarcie się na to, czym jest Nasze życie, jak wyglądają Nasze pragnienia i potrzeby, a następnie zaakceptowanie tego, jacy naprawdę jesteśmy. Zrozumieć siebie, to pokochać siebie..:) I wreszcie na sam koniec pozostaje Nam "Asertywność", czyli niezwykle trudna ale i potrzebna umiejętność mówienia "NIE" zawsze wtedy, gdy jest to w Naszym jak najlepszym interesie. Bycie asertywnym to jednoczesne bycie rozsądnym człowiekiem, o czym dobitnie uświadamia Nas autorka tej książki. Tych pięć kroków tworzy Nasza nową drogę ku lepszemu życiu..:)

 

Treść niniejszego poradnika tworzą teoretyczne rozważania teoria i praktyczne ćwiczenia, które wzajemnie się ze sobą uzupełniają, dając tym samym kompletny wachlarz do wprowadzania zmian w Nasze życie. Szczególne słowa uznania należą się autorce za niezwykle bogaty zestaw ćwiczeń, przyjmujących bardzo różną formę, od łamigłówek, rebusów, kolorowanek, testów wyboru itd.. Myślę, że każdy czytelnik który podejmie próbę rzetelnego podejścia do tych wszystkich zadań, będzie w pełni usatysfakcjonowany nie tylko ich wynikiem, ale także i samą zabawą, jaka to jest związana z ich wypełnianiem. Jedynym drobnym mankamentem jest chyba nie do końca przemyślany układ graficzny owych rysunków, tabel i wykresów, które nie zawsze wydają się być umieszczone w odpowiednim miejscu, tak by tworzyły spójną całość graficzną z tekstem i formatem tej publikacji. Oczywiście to tylko drobna uwaga, która nie wpływa na gorszy odbiór tej książki w żadnym, większym stopniu.

 

Dużą wartością tej książki jest także jej język, a konkretnie proste i zrozumiałe ujęcie tematu. Bez wątpienia daje tutaj znać o sobie wieloletnie doświadczenie autorki, która wie w jaki sposób przemawiać do swoich słuchaczy, tak by ów przekaz był ciekawy i jak najbardziej prosty. To swego rodzaju "rozmowa" autorki z czytelnikiem niemalże w cztery oczy, w której to podają nie tylko fachowe stwierdzenia i wnioski, ale także liczne nawiązania do najzwyklejszych przykładów z życia każdego z Nas, które to każdy z Nas doświadcza na co dzień. I warto tu zwrócić jeszcze uwagę na to, iż jest to bardzo konkretna, rzeczowa i merytoryczna rozmowa, podczas to której nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie czy też "przegadaniu" tematu.

 

„C.I.S.Z.A." to dobry motywator, punkt wyjścia dla ludzi, którzy chcą coś ze sobą zrobić, a nie mają pomysłu, od czego zacząć. Książka ta z pewnością stwarza szansę i okazję do tego, by coś zmienić w swoim życiu, spróbować odnaleźć wewnętrzne pokłady energii, które tak naprawdę gdzieś tam tkwią ukryte w każdym z Nas, i czekają na to, byśmy je odnaleźli. Jednak przy tym nie należy zapominać o tym, iż najważniejszą pracę i tak musimy wykonać sami.. Życzę Wam więc owocnych ćwiczeń.

 

Dziękuję Wydawnictwu Illuminatio za przekazanie egzemplarza do recenzji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial