Okładka wydania

Kusiciel

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: A.J. Gabryel
 • Tytuł Oryginału: Kusiciel
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 286
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788379883318
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 7 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 7 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 8 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Kusiciel | Autor: A.J. Gabryel

Wybierz opinię:

PaniKa

„Kusiciel" to najnowsza powieść polskiego autora ukrywającego się pod pseudonimem A.J. Gabryel. Można go również znaleźć na blogu grzesznikadam.blog.onet.pl.Poza „Kusicielem" autor napisał jeszcze dwie książki: „Facet na telefon" i „Facet na telefon 2-Grzesznik". Każda z nich to autobiograficzna powieść, mówiąca przede wszystkim o seksie. Czy jego najnowsza książka to również autobiografia? Tego nie wiemy, gdyż autor nie odpowiada na to pytanie. Niestety nie miałam przyjemności czytać jego poprzednich książek, dlatego gdy natrafiła się okazja by przeczytać „Kusiciela", bez zastanowienia sięgnęłam po tę książkę. I co mogę rzec na początek? Tylko tyle: czuję się pozytywnie zaskoczona, a lektura okazała się dla mnie niesamowitym doświadczeniem.

 

Pewnego wieczoru, w klubie, mężczyzna zwany Kusicielem poznaje piękną i tajemniczą kobietę, dla której całkowicie traci głowę. Właściwie można to nazwać obsesją, gdyż mężczyzna od tego momentu nie przestaje o niej myśleć i robi wszystko by doprowadzić do kolejnego spotkania. Między nimi wybucha namiętność, tak silna, że wręcz destrukcyjna dla nich obojga. I on i ona będą musieli ponieść skutki swoich decyzji. Jak zatem potoczą się ich dalsze losy? Czy pisane jest im być razem?

 

„Nie rozumiem siebie, nie rozumiem odruchów, jakie ona we mnie wywołuje, ale wiem że są ważne, bo jeszcze nigdy ich nie czułem – ona dotyka mnie w miejscach wcześniej niedotkniętych." *str. 109

 

Zwykle nie sięgam po erotyki, bo często po przeczytaniu książki czuję się rozczarowana. Bo co można napisać nowego o seksie? Bałam się że i ta książka będzie taka sama, nudna i przewidywalna. Jednak zapewniam was, że tak nie jest. „Kusiciel" jest inny. Oczywiście seks gra tutaj pierwsze skrzypce, ale poza tym możemy również zagłębić się w umysł głównego bohatera, jak i jego partnerki. Książka napisana jest w punktu widzenia mężczyzny prowadzącego monolog. Dzięki temu mamy okazję poznać bliżej samego bohatera, jak również jego myśli i fantazje. Dodatkowym urozmaiceniem treści są fragmenty z pamiętnika bezimiennej kobiety, która również przybliża nam siebie i swoje pragnienia. Czy ich związek można nazwać miłością? Właściwie ciężko to określić. To co dzieje się między nimi to istna namiętność i obsesja, każde z nich daje się porwać szaleństwu i całkowicie zatraca w swoich żądzach. Wiedzą że nie potrafią bez siebie żyć, a jednak mają świadomość że nigdy nie będzie dane im być razem.

 

Autor w niesamowity sposób nakreślił swoje postacie. Z niezwykłą precyzją ukazuje nam co dzieje się w ich umysłach i sercach, jak trudne okazują się dla nich sytuacje które tak naprawdę sami sobie tworzą. Muszą podejmować decyzje, które całkowicie zmieniają ich życie i codzienność. Niektóre wybory okazują się jednak zbyt trudne by je udźwignąć.

 

„Gdy nastał początek mojego końca, gdy wszystko szlag trafił, jedyne, czego chciałem, to udać, że nigdy jej nie było."*str. 12

 

To książka która wciąga od pierwszych stron i która wręcz zmusza by czytać ją dalej, czytać aż do końca. Tak było i ze mną. Przeczytałam ją w tempie ekspresowym, a właściwie to nie przeczytałam, wręcz pochłonęłam. Czytałam dopóki moje oczy nie odmówiły posłuszeństwa, a gdy obudziłam się rano, pierwsze co zrobiłam to sięgnęłam po książkę by dokończyć czytanie. I była to dla mnie nieprawdę niewiarygodna przyjemność.

 

„Kusiciel" uzależnia, nęci i kusi. To książka trudna, odważna i bezpośrednia. To historia w której można się całkowicie zatracić, która pomimo dużej ilości scen erotycznych, ma w sobie coś co zmusza do refleksji. To opowieść o miłości, pożądaniu, jak również o stracie i bólu. Dajcie się uwieść Kusicielowi i sami przekonajcie się czy warto.

 

„Nie kocham go, nie lubię, nawet nie pamiętam jego imienia.
Myślę o nim Kusiciel."*str. 49

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial