Okładka wydania

Wróć Jeśli Pamiętasz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wróć Jeśli Pamiętasz | Autor: Gayle Forman

Wybierz opinię:

Madzia

Może się kiedyś zdarzyć ta godzina próby,
Kiedy,przebita bólem, w mocy jego mroków,
Albo we władzy głodu silniejszej niż śluby,
Będę gotowa miłość twą sprzedać za okruch
Ulgi, za okruch chleba - naszych nocy pamięć.
Tak, może się tak stać. Choć chyba się nie stanie.

Edna St. Vincent Millay

 

Nie, miłość nie jest wszystkim

 

Ciąg dalszy losów Mii i Adama bohaterów ,,Zostań jeśli kochasz", światowego bestsellera.

 

Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Obudziła się ze śpiączki i zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki.

 

Tym razem historię opowiada Adam. Chłopak stał się gwiazdą, ale to wszystko go przerosło. A może w jego głowie ciągle przesiaduje pewna dziewczyna, może tęskni?
Przez wyjazd Mii załamuje się psychicznie, już nie jest takim samym facetem jak kiedyś. Próbuje normalnie żyć, ale to nie jest takie łatwe dla niego.

 

Czuje się ciągle samotny. Przeprowadza wywiady, gra w sławnej kapeli, jeździ po świecie, ale to wszystko nie daje mu pełnego szczęścia. Spotyka się z dziewczyną o imieniu Bryn, ale nigdy nie zapomniał o Mii. Wciąż ją kocha, darzy szacunkiem. Czy wrócą do siebie?

 

Któregoś dnia zauważa plakat Mii wraz ze wzmianką o jej występie i postanawia wybrać się na przedstawienie by posłuchać jak gra. Po koncercie, w końcu ma okazję porozmawiać z nią. Co z tego wyniknie? Czy się jeszcze odnajdą? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

 

Jaka jest moja ocena na temat ,,Wróć jeśli pamiętasz" ? Książka jest bardziej ciekawsza, zawiera więcej emocji. Autorka miała ciekawy plan by powierzyć uwagę postaci Adama. Mogłam poznać go o wiele lepiej niż w pierwszej książce, gdzie zajmował miejsce drugoplanowej postaci.

 

W tej historii dowiadujemy się o bólu i cierpieniu Adama po wyjeździe Mii, bez żadnego wytłumaczenia, lub pożegnania. Po prostu odsunęła się od jego dotychczasowego życia i zaczęła swoją karierę jako wiolonczelistka. Nie potrafiłam zrozumieć postępowania Mii. Przecież go bardzo kochała i było widać jakimi uczuciami darzyła Adama w pierwszej części, a tu nagle bez żadnego słowa wyjaśnienia znika z życia Adama.

 

Do samego końca gryzłam się z myślami co kierowało Mią. Dlaczego tak postąpiła, a nie inaczej. Już miałam zamiar rzucić książką z wściekłości, ale grzecznie się powstrzymałam i doczytałam do końca. I powiem szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z tą książką, oraz z ,,Zostań jeśli kochasz" nie myśl zbyt długo tylko biegnij do księgarni po nie. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial