Okładka wydania

Złodziejki Czasu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Hanna Cygler
 • Tytuł Oryginału: Złodziejki Czasu
 • Gatunek: ObyczajowePowieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130 x 200 mm
 • ISBN: 9788378186632
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Złodziejki Czasu | Autor: Hanna Cygler

Wybierz opinię:

Czytelnik7

Niejednokrotnie powtarzałem, że środowiska artystyczne bardzo mnie interesują. Sięgam nie tylko po biografie, wywiady rzeki, różnego rodzaju relacje, wspomnienia czy pamiętniki, ale również powieści, w których istotnym elementem jest tworzenie bądź fabuła dotyczy twórców. Z tego powodu zainteresowałem się najnowszą książką Hanny Cygler, "Złodziejki czasu".

 

Hanna Cygler - zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności pisze powieści. Jest autorką wielu książek, wśród których można wymienić "Dobre geny", "Odmiana przez przypadki", "Bratnie dusze", "Tryb warunkowy", "Grecka mozaika" oraz "Dwie głowy anioła".

 

Cztery przyjaciółki, wspólna pasja - pisarstwo, rozmaite problemy i kłopoty, z którymi borykają się w życiu codziennym, wpływające na to, co piszą. Wyzwania, jakim muszą sprostać, kłody, jakie los rzuca im pod nogi, bez problemu mogłyby znaleźć się w literackich rzeczywistościach, bowiem nie tylko zaskakują, ale potwierdzają myśl, że najlepsze scenariusze pisze samo życie.

 

"Złodziejki czasu", wbrew moim obawom, nie jest powieścią adresowaną wyłącznie do kobiet. I choć bohaterkami są przede wszystkim postacie płci pięknej, a ich perypetie to w dużej mierze skomplikowane relacje z mężczyznami, to akcja nie rozgrywa się wokół punktu widzenia świata przez kobiety, a wokół osobliwych, niecodziennych i zabawnych wydarzeń w ich życiu. Bohaterki Hanny Cygler to postacie niejednoznaczne, o zróżnicowanych, nierzadko kontrastujących ze sobą, osobowościach i przeżyciach. Na kartach powieści spotykamy między innymi wyzwoloną, pewną siebie Elwirę, autorkę bestsellerowych kryminałów, samotną, zmagającą się z przeszłością Annę, autorkę biografii, Teresę, która wydaje pod pseudonimem literackim popularne romanse oraz prowadzącą ustabilizowane życie Kingę, autorkę horrorów. Każda z nich, w wyniku różnych perturbacji życiowych, zmierza się z przeciwnościami losu, niekiedy tragicznymi - problemami rodzinnymi czy finansowymi, ostatecznie przywracając harmonie i spokój.

 

Najnowsza książka Hanny Cygler to niezobowiązująca lektura, która przede wszystkim zajmuje oraz, nawiązując do tytułu, kradnie czas. Nie jest to powieść niosąca wymowne przesłanie i odpowiedzi na trudne pytania, pozostawiająca w czytelniku niezadarte piętno, tylko książka, którą czyta się wyłącznie dla przyjemności, dla oderwania się od rzeczywistości. Autorka w sposób niewymuszony i niezwykle sprawny przemieszcza się po różnych gatunkach, tworząc bardzo interesujący patchwork literacki. "Złodziejki czasu" to połączenie przede wszystkim kryminału (w powieści mają miejsce liczne pościgi, ucieczki, poszukiwania, drobne śledztwa i intrygi), romansu (liczne wątki związane z problemami w związkach, zdrady, utracone miłości) oraz powieści obyczajowej (spostrzeżenia na temat ludzi, relacji międzyludzkich).

 

Istotnym elementem recenzowanej pozycji jest panorama społeczeństwa pisarskiego, proces pisania oraz relacje z wydawnictwami. Losy głównych bohaterek, godzących życie osobiste i liczne problemy, z pisaniem, pokazują, że tworzenie nie zawsze jest czynnością lekką i przyjemną, bowiem niekiedy akt twórczy ma miejsce w mękach i przymuszeniu. Książka ukazuje również wydawnictwa w niekoniecznie dobrym świetle, bowiem przedstawia je jako ukierunkowane jedynie na sprzedaż, a nie na wartość artystyczną (między innymi na przykładzie jednej z głównych bohaterek, którą wydawca namawia do wplątywania w fabułę wątków erotycznych, w celach zwiększenia sprzedaży).

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial