Kwantowy Umysł

Autor: Amit Goswami

Okładka wydania

Kwantowy Umysł


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Jak to jest, że jedni rodzą się utalentowani, a inni muszą ciężko pracować by osiągnąć jakikolwiek sukces? Mówi się, że życie jest niesprawiedliwe, lecz naprawdę trudno mieć cierpliwość, kiedy cały czas musimy walczyć o coś, co innym przychodzi z łatwością... Droga do samorozwoju często wydaje się być nie do przebycia, zwłaszcza, gdy widzimy, że nasze starania nie przynoszą żadnych skutków. Mówi się jednak, że wystarczy chcieć, by coś osiągnąć. Każdy krok w naszym życiu prowadzi do pewnych radości lub smutków, nad którymi możemy zapanować – jeśli tylko nauczymy się tego robić. „Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli" to książka, która dla niejednego otworzy drzwi do sukcesu!

 

Amit Goswami to emerytowany profesor, wykładowca fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Oregonie w Eugene. Należy do pionierów nowego paradygmatu, szerzej znanego jako „nauka wewnątrz świadomości". Przyznam szczerze, że dotychczas wyżej wskazany naukowiec, jak i sam temat fizyki kwantowej, był mi zupełnie nieznany, dlatego też z czystym zainteresowaniem postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę w tymże zakresie. W „Kwantowy umysł" autor skupia swoją uwagę na ludzkie odruchy poprzez pryzmat badań nad kwantowością, rozdzielając rzeczywistość na poziom możliwości i teraźniejszości. Każdy człowiek niejednokrotnie w swoim życiu wypowiedział słowa: „mogłem zrobić tak, jak myślałem". Dlatego też profesor Goswami pokazuje, że kwantowe myślenia opiera się na świadomym myśleniu o obecnej rzeczywistości oraz na podświadomej płaszczyźnie, pełnej nieskończonej liczbie możliwości.

 

„Kwantowy umysł" to lektura, którą trudno nazwać do łatwych i przyjemnych. Niewątpliwie jednak pozostaje ona bogata w niezwykle ciekawą, jak i też oryginalną treść, powodującą, że czytelnik zaczyna dostrzegać drugie dno chociażby swoich emocji. Niejednokrotnie miałam problemy ze zrozumieniem tomu myślenia i odkryć autora, odnosząc wrażenie, że zwraca się do mnie w zupełnie nieznanym mi języku... ;) Na szczęście liczne przykłady potwierdzające jego teorie oraz rysunki pomocnicze powodują, że czytelnik z czasem coraz lepiej rozumie przekaz profesora fizyki teoretycznej, który pokazuje, że tak naprawdę nasz samorozwój zależy tylko od nas. Dodatkowo w często pojawiają się cytaty autorstwa wybitnych umysłów i historie dotyczące ich życia, które pokazują, że wystarczy otworzyć umysł, by znaleźć się w tym miejscu, które w danej chwili nam odpowiada. Amit Goswami pokazuje, że każdy człowiek jest panem swojego losu, a umiejętność panowania nad własnymi emocjami i otworzenie się na sukces pozwala nam zdobyć każdą, najwyższą górę.

 

Autor „Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli" pokazuje, że wszystko można uzasadnić. Nie ma rzeczy, która dzieje się bez powodu. Czasami wydaje nam się, że dochodzi do pewnych zdarzeń z zupełnego przypadku, a my jak zawsze jesteśmy czarną owcą tego świata. Fizyka kwantowa oraz liczne przemyślenia i badania Amita Goswami przedstawiają, że wszystko zależy od naszej wiary we własne możliwości i wgłębiania się w naszą osobowość. Czasami trudno zrozumiec tok myślenia autora, lecz jestem pewna, że uważny odbiorca z każdą kolejną stroną lepiej odnajdzie się w przedstawionej przez profesora rzeczywistości. Uważam „Kwantowy umysł" za niezwykle ciekawą i ważną z punktu widzenia nauki i psychologii pozycję, którą warto poznać bliżej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!