Nareszcie Wigilia

Autor: Katarzyna Komińska BayerDonata Dominik Stawicka

Okładka wydania

Nareszcie Wigilia


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agnes Recenzentka

„Nareszcie Wigilia" autorstwa Katarzyny Bayer oraz Donaty Dominik-Stawickiej to książka, która przypadła mi do gustu pod każdym możliwym względem. Choć nie jest to powieść, więc nie posiada fabuły, to jednak ma w sobie coś magicznego, co może się kojarzyć tylko i wyłącznie ze świętami. Miałam wrażenie, że czuję pierniczki podczas studiowania tej specyficznej książki!

 

Autorki stworzyły świetną książkę, która zawiera gotowe scenariusze świąteczne. Znajduje się tu 11 związanych ze świętami piosenek w wersjach tradycyjnych i instrumentalnych. Między innymi: „Laponia", „Pomocnicy Mikołaja", „Gwiazdka kolęduje", czy tradycyjnie – „Cicha noc". Do każdej piosenki utworzono układ choreograficzny, który został dokładnie opisany, krok po kroku, wers po wersie i jest na tyle jasny, że nawet dziecko zrozumiałoby, co powinno zrobić. Piosenki idealnie nadają się dla dzieci, podobnie jak układy taneczne, a same scenariusze to nie lada gratka dla każdego nauczyciela, który pragnie wystawić na scenie świąteczne przedstawienie. Teksty nie są skomplikowane, wywołują uśmiech na twarzy, melodie piosenek wpadają w ucho i długo się je nuci. Dzięki temu i tekst łatwo zapamiętać. Myślę, że każde dziecko doskonale by się bawiło grając opisane role. Nie brakuje tu gwiazdek, aniołków, reniferów i oczywiście Świętego Mikołaja. Do książki dołączono płytę, co znacznie ułatwia wcielenie scenariuszy w życie. Jedyne, czego w nich brakuje, to nuda!

 

Byłam i nadal jestem zaskoczona doskonałą oprawą książki. Papier jest kredowy, dzięki czemu książka jest przyjemna w dotyku. Każdą stronę ozdobiono na górze i na dole gwiazdkami, choinkami i dziećmi jeżdżącymi na łyżwach, czy lepiącymi bałwana. Kolory są przyjazne i zdecydowanie kojarzą się ze świętami, a oprócz tego na jednej z pierwszych stron umieszczono wspaniały wizerunek Świętego Mikołaja. Dodatkowo na kilku ostatnich stronach pojawiły się fotografie, na których dzieci pokazują jak wykonywać niektóre kroki tańca.

 

„Nareszcie Wigilia" to książka opracowana niezwykle dokładnie, jasna od początku do końca i przeznaczona nie tylko dla nauczycieli, ale też zwyczajnie rodziców czy dzieci. Doskonale nadaje się na prezent dla każdego dziecka, które lubi śpiewać i tańczyć, a także dla każdego, kto kocha święta. Choć to „tylko" scenariusze świątecznego przedstawienia, ta książka jest magiczna. Zdecydowanie polecam!

 

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Małe Jeżyki oraz Grupie Sztukater!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: