Okładka wydania

Ogród Dla Początkujących

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Wiktor Czuksanow
 • Tytuł Oryginału: Ogród Dla Początkujących
 • Gatunek: PoradnikiOgrodnictwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 190 x 250 mm
 • ISBN: 9788375069747
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ogród Dla Początkujących | Autor: Wiktor Czuksanow

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Jeszcze kilka lat temu nawet bym nie spojrzała na książkę o tematyce ogrodniczej. Jestem typem osoby, która potrafi utopić kaktusa, albo go zasuszyć, więc już nawet nie wspominam o tym, co mogłoby się stać z ogrodem. Może jest to spowodowane tym, że prawie od urodzenia mieszkam w bloku i nigdy nie ciągnęło mnie do ogrodnictwa. Jednak człowiek dorasta i mądrzeje. Od jakiegoś czasu coraz bardziej zaglądam innym do ogródka, szczególnie jak widzę piękne kwiaty i estetycznie zaaranżowane nawet niewielkie fragmenty ziemi. Marze o małym domku otoczonym kwiatami i to marzenie rozpoczęłam spełniać od najmniejszych kroków. Dlatego też w mojej domowej biblioteczce pojawiła się pozycja jak najbardziej adekwatna w tym zagadnieniu Ogród dla początkujących pióra Witolda Czuksanow.

 

Witold Czuksanow, dziennikarz i autor książek o tematyce ogrodniczej, współprowadzący cotygodniowy program „Rok w ogrodzie", emitowany w TVP1 w każdy sobotni poranek.

 

Bardzo lubię program, który współprowadzi w sobotnie poranki autor tej książki, to najlepszy pobudzacz przy porannej kawie. Wydaje mi się, że te słowa autora powinny bez zbędnego gadania zachęcić Was do tej lektury.

 

W żadnym wypadku nikogo nie chcę zanudzić opisywaniem najlepszych sposobów trzymania szpadla podczas przekopywania ogródka. Zależy mi przede wszystkim na tym, by zachęcić do zabawy we własny ogród, opowiedzieć o pięknych i najmniej wymagających roślinach oraz o tym, jak skutecznie zapobiegać różnym przeciwnościom, z którymi każdy z Was będzie musiał się zmierzyć.

 

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, a wśród nich wyodrębniamy podrozdziały. Dowiemy się o glebie i jej właściwościach, nawozach, porach roku w ogrodzie i co w danej porze możemy robić, poznamy wiele ciekawych roślin. Autor dzieli się również z nami warunkami upraw, wiedzą o szkodnikach i chorobach roślin, a przede wszystkim metodach w ich zwalczaniu. Sugeruje również, jakie rośliny powinniśmy na początku zasadzić w swoim ogrodzie, rośliny niewymagające tak naprawdę za wiele naszej uwagi.

 

Książka jest bogata w mnóstwo ilustracji oraz zdjęć ogrodu autora. Wystarczy chcieć i mieć minimalną wizję swojego małego miejsca, a wszystko się uda i latem nasz ogród podziękuje nam za opiekę pięknymi kolorowymi kwiatami.

 

Ogród dla początkujących to świetna pozycja tak naprawdę dla każdego. I dla tych już obeznanych w temacie – zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego, poznać nowe, ciekawe gatunki roślin - , jak również dla tych „zielonych" jak ja. Po książkę zachęcam sięgnąć szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wtedy, gdy w ogrodzie nie ma już tak naprawdę, co robić, a książka pomoże zaplanować nam kolejny rok. Przy okazji rozświetli nam ponure dni pięknymi ilustracjami. Pomimo tego, że przejrzałam ją już jakiś czas temu – zajrzałam w najbardziej interesujące mnie rozdziały – to do tej książki przez cały czas coś mnie przyciąga, i za każdym razem, gdy ją otwieram poznaję kolejne tajemnice ogrodnictwa.

 

Ogród dla początkujących to dość spore kompendium wiedzy zawarte w pięknej, twardej oprawie, a wewnątrz na kredowym śliskim papierze, dzięki czemu możemy ją bez końca wertować w poszukiwaniu niezbędnych dla nas informacji. Witold Czuksanow pisze prostym i przystępnym językiem, beż żadnych zbędnych ubarwień, dzięki czemu nie dość, że szybko przyswajamy wiedzę, to jeszcze robimy to tak naprawdę trochę nieświadomie. Bo jakiż poradnik tak przyjemnie się czyta?

 

Cieszę się, że mam tę pozycję w swojej biblioteczce. Was również zachęcam do zaopatrzenia się w nią, jeśli pragniecie poeksperymentować we własnych ogrodach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial