Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kurs Realizacji Marzeń

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kurs Realizacji Marzeń | Autor: Aquarius

Wybierz opinię:

Agraaafka

„Kurs realizacji marzeń" – to prosty program rozwoju osobowości. Narrator zwraca się do Czytelnika z 52 „zasadami" na każdy tydzień w roku. Podkreśla, że nie ma określonego czasu ani miejsca, nie istnieje żaden przymus, aby rozpocząć ten kurs, bowiem: „Ty sam decydujesz, kiedy chcesz podjąć wyzwanie i zmienić coś w sobie, a także wokół siebie".

 

Treść poradnika przedstawiona jest w sposób jak najbardziej zrozumiały, jasny; poradnik jest napisany lekkim piórem, z poczuciem humoru. Autor udostępnia szereg praktycznych wskazówek i ćwiczeń pomocnych w realizacji marzeń. W kolejnych treściach przeplata swoje doświadczenie i historyjki z życia wzięte, zapewniając, że każdy może się w sobie zawziąć. Po prostu trzeba chcieć i należy podjąć się zdecydowanych, konkretnych kroków. Ponadto autor podpowiada jak wyzbyć się samokrytyki (m.in. zasada nr 4 – nie krytykuję innych, nie oceniam) i podkreśla, że należy spojrzeć na rzeczywistość z szerszej perspektywy.

 

52 zasady pomagają w tym, aby dostrzec w ludziach dobro, w nas samych również. Mówią o tym zasady jak „będę się śmiał do bólu", „będę szukał tego, czego lubię w swojej pracy", „skupiam się na teraz", itp. Co więcej, dokładne przestudiowanie tego poradnika pomaga przygotować się na wszelkie zmiany, jakie zaistnieją w naszej rzeczywistości po wcieleniu choćby jednej przez z nas wybranej zasady.

 

Autor udowadnia, że warto dostrzec w swoim życiu drobne, małoznaczące na pierwszy rzut oka rzeczy oraz warto pozwolić sobie na celebrację tego szczęścia, nawet jeśli jest ono chwilowe i ulotne.

 

Autor zachęca Nas również nie tylko do wglądu we własne wnętrze, aby przeanalizować naszą codzienność, poczynione błędy, ale namawia, by nie wstydzić się mówienia na głos o swoich uczuciach i potrzebach (zasada nr 23 „tydzień afirmacji"). Co może być zaskakujące w odbiorze Czytelnika, narrator zachęca nas również do kontaktów z naturą, kulturą; nie tylko pragnie naszego samorozwoju opierającego się na aspektach czysto psychiczno - emocjonalnych..

 

Warto zatem rozpocząć kurs od oczyszczenia swojego umysłu, uwolnienia się od obarczających nas ciężarów, dopominającej się z ukrycia przeszłości czy nieodpowiednich ludzi. Należy przebaczyć sobie wszelkie przewinienia a później podobnie ustosunkować się do innych. Nie bójmy się przepraszać, prosić oraz dziękować.

 

Najważniejszy to krok, aby powziąć sprawy w swoje ręce i nie poddawać się, kiedy coś nam nie wychodzi. Przede wszystkim – nie rezygnujmy z marzeń, to one są główną siłą napędową w naszym życiu. Trzeba jedynie chcieć i zrobić ten pierwszy krok.

 

„Przejdź od marzeń do ich realizacji i osiągnij cele, które dotąd uważałeś za nieosiągalne. Sukces masz w zasięgu ręki."

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial