Okładka wydania

Wesoły Świat Dziecka Piosenki, Zabawy I Bajki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 6 votes

Polecam:


Podziel się!

Wesoły Świat Dziecka Piosenki, Zabawy I Bajki | Autor: Katarzyna BayerAgnieszka Sysa

Wybierz opinię:

Sonrisa

Jako mama prawie czteroletniego dziecka, które nie chodzi do przedszkola, jestem bardzo zainteresowana wszelkimi publikacjami, które mogą mi pomóc w dbaniu o prawidłowy rozwój mojego syna. Dlatego książka „Wesoły świat dziecka" bardzo mnie zainteresowała. Podtytuł: Piosenki, zabawy i bajki dźwiękonaśladowcze brzmi interesująco. Tym bardziej, że moje dziecko wykazuje dość duże zainteresowanie wszelkimi dźwiękami, melodiami, zabawami słownymi. Przyznam, że sięgając po tę książkę miałam duże nadzieje. Czy okazała się pomocna? I jak przeszła testy, nie tylko moje, ale przede wszystkim mojego czterolatka?

 

Zacznijmy od początku: już samo wydanie książki budzi bardzo pozytywne uczucia. Piękna, wesoła, ale niezbyt nachalna grafika (choć moje dziecko narzeka na brak obrazków). Papier gruby, dobrej jakości. Druk odpowiedniej wielkości, wszystko jest bardzo przejrzyste. No i jeszcze płyta z nagranymi piosenkami, o których mowa jest w książce. Naprawdę super!

 

Książka rozpoczyna się krótkim wstępem, w którym mowa jest o tym, że książka z powodzeniem może być wykorzystana podczas zajęć z logopedą, w grupach przedszkolnych i tym podobnych. Wstęp zawiera też informację o tym, że na stronie internetowej można pobrać dodatkowe karty pracy, które są świetnym uzupełnieniem książki i pomagają wykorzystać jej wszystkie możliwości. Wydaje się być to bardzo fajnym pomysłem. W końcu chodzi o to, żeby „Wesoły świat dziecka" był pozycją jak najbardziej przydatną i chętnie wykorzystywana w pracy z dziećmi.

 

A same zabawy, opowiadania i ćwiczenia? Moim zdaniem są rewelacyjne. Dziecko od razu podchwyciło kilka melodii, które teraz przy każdej okazji powtarza. Nie chce co prawda bawić się zgodnie z instrukcjami zabaw, zawartymi w książce, które z resztą są napisane tak, że każdy na pewno będzie wiedział, co w którym momencie piosenki zrobić. Niestety część zabaw przeznaczona jest dla grupy dzieci, więc nie mogliśmy wypróbować ich w domu. Widać jednak, że oprócz kształtowania wrażliwości na dźwięki i wspierania rozwoju mowy, książka dba także o wszechstronny, w tym także fizyczny rozwój dziecka. Ćwiczenia, ruchy, które wykonuje się podczas śpiewania piosenek pozwolą zadbać o prawidłową postawę, rozciągnięcie mięśni i rozwój koordynacji ruchowej. To oczywiście kolejny duży plus. Każda piosenka jest uzupełniona zapisem nutowym, więc świetnie sprawdzi się tam, gdzie jest pianino.

 

Oprócz piosenek są tutaj także zabawne wierszyki, które dzieci (a przynajmniej moje) chętnie powtarza, starając się przy tym prawidłowo wypowiadać głoski, które jeszcze sprawiają mu problem (r, sz, k). Ciekawe są też krótkie historyjki, które można sobie opowiadać. To właśnie do pracy z nimi przeznaczone są karty, które można sobie wydrukować. My poszliśmy krok dalej i sami rysujemy ilustracje do tych bajek. Ostatnią część książki stanowią zabawy językowe. Niektóre polegają na naśladowaniu pewnych odgłosów. Inne to na przykład „aerobik języka". Najważniejsze jest jednak to, że przy wszystkich tych ćwiczeniach dziecko może doskonale się bawić. A wiadomo, że w przypadku kilkulatka nauka przez zabawę pozwala osiągnąć najlepsze wyniki.

 

Z pewnością książka „Wesoły świat dziecka" jest pozycją godną polecenia. Na pewno powinna się znaleźć w przedszkolach, miejscach pracy twórczej z dziećmi oraz poradniach psychologicznych, ogniskach pracy pozaszkolnej czy gabinetach logopedy. To lektura, która z pewnością ułatwi pracę nauczycielom wychowania przedszkolnego i innym osobom pracującym z małymi dziećmi. Jednak to także pozycja, która przyda się rodzicom. Spokojnie umieszczone w niej ćwiczenia można wykonywać w domowym zaciszu, a część można modyfikować dostosowując do własnych warunków. Wystarczy odrobina kreatywności. Dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wybór tej książki był strzałem w dziesiątkę, a jedyne, co może stanowić mankament książki to fakt, że piosenek i historyjek mogłoby być jeszcze więcej.

 

Za możliwość korzystania z książki bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Wydawnictwo Pedagogiczne MAŁE JEŻYKI.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial