Biblia I Modlitwy. Dla Mnie I Moich Przyjaciół

Autor: Christina Goodings

Okładka wydania

Biblia I Modlitwy. Dla Mnie I Moich Przyjaciół


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Rodzice, którzy wychowują swoje dzieci w wierze katolickiej stają nieraz przed wyzwaniem, by w prosty sposób opowiedzieć synowi czy córce o biblijnych historiach. Dla nas, ludzi dorosłych to wszystko jest zrozumiałe. Maluchy nie są w stanie pojąć wielu rzeczy, nie każda opowieść jest dla nich oczywista. Jak więc wprowadzić dzieci w tajniki wiedzy tak, by zrozumiały, o czym do nich mówimy? Pomocna może być lektura Biblii i modlitw dla mnie i moich przyjaciół – książka wydana przez Wydawnictwo Jedność.

 

Nie posiadam jeszcze własnych dzieci, ale jestem ciocią czteroletniej dziewczynki, która ma zadatki na mola książkowego. Nazywa samą siebie „Czytanką", bo dużo czyta, a raczej czyta jej się książek. Moja urocza Czytanka wraz ze mną zapoznała się z treścią Biblii i modlitw dla mnie i moich przyjaciół. Czytając jej tę książeczkę, obserwowałam kątem oka jej reakcje. Ona jest jeszcze za mała, by sama mogła czytać, ale siedząc mi na kolanach i słuchając tego, co czytam, z radością pokazywała na obrazki i mówiła, że tu jest narysowany na przykład Jonasz połykany przez wieloryba albo mały Jezusek leżący w żłobie, o których właśnie jej przeczytałam. Myślę, że te obrazki przemawiały do niej bardziej niż treść przypowieści, choć były one napisane bardzo prostym i przystępnym dla dzieci w jej wieku językiem. Kiedy później, podczas zabawy pytałam ją, czy pamięta, o czym czytałyśmy, bez trudu odpowiadała na moje pytania. Co prawda nie nauczyła się modlitw, które pojawiały się po danej opowieści na pamięć, ale ciężko tego wymagać od czterolatki. I tak jestem z niej dumna, że zapamiętała treść książeczki.

 

Dużym plusem Biblii i modlitw dla mnie i moich przyjaciół jest to, że znajdujące się tu historie są krótkie. Wraz z moją małą Czytanką przeczytałyśmy tę książkę w ciągu jednego popołudnia. Co najważniejsze, dziecko nie nudziło się, nie wierciło na moich kolanach i w skupieniu słuchało czytanej przypowieści, zapamiętując przy tym, o czym była. Nie sposób nie wspomnieć o pięknych obrazkach, które idealnie oddają treść umieszczonej przy nich opowieści. Podobało mi się to, że choć poruszały czasem trudne tematy, to były namalowane w taki sposób, by nie przestraszyć dzieci.

 

Moja mała Czytanka jest tą książką oczarowana, a ja cieszę się z tego, że przypadła jej do gustu. Od jej rodziców usłyszałam, że po moim wyjściu brała ona książkę do ręki i po swojemu „czytała" ją lalkom, pokazując przy tym obrazki i tłumacząc, co na nich jest. Myślę, że rodzice wychowujący swoje dzieci w wierze katolickiej powinni postarać się o to, by Biblia i modlitwy dla mnie i moich przyjaciół znalazła się w biblioteczce ich pociech. To nie jest bardzo duży wydatek, a książka nie tylko zawiera w sobie wartościowe treści, ale także jest pięknie wydana. Twarda oprawa, duża czcionka i piękne obrazki – czy można chcieć więcej od książeczki dla najmłodszych czytelników? Ja uważam, że nie. Zakup Biblii i modlitw dla mnie i moich przyjaciół będzie bardzo dobrym pomysłem. Rodzice mogą zagłębić się w lekturę wspólnie ze swoimi dziećmi. Starsi czytelnicy będą mogli sami się z nią zapoznać, choć uważam, że lepiej, by zrobili to z mamą albo tatą. Najlepiej przed snem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!