Okładka wydania

Felix, Net I Nika Oraz Klątwa Domu McKillianów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rafał Kosik
 • Tytuł Oryginału: Felix, Net I Nika Oraz Klątwa Domu McKillianów
 • Seria: Felix, Net I Nika
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 210 mm
 • ISBN: 9788364384301
 • Wydawca: Powergraph
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Felix, Net I Nika Oraz Klątwa Domu McKillianów | Autor: Rafał Kosik

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Nie wiedziałam, czego spodziewać się po książce, tym bardziej, że to trzynasta część cyklu, a dla mnie pierwsze spotkanie z bohaterami. Znana jestem z tego, że sięgam po kolejne tytuły serii, nie znając ich początku. Wiele razy żałowałam swoich decyzji, jednak w tym przypadku jestem mile zaskoczona, gdyż i książka mnie zainteresowała i ja chętnie rozejrzę się za wcześniejszymi częściami.

 

Kończy się rok szkolny i rozpoczynają upragnione przez wszystkich wakacje. Felix, Net i Nika wybierają się tym razem do Szkocji oraz Anglii, to swoich przyjaciół z wymiany. Razem z nimi ma jechać Laura, dziewczyna Felixa. Niestety różne przeciwności losu sprawiają, że dziewczyna jednak nie wyjeżdża, na czym cierpi bardzo Felix. Do tego humory psuje im lądowanie na lotnisku, gdzie okazuje się, że nikt na nich nie czeka. Przyjaciele postanawiają, że sami udadzą się do domu Angusa. Co ich tam czeka? Dlaczego nikt po nich nie przyjechał, i przede wszystkim, jakie tajemnice skrywa zamek? Czy to będą pełne lenistwa wakacje?

 

Rafał Kosik - polski pisarz science fiction. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, by założyć agencję reklamową Powergraph (później przekształconą w wydawnictwo), w której jest dyrektorem kreatywnym i grafikiem. Rysuje również rysunki satyryczne.Pisze głównie fantastykę naukową, często zbacza też w stronę horroru. Jego debiutem literackim było opowiadanie Pokoje przechodnie opublikowane w "Nowej Fantastyce" we wrześniu 2001. Publikował opowiadania w "Nowej Fantastyce", "Science Fiction" oraz w internetowych czasopismach "Fahrenheit" i "Esensja". Jego pierwszą powieścią był Mars, opublikowany w 2003 roku przez wydawnictwo Ares. Za następną powieść Vertical (2006) otrzymał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Powieść ta zwyciężyła także w plebiscycie Nautilus 2006 (wraz z Czarnym pergaminem Rafała Dębskiego).W 2008 roku ukazała się jego kolejna powieść Kameleon, która w roku 2009 otrzymała nagrodę główną Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. W latach 2004-2009 wydanych zostało 7 jego książek science fiction dla młodzieży z serii Felix, Net i Nika. Na podstawie książki Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa zostanie nakręcony film, a jego scenariusz nagrodzono w Polsko-Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza.

 

Nie znając wcześniejszych losów bohaterów nie miałam tak naprawdę problemu z ich poznawaniem. Autor bardzo sprytnie wplata w historię potrzebne w danej chwili informacje. Sami bohaterzy to świetnie nakreślone postacie, które wykazują się specyficznymi umiejętnościami dla siebie. Poznawanie każdego z nich z osobna, to świetna przygoda dla czytelnika. Nawet osoby, które pojawiają się tylko na chwilę w historii poprzez swoje barwne usposobienie pozostają na długo w pamięci. Nie brakuje w książce mnóstwa komicznych sytuacji, które jeszcze bardziej ubarwiają historię.

 

Autor wie jak zainteresować młodego czytelnika – gdyż do takiego ta seria jest m.in. skierowana – nowymi technologiami, przedmiotami ścisłymi. Historia opowiedziana jest bardzo barwnie, a przede wszystkim interesująco. Tak naprawdę w pewnym momencie zapomniałam o tym, że bohaterów dopiero poznaję, że to moje pierwsze z nimi spotkanie, takie trochę po omacku. Jednak bez obaw, książka pochłonęła mnie całkowicie na tyle, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia, gdyż naprawdę ciężko się od niej oderwać.

 

Jeśli nie znacie wcześniejszych części cyklu podobnie jak ja, to bez obaw możecie sięgnąć po ten tytuł. Chociaż ja również wychodzę z założenia, że skoro seria, to najlepiej poznawać ją od początku. Jednak tu moje obawy odeszły gdzieś już w okolicach trzeciego rozdziału i lekturze oddałam się całkowicie. Tak jak wspomniałam wcześniej to lektura młodzieżowa, o trójce gimnazjalistów, jednak starszy czytelnik również się w niej odnajdzie. I tu wydaje mi się, że najlepszą zachętą jest to, że autor wie, o czym pisze i jak zainteresować każdego.
Obsesja Kasiulka

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial