Okładka wydania

Księżyc Nad Bretanią

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Księżyc Nad Bretanią | Autor: Nina George

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Marianne nie chce już dłużej żyć. Tak po prostu. Przez 60 lat nie czuła się ani szczęśliwa, ani spełniona. Za idealne zakończenie życia uznaje wycieczkę do Paryża i rzucenie się w otchłań wody z mostu Pont Neuf. Nie zawsze jednak możemy wszystko przewidzieć. Czasami znajdzie się ktoś, kto w zupełnie nieoczekiwanym momencie, postanowi nas uratować.

 

„Ostatnie dzisiaj. Gdy miała jeszcze przed sobą te wszystkie lata, dziesiątki lat, wydawało się jej, że czas nie ma końca. Niczym książka, która czeka na to, by ją napisano- takie zdawało się jej życie, które miała przed sobą, gdy była młodą dziewczyną. A teraz miała sześćdziesiąt lat i strony były puste. Nieskończoność minęła niczym jeden długi szary dzień".

 

Nina George przedstawia nam historię smutnej i zniszczonej kobiety, która w wieku 60 lat niczego już nie oczekuje. Marianne nie chce dłużej żyć, bowiem jest przekonana, że nic dobrego jej nie czeka. Bo dlaczego miałoby być inaczej? W końcu całą swoją energię, wiarę i dobre chęci włożyła w budowanie małżeństwa, z którego niestety nigdy nie była dumna. Wciąż w cieniu mężczyzny, tak chętnie nią pomiatającego. Bez miłości, bez szacunku, bez samej siebie w tej układance. Autorka bardzo dobrze oddała ten smutny klimat życia, które wydaje się przegrane, nie odbierając nam jednak nadziei na poprawę sytuacji i wskazując, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

 

„Księżyc nad Bretanią" to kolejna podróż, w jaką zabiera nas George. Głęboka i daleka wyprawa w głąb siebie i własnych pragnień, próba znalezienia odpowiedzi na trudne i wymagające pytania. Kim jestem? Co osiągnęłam? Co jeszcze mnie czeka? Całkiem niedawno przeżyłam swoją pierwszą podróż z tą autorką za sprawą „Lawendowego pokoju" i nie było to do końca satysfakcjonujące i zapadające w pamięć przeżycie. Dlatego też, tym razem podeszłam do sprawy z większym dystansem, co okazało się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Niestety Nina George kolejny raz nie sprostała moim oczekiwaniom.

 

Nie, to nie jest tak, że książka była zła. Po prostu okazała się zupełnie inna, niż się spodziewałam. Nie do końca przekonywało mnie przede wszystkim rozwinięcie fabuły. Nie szukałam przecież przewodnika po Bretanii, ani książki kulinarnej. Z chęcią zobaczyłam tę cudną krainę, poznała smak tamtejszego morza, jednak nie o tym chciałam czytać. Kulinarne przepisy, a zwłaszcza owoce morza, to też niestety nie moja bajka. Te elementy, a zwłaszcza ich nadmiar, działają w moim przekonaniu na niekorzyść tej powieści.

 

Mówią, że każdemu należy się druga szansa, więc zgodnie z tą zasadą otrzymała ją także Nina George. Kolejny raz jej nie wykorzystała. Autorka ma niesamowity talent w posługiwaniu się słowem, jak nikt inny potrafi tworzyć piękne opisy, a pod jej piórem wszystko zyskuje magiczny i czarujący charakter. Z lekkością prowadzi czytelnika przez kolejne strony, dostarczając kolejnych szczegółów wykreowanej przez siebie historii. Ale zupełnie nie przemawiają do mnie jej pomysły, mam wrażenie, że to proza odpowiednia jedynie dla wąskiego grona czytelników, zwłaszcza tych, którzy już wiedzą, czego od niej oczekiwać i w pełni to akceptują. Ja niestety do nich nie należę. „Księżyc nad Bretanią" okazał się nietrafionym wyborem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial