Okładka wydania

Dobre I Złe Sekrety

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dobre I Złe Sekrety | Autor: Elżbieta Zubrzycka

Wybierz opinię:

Korcia

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne ma w swojej ofercie specjalne poradniki dla najmłodszych czytelników. W serii "Bezpieczne dziecko. Jak się bronić przed przemocą w szkole" ukazały się "Powiedz komuś. Co każde dziecko powinno wiedzieć", "Zbyt miła. Pierwsza lekcja asertywności", "Śmierdzący ser. Jak bronić się przed przemocą w szkole", "Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli" i wiele innych. W moje ręce trafiła jedna książka z tego właśnie cyklu, a mianowicie "Dobre i złe sekrety" autorstwa pani Elżbiety Zubrzyckiej. Nie muszę Wam chyba mówić, że mi osobiście te porady nie są potrzebne, bo dziecięce problemy są już dawno za mną. Teraz stoję po drugiej stronie barykady i staram się być dobrym rodzicem, osobą, do której moja córka zawsze będzie mogła się zwrócić. Dlatego jestem bardzo ciekawa książek dla maluchów, które pomagają rozwiązywać ich problemy i uczą je właściwego postępowania. Jeśli dobrze pamiętam, to w czasach mojego dzieciństwa nie było zbyt wiele takich pozycji. Natomiast dzisiaj zdecydowanie jest w czym wybierać.

 

"Dobre i złe sekrety" uczą dzieci odróżniać sekrety, które należy zachować dla siebie, od tych, o których bezwzględnie należy powiedzieć dorosłym. Pokazują, jakie konsekwencje wiążą się z dobrymi i złymi tajemnicami, jak maluch może sobie poradzić ze złymi sekretami i komu może o nich powiedzieć. W książce przeczytamy też o tym, kim jest skarżypyta i czy zawsze kiedy dziecko zdradza starszym tajemnice, to jest faktycznie skarżypytą. Ważnym tematem są również sekrety związane z internetem, w którym to zdarza się, iż niewinne dzieciaki stają się łatwym celem złych dorosłych. Jak można tego uniknąć?

 

Poradnik "Dobre i złe sekrety" należy czytać razem z dziećmi. Wyjaśni on maluchom wiele zagadnień związanych z podjętą tematyką i stanie się świetnym pretekstem do dalszej dyskusji maluchów z rodzicami. Jednak ta książeczka to nie tylko cenne wskazówki dla maluchów. W poradniku znalazło się również miejsce na ćwiczenia sprawdzające i część skierowaną do rodziców, wychowawców i nauczycieli, która to ma im pomóc dotrzeć do dzieci i odpowiednio wyjaśnić te istotne problemy.

 

"Ta książka stanie się wstępem do otwartej, serdecznej komunikacji i budowania zaufania. To zaufanie potrzebne jest obu stronom. I dziecku, i dorosłym: rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom. Rozmowa przeprowadzona na czas może ustrzec przed niebezpieczeństwem" – tymi słowami kończy się ta niewielka, ale wartościowa publikacja.

 

"Dobre i złe sekrety" to bardzo ciekawa pozycja, napisana językiem odpowiednim dla dzieci oraz wzbogacona wieloma kolorowymi ilustracjami pana Andrzeja Fonfara. Książeczka została bardzo ładnie wydana, do tego na papierze o dobrej jakości. Całość jest bardzo przejrzysta, a ilustracje przyciągają wzrok, więc "Dobre i złe sekrety" spokojnie powinny sprostać wymaganiom młodych czytelników i nie tylko. Myślę, że jest to świetna propozycja dla dzieci, ale też dla ich rodziców i opiekunów. Sądzę, że spokojnie mogę Wam ją polecić, a sama chętnie przyjrzę się z bliska innym tytułom z tej serii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial