Okładka wydania

Koszmarny Karolek. Nieznośne Gacie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Koszmarny Karolek. Nieznośne Gacie | Autor: Francesca Simon

Wybierz opinię:

Aga

W tym roku Koszmarny Karolek świętuje 20 urodziny i z tej okazji wydawnictwo ZNAK przygotowało specjalną jubileuszową wersję serii. W jej skład wchodzi 20 tomów cyklu, a każdy z nich to podwójna dawka przygód niesfornego chłopca.

 

Koszmarny Karolek został przetłumaczony na ponad 20 języków, w każdym kraju Karolek nazywa się inaczej: Rampete Robin (Norwegia), Pablo Diablo (Hiszpania), Martin Zinzin (Francja), Grozni Gaspar (Słowenia), Darebak David (Czechy), El Bernat Barroer (Katalonia), Skúli Skelfir (Islandia), Grázlik Gabo (Słowacja), Przez ostanie dwadzieścia lat sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy książek wchodzących w skład zbioru.

 

Autorką publikacji jest Francesca Simon – Amerykanka mieszkająca w Londynie z mężem i synem Joshuą. Dorastała w Kalifornii. Pracowała jako dziennikarka, głównie zajmując się teatrem, a także pisząc o restauracjach. Teraz pisze dla dzieci w różnym wieku – od książeczek z obrazkami po powieści dla nastolatek.

 

'Nieznośnie gacie" to zestaw dwóch publikacji składających się ośmiu tekstów dotyczących spraw bardzo bliskich sercu i doli młodego człowieka. Poruszających m.in.: tematy związane ze spożywaniem nielubianych przez dzieci jarzyn, nietrafionych prezentów urodzinowych, symulowania chorób, trudnych relacji z nianiami oraz sposobów radzenia sobie z nakazami dorosłych. Tak, nasz Karolek nie ma łatwego życia – rodzice zamiast karmić go przepysznym śmieciowym jedzeniem wmuszają w niego wstrętne, niesmaczne warzywa. Ciocie i babcie zamiast funtów przysyłają mu niepraktyczne i niepotrzebne rzeczy, a już pomyłka prababci Gertrudy to istna katastrofa. Do tego rodzice nie chcą piastować swojego synka całodobowo i od czasu do czasu wychodzą sami, pozostawiając go pod opieką strasznych osób, które nie tylko wyżerają zawartość lodówki, ale też psują mu zabawę.

 

Karolek jest młodym niesfornym chłopcem, który ma własne sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu. Nie brakuje mu pomysłowości, sprytu oraz odwagi do realizacji własnych zamierzeń. I choć nie jest aniołkiem a czasem przypomina łobuziaka, to trudno mu odmówić charakteru – w sytuacjach, kiedy wielu jego rówieśników poddałoby się, on uparcie dąży do znalezienia rozwiązania pozwalającego mu mimo wszystko postawić na swoim. Oszukuje, knuje i wykorzystuje słabości przeciwnika. I choć czasem traci więcej niż zyskuje nigdy nie zbacza z wytyczonej drogi.

 

Sama książka nie liczy sobie zbyt wiele tekstu – lekturę można ukończyć w pół godziny. Tekst dopełniają ilustracje, które "ożywiają" przedstawiane perypetie chłopca. Duża czcionka oraz krótkie i proste komunikaty sprawiają, że nawet młodsze dzieci nie powinny mieć większych trudności z odczytaniem, zrozumieniem i przyswojeniem treści.

 

„Nieznośne gacie" są publikacją przeznaczoną dla młodszego czytelnika skupiającą się na zagadnieniach bliskich każdemu dziecku. Nieskomplikowana, zabawna, a jednocześnie promująca bohatera, który stanowi negatywny wzorzec. Jednak nie zapominajmy, że dzieci mimo młodego wieku potrafią myśleć, wyciągać wnioski i większości z nich zdarzyło się w pewnych sytuacjach zachować podobnie jak główny bohater, a autorka tylko te przypadki uwypukliła. Koszmarny Karolek ma w sobie , „coś", co sprawia, że z roku na rok liczba jego fanów rośnie, a starsze dzieci lubią spędzać czas w jego towarzystwie. Moja córka była zachwycona a mnie to trochę krzywe zwierciadło pokazało, że temperament i charakter nie zawsze nabywa się z wiekiem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial