Okładka wydania

Kazanie Na Górze

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kazanie Na Górze | Autor: Emmet Fox

Wybierz opinię:

Na Widelcu

Dobre podejście to już połowa sukcesu. Właśnie dlatego wszystkie teorie oparte na pozytywnym myśleniu spotykają się z dobrym przyjęciem. Bo skoro wystarczy dobrze ukształtować swoją głowę, żeby uzyskać wszystko czego się pragnie, to czemu nie spróbować? Z kolei dla sceptyków jest to kolejny niegroźny wymysł. Osobiście mam raczej krytyczne podejście do nowinek. Ze zdziwieniem więc odkryłam, że modne ostatnio pozytywne myślenie, wcale nie jest taką nowością. „Kazanie na górze" autorstwa Emmet Fox opisywane jest jako pierwsza publikacja w tym zakresie. Okładka wygląda zachęcająco. Mamy piękny widok na górę oświeconą zachodzącym, tudzież wschodzącym słońcem, i bardzo obiecującą zapowiedź „ponadczasowy podręcznik mocy pozytywnego myślenia". Z koeli z tyłu czytamy o ludziach, który osiągnęli sukces dzięki autorowi oraz zachętę, żeby pójść ich śladami. A więc zaczynamy!

 

Przyzwyczajeni do standardowych książek o afirmacji mogą być nieco zdziwieni. Mimo standardowego opisu pozycja znacznie odbiega od znanych mi poradników. Pierwsze na co zwracam uwagę, to religijność. „Kazanie na górze" to tytuł wybrany nie przypadkiem. Razem z autorem analizujemy więc kolejne nauczania z Pisma Świętego. Nie należy się tym jednak zrażać. Mimo lekko wyczuwalnego patosu, całość czyta się przyjemnie. Autor zwraca uwagę na bardzo ciekawe aspekty, niejednokrotnie poddając dokładnej analizie konkretne słowa. Nie mogę jednak ukrywać, że trzeba lubić tematy religijne. Mimo szerokiego powoływania się na pozytywne myślenie tych kwestii nie ma aż tak dużo, jak można by się spodziewać. Miałam nadzieję dowiedzieć się znacznie więcej. Jeśli jednak autor powołuje już Prawdę (jak określa odpowiednie nastawienie) wtedy robi to w sposób ...uroczy. Nie mamy tutaj wydumanych, czy przesadzonych scen, a zupełnie codzienne wydarzenia. Szczególnie w pamięć zapał mi przykład związany z katarem. Po kichnięciu człowiek całym sobą zaczyna dywagować na przyczynami tego stanu i po odnalezieniu ewentualnej przyczyny odczuwa ulgę i satysfakcję. Następnie wspomina, co mógłby zrobić, żeby się podleczyć, jednak konsternuje wszystko faktem, że przecież już kiedyś metody zawiodły i zapowiada co w najbliższej przyszłości będzie się z nim działo (np. gorączka). A potem to wszystko ma miejsce. Tu akurat muszę się zgodzić. Irracjonalna radość z odnalezienia przyczyny choroby jest większa niż chęć jej zwalczenia. Czemu? Ciężko powiedzieć, jednak zdecydowanie nie prowadzi to do niczego. O tym przekonuje nas autor wielokrotnie. Nakazuje nie poddawać się malkontenctwu, nie popadać w marudzenie i przyjąć problemy jak chleb powszechny. Niejeden raz biadolenie dorabia więcej złego niż faktycznie jest. To faktycznie przemawia za pozytywnym myśleniem. Jestem przekonana, że nawet jeśli nie w metafizycznym sensie, to działanie ma moc kreowania. W przeciwieństwie do marudzenia.

 

„Kazanie na górze" to nie jest książka dla każdego. Ilość religii w jej treści może skutecznie zniechęcić niejednego czytelnika. Mimo to uważam, że warto po nią sięgnąć, bo w bezpośredni sposób zwraca naszą uwagę na bardzo ważne sprawy, a poruszane tematy są tak codzienne, że łatwo się z nimi utożsamić. Z koeli wielbiciele pozytywnego myślenia znajdą w tej pozycji wiele ciekawych wskazówek. Myślę, że pozycji będącej inspiracją dla całego nurtu, uda im się odnaleźć motywację również dla siebie. Bo przecież pozytywne myślenie nie może być złe. Nie zaszkodzi więc spróbować osiągnąć wszystkiego, czego się pragnie właśnie tą drogą.

 

Dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii za przekazanie egzemplarza do recenzji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial