8 Prostych Kroków Do Szczęścia Według Buddy

Autor: Bhante Gunaratana

Okładka wydania

8 Prostych Kroków Do Szczęścia Według Buddy


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Wasia

Ciągle poszukujemy szczęścia, zastanawiamy się nad przyczyną naszego niezadowolenia, smutku. Na pozór mamy wszystko: piękny samochód, dom, dzieci, męża, ale nasza serce mówi coś innego. Nie potrafimy osiągnąć prawdziwego szczęścia. Czym ono tak naprawdę jest? Jak go szukać, a co najważniejsze dostrzec w swoim sercu? Drogi czytelniku, jeśli trapią Cię podobne rozterki zachęcam do sięgnięcia po kolejną już propozycję mnicha, doktora filozofii Bhante Henepola Gunaratana pt. "8 prostych kroków do szczęścia według Buddy". Autor "Medytacji Buddyjskich" wskazuje nam drogę do szczęścia, którego ciągle nam brakuje. Daje odpowiedź na pytanie, czym właściwie ono jest. Prowadzi nas do wewnętrznej radości. Wskazuje drogę do zdrowego i szczęśliwego życia. Uświadamia nas w przekonaniu, że szczęście zależy tylko od nas. Dzięki lekturze uświadomiłam sobie co tak naprawdę jest dla mnie ważne, nauczyłam się eliminować przeszkody stojące na drodze do osiągnięcia szczęścia. Znikło zdenerwowanie, życie w ciągłym stresie, a dewiza mówiąca, pomyśl zanim coś powiesz, przyniosła oczekiwane rezultaty. Nie ranię innych pochopnymi, nieprzemyślanymi odpowiedziami, a i osoby wokół mnie zdają się być mi bardziej przychylne. Nie ważne, czy jesteś chrześcijaninem, czy osobą innego wyznania. Każdemu z nas należy się odnalezienie wewnętrznego spokoju, a ta pozycja gwarantuje odnalezienie tej właściwej drogi.

 

Autor książki w prosty sposób opisuje osiem kroków do poznania drogi do szczęścia. Książka wciąga czytelnika, który pod wpływem zawartych słów dokonuje dość dokładnej analizy swego życia, a dokładnie swoich działań. Muszę przyznać, że prawdą jest, że samochód, dom, to dobra, które przynoszą szczęście, ale tylko krótkotrwałe. A nam tak naprawdę potrzeba czegoś więcej - długotrwałego szczęścia.

 

Aby zrozumieć metodę 8 kroków należy dokonać samooceny, poznać swoje przyzwyczajenia i przywiązania. Musisz nauczyć dokonywać samooceny, samokontroli, a przede wszystkim oceniać, czy to właśnie nie one hamują drogi do szczęścia. Istnieje możliwość osiągnięcia najwyższego szczęścia pod warunkiem eliminacji ochoty, chęci . Im więcej odrzucimy od siebie, tym więcej szczęścia odnajdziemy w swoim życiu. A co najważniejsze nie okaże się ono tylko przemijającym uczuciem, pozostanie z nami na zawsze.
Czas, jaki potrzebny jest do osiągnięcia pełni szczęścia zależy od każdego z nas indywidualnie, a moment rozpoczęcia może nastąpić już tu i teraz- wszystko zależy od nas. Ja z chęcią rzuciłam się w wir rozmyślań

 

i mam nadzieję, że nauczę się odróżniać co istotne w moim życiu, a co przeszkadza. W końcu tak samo jak ja, tak i każdy inny czytelnik pragnie być szczęśliwym człowiekiem. Mie bójmy się poszukiwać rozwiązań na lepsze życie. Nie ważne czy jest to nasze jedyne życie, czy kolejne wcielenie.
Należy przyznać rację autorowi książki oraz wyznawcą jego nauki, że Budda był bardzo dobrym nauczycielem." Jego Ośmioraka Ścieżka do szczęścia składa się z trzech etapów: moralności, koncentracji

 

i mądrości". Rozbijając te etapy na czynniki pierwsze otrzymujemy: rozumienie, myślenie, mówienie, działanie, zarobkowanie, wysiłek, świadomość i krok ósmy koncentrację. Nad tymi elementami należy popracować, ale aby to zrobić dobrze i mądrze warto iść za myślami i wskazówkami autora, co bardzo wszystkim gorąco polecam.

 

Książka licząca 352 strony została wydana w 2014roku przez Studio Astropsychologii. Miękka kładka i bardzo skromna szata graficzna w żaden sposób nie ujmują wartości książki, która wnosi w życie czytelnika wiele ważnych elementów służących poprawie jego jakości.
Gorąco polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!