Okładka wydania

Afera Podsłuchowa. Taśmy „Wprost”

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Afera Podsłuchowa. Taśmy „Wprost” | Autor: Sylwester LatkowskiMichał Majewski

Wybierz opinię:

Wasia

Na sam deser w tegoroczne święta Bożego Narodzenia postanowiłam zostawić sobie książkę Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego pt. „Afera podsłuchowa. Taśmy Wprost".

 

Sylwester Latkowski jest reżyserem, scenarzystą, dziennikarzem, producentem filmów i wydawnictw fonograficznych. Znamy go przede wszystkim jako redaktora naczelnego tygodnika „Wprost". Stanowisko to piastuje od 2013 r. Współautor książki- Michał Majewski to przede wszystkim dziennikarz, który zdobył wszystkie najważniejsze nagrody dla dziennikarzy w tym kraju. Mogłoby się wydawać- dwójka nieustraszonych, którzy wyszli przed szereg.

 

W swojej książce przedstawiają kulisy afery podsłuchowej. Tygodnik „Wprost" opublikował taśmy polityków, biznesmenów, itd. Które bardzo skompromitowały ówczesne władze. Po ich publikacji atmosfera polityczna w Polsce nabrała rumieńcy - jedni chcieli dymisji rządu, a drudzy się zastanawiali jak to jest możliwe, że najbardziej znaczące osoby w państwie zostały podsłuchane. Czy polecą głowy, a jak tak to które – tematyka afery podsłuchowej nie schodziła z żółtego paska i z pierwszych stron gazet.

 

W swojej recenzji chciałabym uniknąć ocen i własnych wywodów na temat tej afery. Jest to bardzo trudne, ale moim zadaniem jest poddanie ocenie walorów książki, a nie poglądów, czy zachowań.

 

Jest mi niezmiernie trudno ocenić takich dziennikarzy jak Sylwester Latkowski i Michał Majewski. Jest to książka bardzo dobra. Ma przyjemne krótkie rozdziały, akcja bardzo szybko się dzieje. Czytelnik może mieć wrażenie, jakby uczestniczył w opisywanych zdarzeniach. Barwne dialogi, zerowa szata graficzna. Jednym słowem- książka oddaje swój cel, który został podany na tylnej okładce książki- „ Książka pokazuje prawdę, która nie jest łatwa i przyjemna. Tym bardziej nie można jej lekceważyć i zapomnieć". W książce autorzy umieścili swoje odpowiedzi na pytania: Kto obawiał się nagrań? Dlaczego inne redakcje nie podjęły tematu? Jak próbowano zamieść aferę „pod dywan"? Jak przebiegał zamach na wolność prasy? Jak doszło do kompromitacji służb specjalnych w historii wolnej Polski? Czy rzeczywiście państwo polskie istnieje, tylko teoretycznie a praktycznie nie istnieje? Są to pytania, na które udzielili odpowiedzi autorzy książek. Jednakże wielu z nas, którzy stali z boku tej polityczno-dziennikarskiej afery pewne niektórych tych pytań w ogóle by sobie nie postawiło albo udzieliłoby innej odpowiedzi na te pytania. Myślę, że ciekawym doświadczeniem byłoby, gdyby pokazała się kontr książka od sfery rządzącej, gdyż wersję jednej strony dzięki tej książce poznajemy.
To nie jest książka dla wszystkich, którzy poszukują jakiejś książki na zimowe wieczory. Trzeba chociażby trochę interesować się polityką, by chociażby mieć orientację w fabule książki. Jednakże jeżeli chociaż coś się wie, to lektura książki powinna sprawić czystą przyjemność. Chociaż myślę, że każdy z nas wolały o takiej aferze w wolnej Polsce nie usłyszeć.

 

Co do okładki to zostało na niej zamieszczone zdjęcie, które chyba większość Polaków zna- wydzieranie laptopa. Sprawia to, że szukając odpowiedniej książki dla siebie na pólkach sklepowych – ta od razu rzuca się w oczy. Książka nie ma żadnych więcej obrazków, zdjęć. Nie ma się co dziwić – jej autorem są dziennikarze, znakomi dziennikarze, którzy malują świat swoimi słowami.

 

Podsumowując, książka Latkowskiego i Majewskiego jest tak samo odważna jak jej autorzy. Prezentuje ona kulisy afery podsłuchowej oraz kulisy pracy dziennikarzy. Książka została wydana przed wydawnictwo ZYSK i S-KA WYDAWNICTWO.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto