Energia Miłości: Chińska Mądrość, Która Wzbogaci Twój Związek

Autor: Leta HermanJaye McElroy

Okładka wydania

Energia Miłości: Chińska Mądrość, Która Wzbogaci Twój Związek


Dodatkowe informacje

 • Autor: Leta HermanJaye McElroy
 • Tytuł Oryginału: Energy Of Love. Applying The Five Elements To Turn Attraction Into True Connection
 • Gatunek: PoradnikiPsychologia
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Anna Jurga
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 978-83-7377-706-4
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

MIŁOŚĆ.. Jak sprawić by zawsze była prawdziwa, szczera, gorąca, kwitnąca i niezależnie od upływu lat wciąż tak samo wyjątkowo, jak podczas pierwszych dni związku.. Nad tym pytaniem zastanawiają się miliony ludzi, którzy chcieliby by uratować, odnowić, naprawić swoje związki partnerskie, tak by ponownie móc cieszyć się pełnią szczęścia i miłości. I właśnie tym wszystkim zagubionym i nieszczęśliwym parom przychodzi z pomocą niezwykła książka autorstwa dwóch autorek - Lety Herman i Jaye McElrooy, której tytuł brzmi: "Energia miłości. Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek".

 

Książka ta odwołuje się do pradawnej tradycji filozofii chińskiej, wedle której to istnieje 5 głównych żywiołów odpowiedzialnych za życie człowieka. Drewno, Ogień, Ziemia, Metal, Woda - to one kształtują ludzki charakter, osobowość, postępowanie człowieka. Ich znajomości i umiejętność odpowiedniej interpretacji pozwala na lepsze zrozumienie Nas samych i Naszego partnera, a tym samym na przewidzenie jego zachowań w określonych sytuacjach partnerskich. I właśnie dzięki tej lekturze natury owych żywiołów dowiemy się jak znaleźć idealnego partnera dla Nas samych i Naszych żywiołów, jak na nowo rozbudzić miłość i namiętność w wieloletnim związku oraz jak dopasować się energetycznie do Naszych partnerów, tak by osiągnąć pełnię harmonii, namiętności, szczęścia.

 

Lektura tej książki to bardzo interesujące doświadczenie, które z jednej strony ukazuje zupełnie nowe i zaskakujące spojrzenie na kwestię relacji partnerskich, z drugiej zaś dotyka najbardziej kluczowych zagadnień dla każdego człowieka, czyli partnerstwa, seksu, przyjaźni, poświęcenia i oddania, które to przecież nurtują każdego z Nas. I najlepsze w tym wszystkim jest właśnie to, iż za pomocą zupełnie nowych znaczeń, pojęć, pomysłów rodem z dalekich Chin, możemy odnaleźć odpowiedzi na te pytania w bardzo prosty, przystępny i czytelny sposób. Pytania o związek z drugą osobą, który powinien być taki, o jakim marzymy..

 

Oparta na tradycji 5 żywiołów lektura, skupia się w pierwszych rozdziałach na wyjaśnieniu znaczeń tychże żywiołów, następnie dopasowaniu ich do Nas samych, a właściwie do określenia który z nich jest w Naszym przypadku dominujący, na końcu zaś odnosi się wreszcie do najlepszej konfiguracji owych żywiołów z żywiołami potencjalnych lub już obecnych partnerów. I tak oto dowiadujemy się np. iż związki tych samych żywiołów są idealnym rozwiązaniem, natomiast rożnych stanowią już pewne problemy, które jednak można pokonać. I właśnie ku temu służy jeden z ostatnich rozdziałów książki - "Eliksir miłości", który wyjaśnia jak postępować w przypadku związku np. Ognia z Wodą czy też Metalu z Drewnem.. To naprawdę bardzo interesujące treści, które można przenieść na Nasz polski grunt i Nasze polskie charaktery, po to by lepiej zrozumieć błędy jakie popełniamy względem Naszych partnerów.., i po to by je wyeliminować.

 

Interesującym uzupełnieniem treści tej książki jest zawarcie w niej wielu wykresów graficznych, tabel, rysunków interpretujących takie zagadnienia jak odżywiający cykl związków (czyli co dany żywioł oferuje innemu), jak i również czego go pozbawia, a także cykle tzw. "zniewagi" czyli kontroli danego żywiołu nad drugim, co jest bardzo niebezpieczne. Ponadto znajdziemy tu niezwykle interesującą tabelę "drugich" żywiołów dominujących w Naszym ciele i umyśle, a tym samym ich konfiguracji z "pierwszym" żywiołem u Naszego partnera, których to połączenie jest także bardzo ważne dla szczęścia związku. Myślę, że zamieszczenie takich graficznych form było idealnym rozwiązaniem, które umożliwia czytelnikowi jeszcze bardziej czytelne i przejrzyste poznanie filozofii 5 żywiołów i ich wpływu na Nasze życie.

 

Bardzo dużą wartością tej publikacji jest to, iż dostarcza ona szeregu pomysłów, wskazówek, porad odnoszących się nie tylko do związku opartego na "dorosłej"miłości, ale także odwołuje się do miłości pomiędzy najbliższymi członkami rodziny, jak i również do przyjaźni i koleżeństwa. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którym bardzo trudno jest budować relacje koleżeńsko - partnerskie np. w szkole czy w pracy, a którzy chcieliby wreszcie zmienić swoje życie i "wyjść" ze swojej samotności. Otóż żywioły te, jak się okazuje z lektury, wpływają nie tylko na Nasze związki partnerskie, ale także na nasze relacje z innymi ludźmi, czyniąc je prostszymi lub trudniejszymi.

 

Poznanie swojego dominującego żywiołu to także lepsze poznanie siebie, a tym samym zrozumienie jacy i dlaczego właśnie tacy, jesteśmy. Książka ta pozwala dowiedzieć się o sobie bardzo wielu fascynujących rzeczy, które dotąd Nam umykały. Każdy żywioł to także stan ducha, dane cechy charakterologiczne, sposoby postępowania, które często drażnią Nas samych i innych ludzi. I właśnie lektura tej książki pomaga nam w poznaniu tej Naszej wewnętrznej energii, własnych żywiołów, a być może także na pokonanie własnych wad, staniu się lepszym człowiekiem. I nawet jeśli nie do końca wierzymy w chińską filozofię, to może po prostu uwierzymy w siebie i w to, że możemy żyć choćby odrobinę lepiej:)

 

"Energia miłości. Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek" to interesująca propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej zrozumieć, poznać, i być może przez to naprawić swoje relacje partnerskie w związku z drugą osobą. Książka napisana bardzo ciekawie, przystępnie i rzeczowo, będąc tym samym ciekawą lekturą zarówno dla osób interesujących się chińską kulturą, jak i również dla kompletnych laików w tym względzie. I tak myślę sobie.., że jeśli w Naszym związku nie dzieje się za dobrze.., to chyba warto zaryzykować, sięgnąć po tę pozycję i dać szansę na to, by po prostu było lepiej...:)

Pani M

Uważam, że mój związek należy do udanych i unikam sięgania po poradniki, które powiedzą mi, co mam zrobić, by go ożywić i sprawić, żeby był bardziej udany. Energia miłości jednak mnie do siebie przyciągnęła. Nie do końca wiem czym dokładnie, ale po przeczytaniu opisu postanowiłam się z nią zapoznać. Co prawda podeszłam do tej książki dość sceptycznie, lecz okazało się, że niepotrzebnie bałam się konfrontacji z nią.

 

Ile jest żywiołów? Każdy z nas odpowiedziałby na to pytanie, że 4: ogień, woda, powietrze i ziemia. Energia miłości dodaje do tej listy jeszcze jeden. Jest nim drewno. Przyznam, że kiedy zobaczyłam je w spisie treści, pomyślałam, że ludzie spod tego żywiołu muszą mieć nieciekawe życie. Wszystko zmieniło się, gdy przeczytałam jego opis i zorientowałam się, że sama należę do zacnego grona „drewniaków". Co więcej, nie widzę w tym powodu do wstydu. Wręcz przeciwnie. Okazało się bowiem, że w drewnie drzemie ogromna siła, której pozazdrościć mogą mu inne żywioły. Dowiedziałam się, że mój partner należy do żywiołu ziemi. To by się w sumie zgadzało. Ja mam straszny charakter, wszędzie mnie pełno. On jest opanowany i daje mi oparcie. W końcu drzewo wyrasta z ziemi.

 

Czytając tę książkę, często przyłapywałam się na tym, że myślałam „hej! Przecież to jest o mnie!". Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i stwierdziłam, że Leta Herman i Jaye McElroy wiedzą na mój temat więcej, niż ja sama. Miło czasem poczytać o sobie, a przynajmniej uwierzyć w to, że tak właśnie się dzieje.

 

Jak zbudowana jest Energia miłości? W bardzo przejrzysty sposób. Każdemu z pięciu żywiołów poświęcono osobny rozdział. Opisano w nim cechy charakterystyczne danego żywiołu. Podano także nazwiska sławnych osób, które należą do danej grupy. „Drewniakami", podobnie jak ja, są także Victoria Beckham, Bruce Willis, Pink, Lady Gaga, Jodie Foster, Tom Cruise czy Robert Downey jr. Autorki książki podpowiadają, jakie żywioły powinny się spotkać, by związek był udany. Każde połączenie jest dokładnie opisane. Wyjaśniono co dzieje się, kiedy np. kobieta jest ogniem, a mężczyzna ziemią. Można przeczytać o wadach i zaletach takich połączeń. Żadne z nich nie jest idealne, ale przecież ideały nie istnieją, więc trudno się temu dziwić. W miłości najważniejsze jest w końcu to, by kochać kogoś takiego, jaki jest, bez podejmowania próby zmienienia go na siłę, bo wtedy związek będzie nieudany.

 

Komu mogę polecić tę książkę? Przede wszystkim kobietom. Nieważne, czy mają kogoś, czy nie. Panowie raczej niewiele tu dla siebie znajdą, choć mogę się w tej kwestii pomylić i akurat trafią na coś ciekawego. Radzę nie brać zbyt serio tego, co napisały Leta Herman i Jaye McElroy. Nie mówię, że ich słowa to niewarte uwagi brednie, ale należy pamiętać o tym, że żadne poradnik, nawet ten, który stworzą wybitni specjaliści, nie odpowie nam na pytanie, jaki naprawdę jest człowiek, z którym mamy zamiar przejść przez życie. Psychologia psychologią, ale tylko przebywając z kimś na co dzień możemy go poznać. Nie warto więc sugerować się tym, że połączenie żywiołów niekoniecznie jest trafne. Najłatwiej wtedy popełnić błąd i przekreślić grubą kreską związek, który miał przed sobą świetlaną przyszłość. Po tę książkę można sięgnąć, by odpocząć od codzienności, lecz nie sądzę, by mogła być wyrocznią na temat życia uczuciowego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!