Rozmowy Z Psem

Autor: Jolanta Antas

Okładka wydania

Rozmowy Z Psem


Dodatkowe informacje

 • Autor: Jolanta Antas
 • Tytuł Oryginału: Rozmowy Z Psem Czyli Komunikacja Międzygatunkowa
 • Gatunek: Literatura Popularnonaukowa
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135 x 195 mm
 • ISBN: 978-83-244-0362-2
 • Wydawca: Iskry
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Keengah

"Psy mają tylko jedną wadę - żyją za krótko. Ale może to jest cena za ich dar w naszym życiu? Od psów uczymy się pokory, akceptacji i tolerancji. Kochają nas za darmo."

 

Miałam szczęście wychowywać się w rodzinie, dla której szacunek do psów i w ogóle do zwierząt jest rzeczą naturalną. Odkąd pamiętam psy obecne były w moim domu (z mniejszymi bądź większymi przerwami) i co uważam za piękne, zawsze są one traktowane jak członkowie rodziny, nie zaś jako mało ważny element otoczenia (co w wielu rodzinach ma miejsce i co tak bardzo mnie boli). W chwili obecnej nie wyobrażam sobie życia bez czworonożnego przyjaciela u boku a rodzina bez psa byłaby dla mnie rodziną niepełną. Z każdym dniem coraz bardziej doceniam psią obecność na świecie i coraz większą odczuwam potrzebę, by psy rozumieć, potrafić odczytywać ich myśli i pragnienia i najzwyczajniej w świecie poprawnie się z nimi komunikować. A że mój Shaggy nadal wydaje się być w pewnych kwestiach niewyuczalny, to tym bardziej nabrałam ochoty na lekturę "Rozmów z psem...", kiedy tylko po raz pierwszy je ujrzałam. Nieczęsto sięgam po "psią" literaturę, nie mogę więc raczej czynić w tym miejscu żadnych porównań do innych pozycji z tego gatunku. Z czystym sumieniem mogę jednak powiedzieć, że jest to książka niezwykle ciekawa i naprawdę inspirująca. Poziom komunikacji autorki z jej psami szczerze mnie zaskoczył i zachwycił. To fascynujące relacje, które pokazują, że wystarczy ludzka chęć i cierpliwość, by zdziałać niesamowite rzeczy.

 

„Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa" to książka, która hołduje szczególnemu rodzajowi koegzystencji z psem, mianowicie traktowaniu psa jako swojego przyjaciela i równoprawnego członka rodziny. Jest to więc książka dla tych wszystkich, którzy psa widzą jako towarzysza swojego życia i dla których istotne jest zrozumienie potrzeb swojego czworonoga oraz jego rozwój. Nie ukrywam jednak, że szczególnie byłabym rada, gdyby na lekturę tej książki zdecydowały się osoby o całkowicie odmiennej postawie i sposobie myślenia. Wydaje mi się bowiem, że to właśnie ci, dla których pies jawi się jedynie jako „ostrzegający szczekacz", którego miejsce znajduje się przy budzie i na łańcuchu, mogliby z tej książki wynieść najwięcej. Autorka poruszyła w swojej publikacji niemiły temat tzw. „wiejskiej wizji psa", która mam nadzieję przejdzie kiedyś do historii, przeciwstawiając jej, chwaląc i proponując wszystkim wizję psa – członka rodziny.

 

Książka pani Antas była dla mnie niezwykle pouczająca. Choć zdawało mi się, że wiem o psach całkiem sporo, dowiedziałam się z niej wielu, naprawdę ciekawych rzeczy. Autorka, dla ciekawskich – prof. dr hab., wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawiła w „Rozmowach z psem..." podstawowe zasady komunikacji z psami, metody uczenia czworonożnego towarzysza konkretnych zachowań, ale także zasady prawidłowego żywienia psa, sposoby radzenia sobie z psią agresją, czy pewne zalecenia dotyczące relacji pies-dziecko. Wszystko to opisane zostało na podstawie konkretnych doświadczeń pani Antas z jej własnymi (choć nie tylko) psami. Rzeczy najważniejsze zostały w tekście wyróżnione, co uważam za rewelacyjny zabieg ułatwiający odnalezienie po czasie interesujących nas fragmentów. Wszystko to wzbogacone zostało wieloma anegdotami, co uczyniło z tej pozycji książkę niezwykle barwną i taką, od której trudno było mi się oderwać. To nie jest nudny poradnik wypełniony suchymi zaleceniami, a wciągająca, poruszająca i inspirująca opowieść o cudownych międzygatunkowych relacjach. Z pewnością do „Rozmów z psem..." wrócę jeszcze nie raz. Mam nadzieję, że wystarczy mi cierpliwości i silnej woli, by wprowadzić zawarte w niej zalecenia w życie. Z czystym sumieniem mogę tę pozycję polecić, to ostatnimi czasy jedno z moich najwspanialszych odkryć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!