Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tajemnice Dynamicznej Komunikacji

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ken Davis
 • Tytuł Oryginału: Secrets Of Dynamic Communications
 • Gatunek: PoradnikiPsychologiaZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 168 x 235 mm
 • ISBN: 9788363566265
 • Wydawca: Słowa I Myśli
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  -


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnice Dynamicznej Komunikacji | Autor: Ken Davis

Wybierz opinię:

Wasia

Z racji swojej pracy często mam przyjemność uczestniczyć w konferencjach, wykładach prowadzonych przez różne osoby. Nie brakuje mi także okazji do wygłaszania własnych przemówień i tu zaczyna się problem. O ile dość łatwo udaje się ocenić obcą prezentację tak z przygotowaniem własnej jest gorzej. Wiemy co chcemy osiągnąć, ale w jaki sposób zaplanować swoją pracę, aby osiągnąć zamierzony cel. Jak go sformułować , jak rozpisać, z czego zrezygnować, czego użyć, aby ubarwić naszą prezentację. Do niedawna powyższe pytania siedziały w mojej głowie. Tak owszem do niedawna., bowiem cała sytuacja uległa zmianie, gdy w moje ręce wpadła książka Kena Devisa: "Tajemnice Dynamicznej komunikacji". Autor bestsellerów, cieszący się dużą popularnością mówca uczy umiejętności wypowiadania się kadry kierowniczej, nauczycieli, pracowników państwowych . Jego 160 stronicowa pozycja stała się dla mnie biblią efektywnej komunikacji. Zachęcam do sięgania po nią wszystkim tym, którzy obawiają się publicznych przemówień, a niestety z racji wykonywanej pracy są na nie skazani. Dziś już wiem, że często podchodzimy do publicznych przemówień od niewłaściwej strony. Nie chcę zdradzać opisanych krok po kroku elementów dobrej pracy, nie chcę pozbawić tej przyjemności czytelnika, ale potwierdzam, że jeśli tylko je zastosujemy zyskujemy pewność siebie, unikamy zbędnego strachu i lęku przed wystąpieniem, a odbiorca podąża wraz z nami do celu w miłej, przyjaznej atmosferze, pozbawionej wydętych, nadmiernie obładowanych przemówień.

 

Zastosowana metoda nazywa się SCORRE, a terminy wchodzące w zakres owego słowa to: temat (Subject), myśl przewodnia (Central Theme), cel (Objective), racjonalne podstawy (Rationale),środki (Resources), ocena(Evoluation). co kryje się pod owymi terminami każda zainteresowana osoba odnajdzie w omawianej pozycji. Podsumowując dotychczasowe rozważania na temat książki : dzięki uważnej analizie czytelnik nauczy się tworzyć wartościowe, merytoryczne przemówienia, znacznie skróci czas przygotowań, zdobędzie zainteresowanie i utrzyma uwagę odbiorcy, nada siłę swojej wypowiedzi.

 

Szata graficzna książki jest bardzo skromna, miękka okładka nadaje jej jeszcze większej skromności, ale zapewniam, że całe sedno ukryte jest na poszczególnych stronicach omawianej książki. To na nich kryje się całe bogactwo. Wartość książki oceniam bardzo wysoko. Możemy nazwać ją mianem podręcznika do właściwej komunikacji. Każdy dyrektor, prelegent, ksiądz ... powinien ją mieć na swojej półce obowiązkowych lektur.

 

Cała pozycja składa się z trzech zasadniczych części. Pierwsza mówi o przygotowaniu. Wyjaśnia dlaczego tak ważna jest koncentracja. Omawia problem właściwie dobranego tematu i myśli przewodniej. Pokazuje, jak trafić w dziesiątkę z celem. Wyjaśnia proces tworzenia solidnych, racjonalnych podstaw i środków i to co także istotne wzbogacania wypowiedzi przykładami i upiększeniami.

 

Druga część wprowadza czytelnika w świat wystąpień. Podpowiada jak wziąć pod uwagę słuchacza, jak go porwać ze sobą, zachęcić do refleksji, robienia notatek i co dość ważne - aktywnego uczestnictwa. Omawia jak modulować głosem, bawić się mimiką twarzy i gestami, aby uwiarygodnić nasze przesłanie. Autor przedstawia kilka zasad, dzięki którym unikniemy przeszkód stojących na drodze skutecznej komunikacji: właściwy ubiór, odpowiedni kontakt wzrokowy.

 

Na dalszych stronicach porusza problem dotyczący właściwego oświetlenia, jak i nagłośnienia jako kolejnych czynników odpowiadających za jakość przemówień.

 

Trzecia cześć poświęcona jest zagadnieniu gospodarowania czasem i wykorzystania humoru na potrzeby komunikacji.
Książka Kena Devisa daje możliwość rozwijania umiejętności mówcy z "najlepszymi na świecie" a to co najważniejsze z osobami, które miały takie same problemy na starcie jak czytelnik owej pozycji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial