Możesz Uzdrowić Swoje Serce

Autor: Louise L. HayDavid Kessler

Okładka wydania

Możesz Uzdrowić Swoje Serce


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

W życiu każdego z Nas przychodzi taki moment, w którym musimy zmierzyć się z stratą, rozstaniem, opuszczeniem. Może to być śmierć naszych bliskich, rozstanie z ukochanym, utrata naszego psiego lub kociego pupila czy też chociażby odejście z pracy. Każde z tych rozstań to ból, łzy, smutek i brak chęci na dalszą egzystencję. Na całe szczęście istnieją jednak mądrzy ludzie, którzy poprzez swoje zawodowe umiejętności i doświadczenie mogą nam pomoc, wyleczyć Nas z bólu po rozstaniu i przywrócić na właściwe tory drogi życia. Właśnie tacy autorzy stworzyli niezwykle interesujący poradnik pt. "Możesz uzdrowić swoje serce", o którym chciałabym opowiedzieć w poniższej recenzji.

 

Louise L. Hay i David Kessler zamieścili w swojej książce porady, recepty i środki niezbędne do tego, byśmy mogli krok po kroku leczyć się z marazmu, zwątpienia i naszej bezsilności, a następnie wrócili do pełnego życia, takiego jak sprzed Naszej straty. Znajdziemy tu takie zagadnienia jak zrozumienie i akceptacja własnych uczuć i emocji, odkrywanie się na to co najtrudniejsze i najboleśniejsze, akceptacja tego co dotąd tłumiliśmy w sobie, oswajanie się z nową sytuacją. Ponadto zawarto tu wskazówki jak polubić i szanować samego siebie oraz jak dostrzegać Naszą wielką wartość. Wreszcie autorzy podzielili się tu także swoją wiedza na temat tego, jak bardzo często sami zakłamujemy rzeczywistość i obraz drugiej osoby, miejsca, zajęcia czy też wspomnień, które pojawiają się wraz z ich utratą, a które to wcale nie były tak idealistyczne i warte nieograniczonej rozpaczy i smutku. Na koniec zaś znajdziemy tu najważniejszą ze wszystkich porad - wyznaczanie sobie nowych celów na nasze dalsze życie, która o jest niezbędna do tego, byśmy mogli otrząsnąć się z Naszej traumy i żyć dalej..

 

W książce tej bardzo podobało Mi się to, iż jej autorzy niczego tu nie narzucają, nie zmuszają do konkretnych kroków i decyzji oraz nie wmawiają Nam na siłę że "musimy" zrobić to właśnie tak i tak, bo innej drogi nie ma. Otóż na całe szczęście w tym przypadku mamy do czynienia jedynie z poradami, wskazówkami, propozycjami i szczerą chęcią pomocy, z której możemy skorzystać w takim czasie i takim zakresie, w jakim będziemy na to gotowi. Ponadto bardzo wyraźnie można zauważyć, że książka ta jest przeznaczona dla każdego czytelnika, który poprzez przejrzyste, zrozumiale i rzeczowe porady, będzie mógł uzyskać tutaj pomoc. Myślę, ze tego typu poradniki powinny właśnie tak wyglądać..

 

"Możesz uzdrowić swoje serce" to nie tylko znakomity poradnik dla wszystkich zmagających się z bólem i smutkiem rozstania, ale także niezwykle interesujące źródło wiedzy o ludzkiej psychice. Jak się bowiem okazuje podczas lektury tej pozycji, wszyscy tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni i w równie podobny sposób reagujemy na utratę kogoś lub czegoś ważnego w naszym życiu. Różnica polega jedynie na tym, iż niektórzy z Nas okazują owe emocje na zewnątrz, inni zaś skrywają je głęboko w środku, przez co cierpią jeszcze bardziej. I jak wynika z tej lektury, nie jest także prawdą to utarte stwierdzenie, że kobiety cierpią bardziej po utracie i rozstaniu, niż mężczyźni. Otóż nie ma tu żadnej sztywnej zasady opartej na różnicy płci, gdyż zarówno słaba kobieta jak i silny mężczyzna mogą cierpieć równie mocno, jak i również ukrywać ów ból w swoim sercu, nie okazując choćby skrawka tych emocji na zewnątrz. Myślę, ze to bardzo pouczająca lekcja w kwestii zrozumienia relacji damsko -męskich.

 

Muszę przyznać szczerze, iż do większości poradników podchodzę zawsze z pewnym dystansem. Owszem, lubię je czytać, poznawać ich treści i czasami przekładać je na własne życie. Zazwyczaj jednak nie do końca ów porady do Mnie trafiały, lub raczej nie dla Mnie były przeznaczone w 100%. W przypadku poradnika "Jak uzdrowić swoje serce" było zgoła inaczej. Odnalazłam tu własne wspomnienia, niemalże lustrzane odbicia moich zachowań, emocji i błędów, które towarzyszyły Mi podczas moich własnych "strat". Co więcej odnalazłam tu także własne leki i obawy przed kolejnymi stratami, które są wciąż przede Mną i są niestety nieuniknione..Ale właśnie być może dzięki tej lekturze będę mogła przejść przez nie choć odrobinę mądrzej, łatwiej, mniej boleśnie. Myślę, że jeśli choć jeden czytelnik po lekturze tej książki będzie mógł szybciej powrócić do pełni życia, to będzie to niezwykle ważne, potrzebne i piękne wydarzenie..

 

Z książki tej płynie jeszcze jedna bardzo ważna i mądra prawda, którą uświadomiłam sobie właśnie podczas tej lektury. Otóż strata jest częścią życia, której nie wyeliminujemy. Niemniej możemy sprawić, by dotykała Nas w jak najmniejszym stopniu i nie burzyła Naszego życia w 100%. Oczywiście nie pokonamy smutku, łez, bólu, pytań o sens i sprawiedliwość..,lecz możemy uczynić naprawdę wiele, by po upływie pewnego czasu móc pogodzić z naszymi emocjami. I o tym właśnie tak naprawdę jest ta książka..O uczeniu się godzenia z losem, ze samym sobą i życiem, którego reguły musimy akceptować wszyscy.

 

Na szczególną uwagę zasługuje tu także niezwykle interesujący rozdział poświęcony afirmacji, czyli ciągłym i systematycznym powtarzaniu zdań, sentencji, słów, w których podkreślamy swoją własną wartość jak i również odnajdujemy pozytywne przesłania w najbardziej smutnych i pesymistycznych chwilach. Być może brzmi to naiwnie, ale jak wskazują autorzy książki, to naprawdę działa:). I tak osoba zmagająca się ze śmiercią bliskiej osoby może powtarzać sobie w myślach, że była dla niej kimś najważniejszym, kto uczynił jej życie lepszym, piękniejszym, szczęśliwszym. Porzucona kobieta powinna zaś powtarzać sobie, iż jest zbyt piękna, mądra i dobra dla swojego ex, który nie umiał tego docenić, itd, itd.. Myślę, że tego typu słowa naprawdę mogą zdziałać bardzo wiele, o czym zbyt często chyba zapominamy w naszym codziennym życiu.

 

"Możesz uzdrowić swoje serce" to bardzo interesujący poradnik, który powinien poznać każdy człowiek. Niestety bowiem oprócz śmierci, podatków i upływającego czasu, pewne w Naszym życiu są także nieuniknione straty i rozstania. Być może właśnie dzięki lekturze tej książki, będzie Nam łatwiej prze nie przejść. Myślę, że warto spróbować i skorzystać z tej szansy..

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!