Okładka wydania

Jak Zostać Kobietą Sukcesu?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ewa Anna Swat
 • Tytuł Oryginału: Jak Zostać Kobietą Sukcesu?
 • Gatunek: PoradnikiPsychologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wydawca: Marina
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Wrocław
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Zostać Kobietą Sukcesu? | Autor: Ewa Anna Swat

Wybierz opinię:

Thalita

Kolejna książeczka o cudownych właściwościach pozytywnego myślenia i wizualizacji celów. Na swoje szczęście pięknie wydana.

 

Ponoć poradniki mówiące o tym jak dalej żyć należą obecnie do najchętniej kupowanych książek. Nic dziwnego, każdy chciałby szybko i bezboleśnie zostać np. człowiekiem sukcesu, czy też kobietą sukcesu, bo krąg odbiorców poradnika Ewy Anny Swat został zawężony do tej jednej płci. Ja też mam takie aspiracje, dlatego z ciekawością sięgnęłam po te pozycję. Niestety, mocno mnie ona rozczarowała.

 

Książka jest pięknie wydana. Kredowy papier, kolorowe strony i tytuły podrozdziałów, artystyczne fotografie autorstwa Romana Kotapskiego i Jacka Myszkowskiego zdobiące prawie każdą stronę. Poza tym bogata jest w cytaty ludzi sukcesu z rozmaitych branży, które ilustrują tezy autorki. Ewa Anna Swat, będąca trenerką biznesu, kompetencji miękkich i kreowania wizerunku, przygotowała także dla swych czytelniczek zestaw kilkunastu interesujących ćwiczeń, pomagających im wejrzeć w głąb siebie, określić swe mocne i słabe strony, cele na bliższą i dalszą przyszłość, czy też wytrenować zachowania, które pomogą nam ustrzec się przed porażkami i odnieść sukces. To tyle plusów.

 

Minus zaś jest jeden, ale istotny. Treść książki, na którą składa się wałkowanych przez 143 strony mantr na temat pozytywnego myślenia, wiary we własne siły i wizualizacji celów. Owszem, to pomaga, ale czy wystarczy do odniesienia sukcesu? Biorąc do ręki książkę o takim tytule spodziewałam się konkretów - wskazówek, jak zaplanować dalszą ścieżkę kariery, jakie warto podjąć decyzje dotyczące edukacji, jak rozplanować swoją drogę do awansu itp. Do tego autorka zbyt ogólnikowo podchodzi do pojęcia sukcesu. Według niej wyrazem tym można określić zarówno zdobycie wysokiego stanowiska w pracy, jak i utratę zbędnych kilogramów, Prawdą jest, że dla każdego słowo "sukces" oznaczać może coś innego, jednakże w tej książce brakuje konkretnej grupy adresatek, takich jak np. kobiety skupiające się na karierze, takie dla których najważniejsze jest życie rodzinne, czy też te, które pragną lepiej wyglądać. Z tego powodu książka pełna jest ogólników, które - choć dedykowane wszystkim - praktycznie nie przydadzą się nikomu. Niemniej autorka wielokrotnie jako synonimu sformułowania "kobieta sukcesu" używa słowa "bizneswoman", zatem adresuje swą publikację do pań skoncentrowanych na życiu zawodowym. Niestety, poza tym wyrazem nic więcej w tekście na to nie wskazuje. Jedyne konkretne porady dotyczyły stroju, fryzury i makijażu przyszłej kobiety sukcesu i zajmowały raptem jedną stronę. Nie różniły się przy tym niczym od informacji na ten temat dostępnych za darmo w internecie lub za kilka złotych w każdym kolorowym piśmie.

 

Jestem sceptycznie nastawiona do wędrującej no nas z Zachodu mody na pseudopsychologiczne poradniki, według których należy jedynie myśleć pozytywnie, a sukces sam przyjdzie. Zwalniają one ludzi z obowiązku podejmowania jakiejkolwiek aktywności, która przynieść może wymierne efekty (np. studia podyplomowe czy kurs języka obcego) i realnie wpłynąć na poprawę naszej sytuacji zawodowej, a zachęcają po prostu do lenistwa. Bo półgodzinne leżenie i "wizualizowanie celów" nie jest dla mnie niczym innym niż lenistwem, pod naukową nazwą usprawiedliwiającym stratę czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na nabywanie lub doskonalenie rzeczywiście przydatnych umiejętności. Mimo to tego rodzaju książki sprzedają się nad wyraz dobrze (wszak jak żadne inne poradniki łechcą czytelniczą dumę przekonując każdego, że już samo ich zakupienie nieodwołalnie skazało go na sukces), łatwo je napisać (wystarczy zgrabnie parafrazować w kółko 3-4 tezy przewodnie) i biznes się kręci.

 

Trudno mi powiedzieć komu i czy w ogóle poleciłabym tę książkę. Może warto do niej zajrzeć ze względu na ćwiczenia, dzięki którym możemy się sporo o sobie dowiedzieć. Jednak konkretnych porad dotyczących budowania swojej ścieżki sukcesu szukałabym w bardziej profesjonalnych publikacjach.

 

***
Dziękuję Wydawnictwu Marina za udostępnienie egzemplarza recenzeckiego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial