Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tablice Spirytystyczne Ouija

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Tytuł Oryginału: Spirit Boards For Beginners: The History & Mystery Of Talkin
 • Gatunek: PoradnikiParapsychologia i Ezoteryka
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788373776913
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tablice Spirytystyczne Ouija | Autor:

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Ouija – deska albo plansza z nadrukowanymi literami alfabetu oraz innymi znakami, które kolejno wskazywane przez ducha lub osobę trzymającą wskaźnik, często odwrócony do góry dnem kieliszek, tworzą wyrazy tworzące odpowiedź na pytania zadawane przez członków seansu spirytystycznego.

 

Z tablicami Ouija zetknęłam się jedynie w amerykańskich filmach, gdzie to najczęściej młodzi ludzie spotykali się na seansach spirytystycznych, tak naprawdę jedynie w celu zabawy, jednak skutki, jakie przynosiło zetknięcie się z nimi nie zawsze były tymi, których oczekiwali. Gdy tylko zobaczyłam książkę Alexandry Chauran Tablice spirytystyczne Ouija w zapowiedziach, chętnie po nią sięgnęłam, łaknąc informacji na ten temat. Chciałam bardziej zgłębić swoją tak naprawdę niewielką wiedzę dotyczącą tego zagadnienia. Czy autorka w pełni zaspokoiła moją ciekawość?

 

Świat duchów, z którym tak naprawdę nie mamy styczności, lub jeśli już to mikroskopijną, jest dla nas tematem bardzo ciekawym. Ludzka ciekawość nie zna granic, pragniemy znać przyszłość, dowiedzieć się, co nas czeka za kilka kilkanaście lat, jesteśmy ciekawi odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, dlatego też chętnie zasięgamy informacji wróżek, wywołujemy duchy lub sięgamy po tablice Ouija. Najczęściej z tych środków korzysta młodzież, która niestety nie potrafi wyobrazić sobie konsekwencji z tymi związanych, traktując to, jako zabawę. Alexandra Chauran w swojej pozycji stara się przybliżyć czytelnikowi informacje, na jakiej zasadzie działają te tablice i jak bezpiecznie ich używać.

 

Wgłębiając się w biografię autorki jesteśmy pewni, że powyższa pozycja jest jak najbardziej dogłębnie opracowana, a wiedza z niej płynąca jest poparta faktami. Alexandra Chauran to wróżka i medium z wieloletnim doświadczeniem. Dywinacją zaczęła się zajmować od 1999 roku, do której to zachęciła ją matka. Jest certyfikowaną tarocistką i zawodowym medium.

 

Tablice Ouija może w Polsce nie są tak mocno znane i praktykowane, ale w Stanach wzbudzają wiele kontrowersji, pomimo, że sprzedawane są nie raz na stoiskach z zabawkami dla dzieci w formie tekturowych tablic z plastikowym wskaźnikiem.

 

W swojej niewielkich rozmiarów pozycji, autorka podzieliła się w sposób dość dokładny i precyzyjny informacjami na temat tablic. Na początek przedstawia nam ich historię, później przechodzi do dość dogłębnych informacji, w jaki sposób korzystać z tablic. Nie zabraknie w tej pozycji również opinii innych o tablicach, mrożących krew w żyłach historii związanych z wywoływaniem duchów poprzez ich używanie. Bardzo dużo miejsca poświęca zagadnieniu bezpiecznego obchodzenia się z tablicami. Doświadczeni media potrafią korzystać z każdych tablic, nawet tych wyprodukowanych dla dzieci. Odpowiada na najbardziej nurtujące pytania: czy to duchy przesuwają wskaźnikiem, czy z tablic można korzystać o każdej porze dnia i nocy, kto może z nich korzystać i w jaki bezpieczny sposób należy to robić? I przede wszystkim, w jaki sposób zadawać pytania, aby uzyskać jak najbardziej zbliżoną do prawdy odpowiedź?

 

Przygotuj się zatem na niezwykłą podróż przez świat niezwykłych praktyk, które istniały wcześniej niż tablice Ouija, takich jak channeling, pisanie automatyczne, a także podobne do tablic instrumenty do wróżenia, które znajdowano w wielu kulturach na całym świecie. Zbadamy pochodzenie wczesnych mówiących tablic i tablic spirytystycznych oraz ich zastosowanie przez członków Kościoła spirytystycznego.

 

Tablice spirytystyczne Ouija to pozycja dla osób odpowiedzialnych, gdyż już sam podtytuł o tym wskazuje: Podręcznik bezpiecznego kontaktowania się z duchami. Tylko dla dorosłych! Jeśli macie ochotę zgłębić się w temat tablic to zachęcam serdecznie do lektury, jednak uważajcie, gdy w ręce wpadną Wam same tablice – z duchami nie ma żartów!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial