Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wenus Planeta Partnerstwa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wenus Planeta Partnerstwa | Autor: Elżbieta Kłobus

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus"! Każdy zna tę maksymę, ale chyba nie każdy tak naprawdę wie, co ona oznacza i jaki jest jej sens. Czymże bowiem jest ta owa tajemnicza Wenus, co każe traktować ją jako planetę kobiet, a co za tym idzie i miłości. Ponadto jaki wpływ ów planeta wywiera na kreślenie horoskopów, przepowiedni, wróżb? A być może chodzi tu o Wenus - pradawną rzymską boginię miłości, odpowiedzialnej za namiętność, uczucia, pożądanie..? Na wszystkie te pytanie znajdziemy odpowiedzi w książce autorstwa Elżbiety Kłobus - "Wenus Planeta partnerstwa", która ukazała się nakładem Wydawnictwa "Studio Astropsychologii".

 

Książka Elżbiety Kłobus to niezwykle interesująca analiza planety Wenus i jej oddziaływania na horoskop. Dowiemy się z niej jak interpretować jej poszczególne układy w horoskopach mundialnych i partnerskich, jaki wpływ wywiera ona na Nasze relacje partnerskie, jak i również dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać jej wpływ ku drodze do własnego szczęścia. Ponadto publikacja ta określa samą istotę Wenus, odnoszącą się do pradawnej bogini, której to rzeczywista twarz wygląda znacznie inaczej, aniżeli Nam to do tej pory mogłoby się wydawać..

 

Lektura tej książki to z pewnością wyzwanie dla wszystkich tych, którzy z horoskopem mają do czynienia tylko okazjonalnie, raz na tydzień podczas przeglądania swojego ulubionego tytułu prasowego. Z pewnością o wiele bardziej przystępną, wartościową i ważną będzie ona dla wszystkich zawodowych astrologów, twórców horoskopów, wróżbitów. Niemniej ja do tej grupy nie należę, i mogę odczytywać i odbierać tę książkę tylko i wyłącznie jako laik.. I ku mojemu dużemu zaskoczeniu, odbiór tej lektury jest jak najbardziej pozytywny. Otóż książka ta zainteresowała Mnie swoją tematyką, informacjami i wskazówkami, jakie daje przy okazji interpretowania i tworzenia swojego horoskopu. Oczywiście, osobną kwestią pozostaje wiara w to oddziaływania.., ale nawet jeśli nie całkiem w to uwierzymy, to zabawa może być przednia:)

 

Najciekawszym punktem lektury były dla Mnie interpretacje i odczytywania układu Wenus względem kolejnych znaków zodiaku. Możemy dowiedzieć się tutaj takich kwestii jak np. wpływy Wenus na Nasze postrzeganie płci przeciwnej, szanse na szczęśliwe życie u boku osoby urodzonej w danym znaku zodiaku, jak i również poznajemy interpretację naszych głównych cech charakterologicznych, ukierunkowanych na sferę miłości. I choć każdy może sobie mówić że to bajki itd.., to chyba nie ma takiej osoby, która nie zerknęła by do rozdziału poświęconego jego znaku zodiaku, choćby po to by dowiedzieć się, z kim najlepiej budować swoje związki.. Bynajmniej ja tak postąpiłam i wiem jedno na pewno.. - bliźniąt powinnam wystrzegać się jak diabeł święconej wody;)

 

Drugą najważniejszą cześć tej książki stanowi umiejscowienie Wenus w tzw. domach horoskopów (jest ich 12), z których to każdy odpowiada za konkretną dziedzin życia m.in. naszej fizyczności, zdrowia, środków materialnych, kontaktów rodzinnych, talentów, miłości, przyjaźni itd.. Każdy z owych domów to odpowiedni układ horoskopowy Wenus, który informuje Nas o stopniu oddziaływania Wenus na Nasze życie. To naprawdę bardzo ciekawe i interesujące zagadnienie, które gdzieś tam podświadomie szepcze do ucha, iż być może teraz jest właśnie idealny moment na poznanie drugiej osoby, zapytanie szefa o podwyżkę, zatelefonowanie do skłóconego krewnego..lub wręcz jak najbardziej nieodpowiedni..;)

 

Bardzo dużą wartością tej książki jest to, iż została ona napisana w bardzo prosty, przystępny i czytelny sposób. Oczywiście, są pewne pojęcia, sformułowania, konteksty których nie do końca zrozumiałam. Niemniej 95% treści są jak najbardziej czytelne, także i dla takiego ignoranta w dziedzinie astrologii jak Ja. Wpływa na to zarówno język jak i sam układ treści. Otóż najpierw mamy do czynienia z wprowadzeniem w historyczne realia, następnie przechodzimy do interpretacji konkretnych znaków zodiaków względem układu Wenus, a kończymy na roli Wenus w horoskopach partnerskich i mundialnych (czyli horoskopach całych państw). I przyznam, że ten ostatni rozdział to naprawdę coś bardzo fascynującego, o czym wcześniej nigdy nie słyszałam. Któż bowiem nie byłby zainteresowany horoskopem dla Naszej ojczyzny, czy chociażby dla Rosji.., z wiadomych względów.. Ważne jednak jest to, iż przez całą lekturę tej książki odnajdujemy się w jej treści i posiadamy tę oto pewność, że wszystko to jest wciąż pod Naszą intelektualną kontrolą:)

 

Podsumowując należy powiedzieć, że "Wenus Planeta partnerstwa" to naprawdę interesująca książka, nawet dla osób nie mających do czynienia z horoskopami na co dzień. Książka, która rzuca zupełnie inne światło na takie kwestie jak znak zodiaku, wpływy układu planet na Nasze decyzje i Nasze życie oraz na losy o przyszłość całych narodów. Polecam i życzę wszystkim jak najlepszych i najszczęśliwszych układów planety Wenus w Waszym życiu..:)

Obsesja Kasiulka

Chyba nie ma osoby, która chociaż raz nie przeczytała swojego horoskopu. Jesteśmy ciekawi, co też nas spotka w kwestii uczuciowej, zdrowotnej czy szykuje nam się jakiś ciekawy wyjazd, a może wygrana? Jednak na ile możemy wierzyć w te opisy, kto je tworzy i ile w tym psychologii? Bo czy nie jest tak, że gdy już poznamy swój horoskop zgodnie ze znakiem zodiaku, to nie działamy w tej kwestii, aby tylko chociaż część tych „zapowiedzi" się spełniła? Z drugiej strony każdy z nas jest inny, ma inny charakter i inna sytuację materialną. Więc dlaczego sięgnęłam po pozycję Elżbiety Kłobus Wenus planeta partnerstwa? Z czystej ciekawości.

 

Elżbieta Kłobus z wykształcenia jest prawnikiem. Astrologią zainteresowała się jako kluczem do rozszyfrowywania różnorodności charakterów ludzkich, rozpoczynając jej naukę w 1990 roku. Równocześnie rozwija zainteresowania Tarotem, I'Cingiem, Feng Shui oraz numerologią. Ponadto w kręgu jej zainteresowań znajduje się mitologia, psychologia i Huna. Jest uczennicą Leszka Weresa i Jarosława Gronerta co powoduje, że stała się przedstawicielką nurtu astrologii psychologicznej zwanej w Polsce humanistyczną.

 

Wenus planeta partnerstwa to pozycja, która skupia się przede wszystkim na zagadnieniu planety Wenus dla każdego znaku zodiaku. Autorka opisuje tu relacje partnerskie, potrzeby, skupia się na sposobie ubierania się i modzie związanej z konkretnym znakiem zodiaku.

 

Dość ciekawym zamysłem jest wprowadzenie w konkretny znak zodiaku adekwatnego cytatu piosenki. I tak dla przykładu mojego znaku zodiaku – Wodnik –

 

Nie mam woli do zamęścia,
U mnie nie szukajcie szczęścia,
Może kiedy będę starsza,
Może kiedy będę tęższa.
... nie mam woli być mężatką,
A jeżeli mam, to rzadko,
Lecz nie lubię zasadniczo,
Ślubną być oblubienicą...

 

Ile jest prawdy w opisie mojego znaku zodiaku? No tu muszę się zgodzić ze stwierdzeniem, że jestem osobą, która musi mieć możność decydowania o własnej swobodzie, nie lubię być ograniczana i przede wszystkim nie lubię, jeśli ktoś decyduje za mnie (czego chyba nikt nie lubi). Kolejna sfera, z którą się zgadzam to to, że gdy już zawrę związek, to ma on funkcjonować na równych prawach, nie mogę być ograniczana, mam mieć czas na swoje pasje, których nikt nie powinien zakłócać. Bardzo ważna jest dla tej osoby przyjaźń. Często z resztą potrafi pomylić ona przyjaźń z miłością. Partner powinien być przede wszystkim przyjacielem – i tu zgadzam się w 1000%.

 

Pierwszy raz zgadzam się z moim horoskopem! Czytając kiedyś z czystej ciekawości, co też piszą o Wodnikach, wybuchałam niesamowitym śmiechem. A ty proszę, jestem osobą, która ludzi kwalifikuje według cech charakteru a nie zasobności portfela, narodowości czy poglądów. Jedyne, z czym się nie zgadzam to to, że mam słabość do gadżetów, czy to, że zwracam uwagę na to, jakim autem się poruszam – dla mnie samochód ma po prostu jechać do przodu.

 

I tak możemy poczytać o każdym znaku zodiaku, skonfrontować to z samym sobą, sprawdzić na ile jest w nich prawdy, a ile informacji wyssanych z palca.

 

Autorka w swojej książce skupiła się dość mocno na planecie Wenus, nie raz wspominając, że jest ona dość często opisywana przez astrologów. Ona również postanowiła wtrącić przysłowiowe trzy grosze. Opis Wenus rozpoczyna od przedstawienia jej, jako mitologicznej bogini miłości poprzez grecką Afrodytę, rzymską Wenus, egipską Izydę i syryjską Isztar. My znamy je, jako piękne i dobre kobiety. Jednak autorka sięga tu głęboko do mitologii i przedstawia je, jako nie raz groźne kobiety, co pozwala spojrzeć na tę planetę z innej strony.

 

Tym razem wydawnictwo Studio Astropsychologii zaskoczyło mnie dość pozytywnie co do tej pozycji. Poznałam kilka nowych wcieleń bogini, z innej strony poznała wpływ planety na konkretne znaki zodiaku. Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Nie ma tu zbędnych opisów, budujących jedynie „sztuczną objętość" książki.
Polecam serdecznie.

Kot Borys

Wenus to dla laików po prostu skalista planeta. Druga, licząc od Słońca i trzecia co do jasności na widocznym z Ziemi, ciemnym, nocnym niebie. Wenus, podobnie jak Księżyc, świeci światłem odbitym, ale widoczna jest jedynie przez kilka godzin przed wschodem Słońca i tuż po jego zachodzie. Dzięki temu zyskała zamiennie stosowane nazwy: Gwiazda Poranna (Jutrzenka) i Gwiazda Wieczorna. Dzięki swojej jasności i łatwości obserwacji, Wenus była znana już od czasów prehistorycznych. Wspominana na babilońskich tabliczkach klinowych, nazywana była imieniem bogini Isztar, a więc od początku zyskała kobiecą, zmienną naturę. Dopiero Grecy odkryli, że Gwiazda Poranna i Gwiazda Wieczorna, to to samo ciało niebieskie. Nadali jej wtedy imię bogini miłości, Afrodyty, które Rzymianie zmienili na Wenus.

 

Wenus towarzyszy więc ludziom od zawsze. Nie dziwi zatem jej wysoka pozycja w tworzonych od niepamiętnych czasów horoskopach, wytłumaczeniu nieodgadnionych ludzkich losów, zależnych wyłącznie od woli bogów. I planet...
Autorka książki „Wenus. Planeta partnerstwa", Elżbieta Kłobus, proponuje nam pozycję zwartą i niezwykle pożyteczną w pracy wszystkich astrologów, zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. To prawdopodobnie jedyna na rynku monografia tej ciekawej planety, dokładnie opisująca jej wpływ na sferę partnerską człowieka, ale też na jego naturę. Wenus, czy Afrodyta, kojarzy się bowiem z delikatnością, kobiecością i flirtem. Tych cech upatruje się również we wpływach planety. Mało kto jednak pamięta, że wszystkie mają zarówno swoje dobre, jak i złe strony. I to właśnie skrupulatnie opisuje dla nas autorka.

 

Pozycja podzielona została na 8 rozdziałów, w których kolejno przedstawione są wszystkie aspekty Wenus i możliwości odczytania jej oddziaływania, w zależności od ustawienia na niebie. Książka napisana jest w lekki i przystępny sposób, a każdy kolejny rozdział, a także podrozdziały dotyczące roli Wenus w poszczególnych znakach, opatrzone są pięknymi cytatami. Dodatkowo znajdziemy tu przejrzyste diagramy, niezwykle ułatwiające pracę i zrozumienie całości.

 

„Boginie miłości w mitologiach" to rozdział poświęcony legendarnym kobietom, których postacie tak bardzo wpłynęły na dzisiejszy obraz Wenus w kulturze. Takie wprowadzenie pomaga czytelnikowi nie tylko w pełnym poznaniu charakteru interesującej go planety, ale też zrozumienie, czemu popularna opinia na jej temat jest niepełna i skąd wynikają owe różnice.

 

Rozdział „Znaczenie Wenus w horoskopie" krótko opisuje od jakich czynników zależy sposób, w jaki ta planeta wpływa na indywidualny horoskop.
„Wenus w znakach zodiaku" to dokładny opis poszczególnych cech osobowości, ale też wyglądu i gustu, zależnych od położenia Wenus w znaku zodiaku, w którym znajduje się ona w horoskopie. Autorka podejmuje tu również próbę powiązania owego położenia z konkretnymi częściami kobiecego ciała, na które Wenus miałaby wpływ. I tak na przykład Wenus w Pannie wpływa na cienką talię, natomiast w Strzelcu skutkuje zgrabnymi nogami (strona 26).

 

W rozdziale „Wenus w domach horoskopu" jej położenie obserwujemy już w skali makro, a więc w tzw. domach, które odpowiadają za konkretne dziedziny życia.

 

„Progresje i tranzyty Wenus" to już wyższa szkoła magii i dokładne śledzenie wędrówki Wenus. Potrzebna tu jest wiedza i duża dawka cierpliwości.
„Najważniejsze aspekty Wenus do innych planet" to dokładny opis zmian wpływu Wenus, wywołanych różnym jej ustawieniem, w stosunku do poszczególnych planet. Takie układy mogą bowiem intensyfikować lub też wyciszać działanie planety, wzbogacać je lub przeszkadzać.
Rozdział „Rola Wenus w horoskopach partnerskich" całkowicie poświęcony jest właśnie horoskopom partnerskim... .. a „Wenus w horoskopach mundialnych" opisuje wpływ planety na horoskopy tworzone dla państw.

 

Ta ciekawa i rzetelnie opracowana pozycja powinna z pewnością znaleźć się na półce każdego miłośnika astrologii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial