Okładka wydania

Mali Tancerze. 2

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mali Tancerze. 2 | Autor: Katarzyna Bayer

Wybierz opinię:

Wasia

Katarzyna Bayer jest autorką pozycji „Mali tancerze. 2" Jest to druga pozycja autorki, którą mam okazję zrecenzować.

 

To książka, w której autorka uczy jak uczyć tańczyć. Przybliżone są takie tańce jak: całun, rueda, calypso, salsa, two step, samba, mexico, cha-cha salsa, soca, bachata. Dzięki tej książce dowiedziałam się o tańcach, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Mimo tego, że książka przeznaczona jest do dzieci to sama skorzystałam z okazji i nauczyłam się tańczyć niektórych z nich. Znacznie ułatwiły mi to wersje instruktażowe, które zostały nagrane na płycie dołączonej do książki.

 

Idąc za autorką, również chciałabym zwrócić uwagę na magiczne funkcje tańca, która przytacza we wstępie - jest dobry na smutek, taniec jest dobry na poprawę kondycji fizycznej, rozwija, poprawia koordynację, uczy współdziałania, uwrażliwia. Taniec sprawia, że nawet chodzi się z większą gracją. Całkowicie zgadzam się z Katarzyną Bayer, gdyż na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że po zajęciach z zumby człowiek wychodzi zadowolony, uśmiechnięty z ogromną dawką pozytywnej energii i nastawienia. Tak jak może dla co niektórych taniec będzie marnotrawstwem czasu, tak uważam, że jest on potrzeby, gdyż pomaga zrobić jednocześnie coś dla zdrowia i dla ducha. Jest to przede wszystkim bardzo przyjemna forma spędzenia czasu. Sprawia ogromną radość. Jestem przekonana, że z powyższych wyborów warto, by najmłodszych uczyć tańczyć, gdyż jest to jedna z form spędzania zdrowego, aktywnego stylu życia.

 

Szerzenie tańca ułatwia ta książka. Nawet laik, taki jak ja, jest w stanie nauczyć się poruszać w rytm muzyki. Autorka punktowo opisuje wszystkie kroki, a dodatkowo niektóre z nich zostały dodatkowo zostały objaśnione na zdjęciach. Ogromna szkoda, że w książce pojawia się bardzo mało zdjęć, gdyż one również znacznie ułatwiają naukę.

 

„Tańczące dziecko może więcej!" jest to dedykacja, z którą spotyka się użytkownik książki. Trudno jest się z nią nie zgodzić, gdyż taniec otwiera nam nie tylko nowe horyzonty, ale również siebie. Uczy akceptacji i pomaga uwierzyć w siebie. Młodym ludziom jest to bardzo potrzebne, gdyż wkraczają później w dorosłe życie będą otwarci na społeczeństwo. Taniec jest w stanie sprawić, że mniej ludzi będzie samotnych.

 

Do książki została dokończona płyta, która zawiera wersje instruktażowe utworów, które pomogą nauczyć się podstawowych kroków oraz wersje pełne, które pomogą zlepić cały układ w całości, gdy kroki podstawowe zostały już opanowane.

 

To książka dla małych i dużych. Nasza kruszyna jest w stanie zabrać książkę i sama uczyć się kroków. Nie są wtedy potrzebne żadne płatne zajęcia, które są przecież często bardzo drogie. Taniej wyniesie rodzica zakupienie książki, a nasza pociecha będzie bardzo zadowolona, jeśli taniec jest jej hobby. A jeśli nie to jestem przekonana, że się stanie. A czy nie jest najważniejsze i najpiękniejsze dla rodzica uśmiech i zadowolenie swojej pociechy? Książka ta może się również okazać bardzo pomocna w pracy pedagoga i sprawi, że lekcje nabiorą innego charakteru. Jestem pewna, że jest pozycja, która można polecić każdemu.

 

Podsumowując, gratuluję autorce już samej idei wydania tej książki. Tym bardziej, że chodzi ona na rynek, gdy taniec jest w modzie i ogromnym wstydem jest nie tańczyć. Pozycja jest bardzo przejrzysta, faktycznie można nauczyć się tańczyć, chociaż oczekiwałabym większej ilości zdjęć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto