Okładka wydania

Wpływ Księżyca 2015 Poradnik Ogrodniczy Z Kalendarzem Na Cały Rok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Witold Czuksanow
 • Tytuł Oryginału: Wpływ Księżyca 2015. Poradnik Ogrodniczy Z Kalendarzem Na Cały Rok
 • Gatunek: PoradnikiOgrodnictwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 978-83-7785-426-6
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  -


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wpływ Księżyca 2015 Poradnik Ogrodniczy Z Kalendarzem Na Cały Rok | Autor: Witold Czuksanow

Wybierz opinię:

Jezyna22

Witold Czuksanow to dziennikarz telewizyjny, autor poradników i książek ogrodniczych. Prowadzi program „Rok w ogrodzie" emitowany w TVP1. Jest współtwórcą cyklu programów „Wszystko o działce".

 

Kalendarz biodynamiczny to rzecz w ogrodnictwie ogromnie przydatna. Zawsze dobrze wiedzieć kiedy można wykonywać prace w ogrodzie i w jakie dni pewne rzeczy mogą nam się bardziej udać. Autor ogromnie starannie dopracował swój poradnik Jeśli daty są zaznaczone na biało staramy się nic w ogrodzie nie robić ponieważ wypada wtedy pełnia lub nów. Gdy kartka jest niebieska znaczy Księżyca przybywa co sprzyja siewom, sadzeniu roślin, robieniu sadzonek, zbiorom plonów i ich przetwarzaniu, ścinaniu ziół do suszenia czy nawożeniu. Kolor brązowy oznacza, że Księżyca ubywa- wtedy skupiamy się na pracach pielęgnacyjnych, przycinaniu roślin, siewach i sadzeniu gatunków „korzeniowych", uprawie gleby i wszystkim pracom zwalczającym szkodniki i choroby. Dodatkowo można korzystać z umieszczonych symboli kwiatów, korzeni, liści i owoców. I tak np. ikona z kwiatem to szczególnie dobry dzień na wysiew kwiatów. Dodatkowo każdy miesiąc oznaczony jest kwiatem, którego poznajemy historię, zwyczaje czy „przyzwyczajenia". I tak np. kwiatem marca jest jasnota a maja – lawenda. Każdy taki opis zawiera dużo wiadomości przydatnych dla ogrodnika jak i stanowiących pewną ciekawostkę. Dokładnie poruszony jest też problem trawników, odpowiednich ich gatunków, siania jak i pielęgnacji takiej, aby dawała rezultaty. Mamy tu podpowiedzi co na przykład zrobić gdy nasz trawnik polubi mech i jaki wykorzystać nawóz. Dla tych, którzy lubią zielone na kanapkach poświęcony jest rozdział dotyczący wszelkiego rodzaju kiełków, które możemy zasiać w domu.

 

Autor ukazuje nam cały rok w ogrodzie, miesiąc po miesiącu, poruszając ważne tematy danego okresu jak np. podaje odpowiednie dni siewu poszczególnych warzyw czy kwiatów, w jesieni mowa jest również o przetworach na zimę. Opracowanie jest dobrym pomocnikiem zarówno dla tych, którzy zaczynają dopiero pracę w ogrodzie jak i dla tych, którzy pielęgnują go od dawna. Wymienione są tu tu „lekarstwa" na wszelkiego rodzaju choroby zarówno te niewielkie jak i te, które sieją spustoszenie. Autor zwraca również uwagę na systematyczne podcinanie nie tylko krzewów i drzew, lecz również niektórych roślin wielorocznych.

 

Poradnik jest bardzo funkcjonalnie dopracowany od strony graficznej. Jest przejrzysty , barwny i nie monotonny. Przepiękne są umieszczone zdjęcia roślin. Bardzo dobrze zobrazowano również walkę ze szkodnikami jak i same prace w ogrodzie.
Autor naprawdę wykonał ogrom pracy wykonując ten poradnik .Podoba mi się również to, że podaje do siebie kontakt mailowy w razie gdyby czytelnik miał jakieś problemy i chciał się skonsultować. Praca w ogrodzie jest niezwykle zajmująca i absorbująca. Sprawia jednak wielu ogromną satysfakcję jak i zdecydowanie zwiększa kondycję. Nazywana jest również lekiem na smutki, dlatego zdecydowanie można ją polecić zarówno młodym jak i starszym ludziom Na pewno daje ona ogromną satysfakcję a wspomagając się książką Witolda Czuksanowa można jeszcze bardziej zwiększyć efekty swojej pracy. Nic przecież bardziej nie może smakować jak wyhodowane przez siebie samego warzywa czy też owoce. Nic nie zastąpi ich smaku i zapachu. Dlatego warto zająć się ogrodem czy nawet kilkoma grządkami jeśli ktoś ma taką możliwość. Zdecydowanie polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto