Okładka wydania

Wesoły Teatrzyk Przedstawia Jaś I Małgosia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wesoły Teatrzyk Przedstawia Jaś I Małgosia | Autor: Joanna Kiercz

Wybierz opinię:

Agnes Recenzentka

Chyba każdy z Was zna historię o Jasiu iMałgosi – rodzeństwie, które zagubiło się w lesie i odnalazło chatkę z piernika. Należała ona oczywiście do Baby Jagi, która zamknęła biedne dzieci w klatce i codziennie sprawdzała jak są chude. Ostatecznie jednak dzieciom udało się przechytrzyć złą postać i to ona skończyła w piecu, do którego miały trafić dzieci. „Wesoły teatrzyk przedstawia: Jaś i Małgosia" to historia nieco inna, niż ta, którą wszyscy znają.

 

Scenariusz został napisany przez Joannę Kiercz i prócz tekstu, zawiera również dodatki – na pierwszych stronach umieszczono obrazki bohaterów, zwierząt, lasu i innych miejsc pojawiających się w tekście. Można je wyciąć i umieścić jako dekorację do całego teatrzyku. Ilustracje nie są duże, ponieważ jest to teatrzyk dla pacynek, gdzie główną rolę odgrywają ręce. W miejscach, gdzie bohaterowie powinni mieć dłonie pozostawiono otwory, w które wkłada się palce służące za ręce bohaterów. Jeśli chodzi o zwierzęta, można je powiesić na sznurku lub podeprzeć paskiem z papieru czy tektury.

 

Historia Jasia i Małgosi została zmieniona. Dzieci bawią się ze sobą, gdy ciągle głodny Jaś przypomina sobie, że w domu czeka mama z obiadem. Rodzeństwo biegnie do domu, gdzie mama daje im reprymendę, ponieważ dzieci się spóźniły. Ostatecznie jednak im odpuszcza i prosi, by zaniosły obiad tacie. W drodze przez las Jaś i Małgosia gubią się i docierają do domku z piernika. Na miejscu „wita" ich Baba Jaga, która... okazuje się być staruszką mającą dosyć słodyczy. Kobieta oddałaby wszystko za pierogi. Jaś początkowo chce przekupić kobietę i oddać jej pierogi w zamian za odrobinę słodyczy, jednak w porę do akcji wkracza tata, który wita staruszkę – Babcię Jagę – i proponuje jej, by jadała obiady razem z nimi w domu. Oczywiście pojawia się element palenia w piecu, jednak w ustach Baby Jagi jest to jedynie nieszkodliwa groźba i żart. Cała historia zawiera w sobie liczne morały, które uczą między innymi punktualności, myślenia o innych i nie oceniania po pozorach, czy pierwszym wrażeniu.

 

Scenariusz został tak opracowany, by tekst się rymował. Jest przystępny dla dzieci i nie powinny mieć one problemów z nauczeniem się całości. Role są grane nie tylko przez dzieci, rodziców i Babcię Jagę, ale także przez zwierzęta – pojawia się piesek Mono, ptaszek i sowa. Ta ostatnia poucza dzieci, by były cicho w lesie, ponieważ jest to dom licznych zwierząt, które łatwo spłoszyć lub obudzić. Uważam, że całość jest nie lada gratką dla każdego nauczyciela, niezależnie, czy teatrzyk zamierza wystawiać w przedszkolu, czy w szkole podstawowej. Książka nie nadaje się jednak jako prezent dla dzieci, ponieważ zawiera ona jedynie tekst do wystąpienia i dekoracje do wycięcia. Polecam więc ją głównie nauczycielom.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial