Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szalony Robot Profesora Bzika

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szalony Robot Profesora Bzika | Autor: Dirk Hennig

Wybierz opinię:

Na Widelcu

Myślenie ma przyszłość i powinniśmy ten nieuchronny, acz pożyteczny proces, rozpoczynać jak najwcześniej. „Szalony robot profesora Bzika" to ciekawa propozycja wydawnictwa Jedność dla dzieci. Wydana w formacie A4 i zamknięta w twardej oprawie ładnie się prezentuje, jest też (względnie) wytrzymała. Błyszczący, dość gruby papier i żywe kolory ilustracji przyciągają wzrok każdego małego odkrywcy i zachęcają do wspólnych poszukiwań. Przy odrobinie dobrych chęci, zarówno rodzica jak i dziecka, zabawa może być naprawdę przednia.

 

„Szalony robot profesora Bzika" to historia szalonych pomyłek. Chociaż historia nie jest szczególnie długa, bez wątpienia zwraca uwagę oryginalnością. A zaczyna się tak, profesor Bzik skonstruował wspaniałego robota. Miał być pożyteczny, pomocny i w ogóle jedyny w swoim rodzaju, a wyszło... jak zawsze. Czyli, że zamiast codziennych, zakrojonych na wielką skalę napraw, mamy niezorganizowaną akcję psucia. I tu wkracza nasz dzielny, acz mały poszukiwacz przygód zwany też dzieckiem. Na stronach „Szalonego robota profesora Bzika" trzeba wyszukiwać i wskazywać co się nie zgadza, gdzie obrazek jest dziwny, znaki pomieszane czy też odwrócone. Szukamy więc z paluszkiem i ołówkiem zaznaczając co nam przyjdzie do głowy. A sprawa wcale nie jest prosta, bo to czego szukamy wcale nie jest oczywiste ani jakość specjalnie wyeksponowane. Wszystkie obrazki wykonane zostały w pięknych, krzykliwych kolorach dlatego nie dziwi nas nic, co jedynie utrudnia poszukiwania. A usterek jest bardzo dużo, dokładnie 250, czyli zabawa na więcej niż jedno posiedzenie. Oczywiście, żebyśmy mogli sprawdzić nasze dokonania, na końcu umieszczone zostały odpowiedzi. Zachęcam jednak do zaglądnięcia do nich dopiero po kompletnej kapitulacji i niemożliwości znalezienia czegokolwiek. Inaczej zupełnie traci się zabawę i największą przyjemność odkrywania.

 

„Szalony robot profesora Bzika" pokazuje nam, że czytanie może być jednak aktywnym zajęciem. Świetne dla maluchów, które lubią szukać i rozwiązywać zagadki. Takie zadania ćwiczą ich spostrzegawczość, logiczne myślenie i sprawiają mnóstwo frajdy. A przy okazji i rodzice potrenują swojej umiejętności, bo niejedna usterka również im może sprawić problem.

 

Całość poszukiwań ubarwiona jest historią profesora, który jak szalony biega za swoim robocikiem, żeby go wyłączyć. To akurat nie jest najmocniejszy fragment tej pozycji. Sama fabuła nie jest szczególnie rozbudowana ani wciągająca. Niestety ogranicza się tylko do tego że naukowiec biega i szuka. Tylko tyle. Szkoda, ponieważ pomysł ma większy potencjał, niż to zostało wykorzystane.

 

Wracając do ilustracji muszę przyznać, że są one ładne. Nie przepiękne, ale bardzo przyzwoite. Zdecydowanie wyróżniają się na plus w porównaniu do innych pozycji dostępnych obecnie na rynku. Kreska nawiązuje do komiksu, postacie są lekko odrealnione, ale bardzo sympatyczne i zabawne. Wiele ciekawych pomysłów wzbudzi nasz uśmiech. Większość przedmiotów przedstawionych jest dość szczegółowo. Również dzięki temu zabiegowi szukanie usterek jest przyjemnością.

 

„Szalony robot profesora Bzika" to ciekawa propozycja na prezent dla dziecka. Jako że już mam za sobą polowanie na mądrą literaturę dla malca wiem, że podobnych tytułów nie ma wiele. Zdecydowanie warto ją kupić, bo nie tylko bawi, ale też uczy. Jest też świetnym sposobem, żeby zachęcić malucha do czytania książek w ogóle.

 

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Jedność dla dzieci za przekazanie egzemplarza do recenzji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial