Okładka wydania

Dlatego Mnie Kochasz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dlatego Mnie Kochasz | Autor: Magdalena Kołosowska

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.
Magdalena Samozwaniec

 

Powyższy cytat według mnie najtrafniej charakteryzuje jednostkę zwaną małżeństwem. Związek dwóch osób zatwierdzony prawnie i społecznie, regulowany poprzez zasady, obyczaje czy przekonania. Niestety nie zawsze małżeństwa są szczęśliwe i długie. Często kończą się dość szybko i drastycznie. Aby ta jednostka przetrwała potrzebna jest miłość, zaufanie, uczciwość, a przede wszystkim obopólny szacunek.

 

Agata i Marcin poznali się jeszcze w liceum, tak naprawdę poprzez brata Agaty, który poszukiwał perkusisty do swego zespołu. Od momentu, gdy zaczęli się spotykać byli nierozłączni. I każdy, kto ich znał wiedział, że ten związek musi skończyć się przed ołtarzem. Agata miała bardzo duże plany, co do swojego rozwoju osobistego, niestety trochę skomplikowały je narodziny ich córeczki. Oddała się całkowicie roli żony i matki, z doskoku wykańczając ich nowy dom. Jej marzenia odeszły na bardzo daleki plan. Marcin stał się na tyle apodyktyczny, że nie po jego myśli był powrót żony na studia. Całkowicie uzależnił ją od siebie, na każdym kroku pokazując, kto tu rządzi. Wystarczyła iskra, by pierwszy raz podnieść rękę na Agatę. Tak szybko jak pobił tak szybko zaczynał ją przepraszać. Jednak to dopiero początek tragedii. Czy Agacie uda się wyzwolić z tego toksycznego związku, czy dla dobra dzieci pozostanie z mężem tyranem?

 

Magdalena Kołosowska, zodiakalny Wodnik, z wykształcenia ekonomistka, ani jednego dnia nie przepracowała w wyuczonym zawodzie. Jadła chleb z niejednego pieca, była sprzedawcą, handlowcem, prowadziła własną działalność gospodarczą. Na co dzień uwielbia gotować, nałogowo czyta książki, słucha Hansa Zimmera i metalu. Prywatnie żona jednego męża i matka dwóch córek.

 

Dlatego mnie kochasz, to bardzo wiarygodna i realistyczna historia małżeństwa. Małżeństwa, które nie przetrwało próby czasu. Małżeństwa gdzie to jedno z małżonków chciało być tym rządzącym, trzymającym całą rodzinę w garści. Małżeństwa, gdzie tak naprawdę nie wiadomo czy gest czy słowo, powodowały, że ten silniejszy pokazywał, na co go stać.

 

Dlatego mnie kochasz to historia kobiety, która poszukuje ciepła, zrozumienia, która tylko ze względu na dzieci pozostaje w domu, w którym przemoc jest chlebem powszednim. To historia kobiety, która dzięki doświadczeniom, jakie ją spotykają staje się silniejsza, zaczyna walczyć o siebie, o dobro dzieci. Kobiety, która pomimo, że doznała w życiu wielu upokorzeń ze strony męża, to jednak potrafi się z nim dogadać.
To tak naprawdę również z drugiej strony historia mężczyzny, który nie zaznał miłości od swego ojca. I który po latach jego właśnie zachowanie przenosi do swego domu. Wie, że robi źle, ale nie potrafi nad tym zapanować. Dopiero po czasie zauważa jak wiele stracił.
Agata tak naprawdę sama sobie jest winna

 

Każesz mi się kochać, będę cię kochać, każesz mi służyć, będę ci służyć... Chcę być twoją niewolnicą, twoim podnóżkiem, oparciem... twoją rozkoszą, przyjemnością... (...) To wtedy stałam się tym, kim chciałam być. Jego niewolnicą.

 

Oddając całkowicie siebie, nie wyznaczając pewnych granic, nie określając się w tym, co się podoba lub nie spowodowała nieme przyzwolenie na zachowanie ze strony Marcina.

 

Moje małżeństwo było niczym obrazek ułożony z puzzli, niby cały, niby piękny, ale widać rysy.

 

Na swojej drodze bohaterka spotyka również przyjaciół, którzy starają się jej pomóc, uwolnić. Jednak to ona sama będzie musiała przebyć dość trudną drogę, aby zrozumieć, że to ona jest najważniejsza, córki, które nie mogą patrzeć na to jak ojciec traktuje ich matkę, gdyż później same znajdą takich mężczyzn, myśląc, że tak musi po prostu być.

 

Dlatego mnie kochasz to książka, którą czyta się bardzo szybko. Dość wartka akcja, świetnie nakreślona fabuła oraz niesamowicie przedstawieni bohaterzy. Ich profile psychologiczne są dopracowane do perfekcji, i pomimo, że czasami ich niektóre zachowanie może irytować, to z czasem stwierdzamy, że tak po prostu pewnie sami byśmy postąpili.

 

Magdalena Kołosowska poprzez świetny zmysł obserwacji, nakreśliła świetną historię, która może się tak naprawdę dziać u nas za ścianą. Tak wydawałoby się proste i błahe tematy, których odzwierciedlenie odnajdujemy w rzeczywistości, pokazują problem, ale również nakreślają pewne wyjścia z tych trudnych sytuacji.
Jeśli nie mieliście okazji jeszcze sięgnąć po ten tytuł to polecam serdecznie – lektura na popołudnie gwarantowana.

 

Małżeństwo doprowadza do tego, że ludzie zaczynają traktować siebie nawzajem jak przedmioty, będące ich własnością, a nie jak wolne osoby.
Albert Einstein

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial