Okładka wydania

Do Re Mi - Muzyczne Zabawy Ruchowe

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Do Re Mi - Muzyczne Zabawy Ruchowe | Autor: Katarzyna Bayer

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

Często powtarzam jak ważne są książki w życiu młodego człowieka. Książki pobudzają dziecięcą wyobraźnię, uczą nowego słownictwa, uczą zasad gramatyki rodzimego języka, budowania zdań, uczą o panujących na świecie zasadach współżycia społecznego, dają dziecku przyjemną dla oka i ucha rozrywkę, zapełniają czas. Można by tak wymieniać i wymieniać, a i tak każdy czytający rodzic, dorzuciłby jeszcze coś od siebie. Książki są ważne. Ważne jest również rozwijanie innych umiejętności u młodego człowieka. Znam to z doświadczenia. Od momentu narodzin chcę by mój syn miał jak największą styczność z muzyką. Od pierwszych chwil życia słucha muzyki. Od kiedy zaś zaczął w miarę stabilnie stać i chodzić, w jego życiu ogromną rolę zaczął odgrywać również taniec. Na razie to taniec czysto spontaniczny, bez ściśle określonych ruchów i kroków. Widzę jednak jak ważny stał się w życiu tego młodego człowieka i jak pozytywny wpływ na niego wywiera. Ważne jest zatem, by muzyka do której tańczy moje dziecko i piosenki, które jeszcze nieporadnie śpiewa, były jak najbardziej odpowiednie dla młodego człowieka.

 

Jestem zatem niezmiernie zadowolona, że odkryłam książkę Do Re Mi – muzyczne zabawy ruchowe autorstwa Katarzyny Bayer, która w 2014 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa Małe Jeżyki. To doskonały materiał do pracy z dzieckiem, który w niezaprzeczalny sposób wpływa na zwiększenie umuzykalnienia młodego człowieka. Do-Re-Mi – muzyczne zabawy ruchowe to muzyczna edukacja naszej pociechy poprzez śpiew, grę, ruch przy muzyce, czystą, nieskrępowaną zabawę czy po prostu wsłuchiwanie się w piosenki, które utrwalone zostały na dołączonej do książki płycie CD.

 

Książka i dołączona do niej płyta CD tworzą nierozerwalną całość. Nagrane na płycie piosenki to utwory doskonale znane, w ciepłej, przyjaznej dziecku i ciekawej aranżacji. Są to utwory idealnie dobrane do potrzeb cztero-sześciolatków (a może i dzieci starszych), zarówno jeśli chodzi o stronę muzyczną, jak i przekazywane treści. W książce zaś odnajdziemy teksty piosenek, co zdecydowanie ułatwia ich naukę, zapis nutowy utworów a także sporą ilość gier i zabaw, które można dzieciom zaproponować. Są wśród nich zabawy muzyczno-rytmiczne, które rozwijają świadomość muzyczną, ucząc m. in. łączenia linii melodycznej z rytmem, ćwiczenia oraz zabawy hamujące i pobudzające (inhibicyjno-incytacyjne), które uczą przede wszystkim szybkiej reakcji na zmiany, które zachodzą w muzyce, a także zabawy i ćwiczenia dynamiczno-agogiczne, które wpływają na rozwój umiejętności rozpoznawania muzyki głośnej czy cichej a także rozpoznawania tempa muzyki.

 

Do-Re-Mi – muzyczne zabawy ruchowe autorstwa Katarzyny Bayer to pozycja, która powinna zainteresować przede wszystkim nauczycieli zajmujących się na co dzień edukacją muzyczną dzieci. Książka oraz załączona do niej płyta CD powinny również zainteresować rodziców, dla których nie bez znaczenia pozostaje praca z dzieckiem, mająca na celu zwiększenie ich umuzykalnienia.

 

Jak na razie mój syn doskonale się bawi słuchając miłych dla ucha piosenek. Stara się również powtarzać zasłyszane słowa. Swobodnie pląsa do muzyki. Rozwija się zarówno muzycznie, jak i ruchowo. Pracuje nad koordynacją. Niewykluczone, że już wkrótce będziemy mogli pełniej wykorzystać zawarte w książce propozycje zabaw muzyczno-rytmicznych. Polecam Do-Re-Mi – muzyczne zabawy ruchowe zarówno kadrze pedagogicznej, jak i wszystkim rodzicom, dla których rozwój umiejętności muzycznych u dziecka jest ważny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial